Refleksje po Wielkanocy

Obrazek użytkownika Faber
Blog

Święta i po świętach...czas zabrać się za robotę, należy posprzątać wielkanocny stół, bo jak to mówią, wszystko jest dobre ale interesy są najważniejsze, a robota kiedy indziej można przy niej sobie poleżeć, bo to nie zając nie ucieknie.

Święta i po świętach...Syci po obżarstwie świątecznymi potrawami, jakie nam ofiarował okrągły stół świąteczny, wkoło obstawiony pięknymi krzesłami i nakryty przepięknym obrusem możemy od dzisiaj zabrać się za uprzątane naszego wspaniałego mebla...Ale nie wszyscy Polacy mogli mieć wykwintne potrawy i wspaniale nakryty stół, polska bieda daje się zauważyć w wielu polskich rodzinach i domach, w których naprawdę się nie przelewa. I nie ma w nich „pytania na śniadanie” jak w TVP-1, która to pokazuje jakimi frykasami obżera się dzisiaj finansowa elita nowobogackich w Polsce. Dla wielu Polaków istotą jest pytanie: co będziemy dzisiaj jeść? Czy starczy nam na kupno chleba?

W Internecie takich pytań nigdzie nie uświadczysz, panuje w nim okropna nuda, że nie sposób jej opisać i nie wiem,czy jest jakiś pisarz obecnie, który by to potrafił napisać.

Podczas świąt miałem dużo czasu i przeglądałem strony portalu Nowy Ekran, Niepoprawnych i nawet zajrzałem na łamy Naszego Dziennika. I wszędzie na tych portalach wiało okropną nudą, nie do opisania, jakby wszyscy blogerzy zmówili się aby ważne sprawy i ciekawe tematy zostawić na po świętach. Nasz Dziennik pisze zawsze to samo co rok temu pisał. Jeden z blogerów ( Provoc ) napisał: „moje doświadczenia w wymianie myśli z tego portalu (NE) są gorzej niż makabrą intelektualną”, no proszę, jeden cytat a jak wiele można z niego wyczytać. Na areopagu piszą autorzy ( to jakieś manekiny z lat komuny którzy polityczną świetność mają dawno za sobą ) a obecnie są na marginesie po za sceną polityczną.

I widać, że skutkiem tych sukcesów polityczno intelektualnych portal NE może spotkać to samo, bo jak na razie jest szczere poparcie biznesmena Ryszarda Opary, ale ono może długo nie potrwać, albowiem to jest cechą ludzi interesu, że uwielbiają sukcesy zawsze i wszędzie.

Dość na dzisiaj, a jeszcze ciekawsze tematy chciałbym zostawić na kiedy indziej...Ahoj !!

Faber

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Podwójna moralność

Podwójna moralność.
Zwykła ludzka marność,
albo polityka.
Ukłony w unikach.

Tak was chwalili masoni!?
- Mają prawo! My i oni.
Wcześniej... z zabijaniem dzieci...
było za, a nawet przeciw!
A z tym listem od Jędrusia?
No, wiesz - nie chciał, ale musiał...

Podwójna moralność.
Zwykła ludzka marność,
albo polityka.
Ukłony w unikach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#243638

Podziękowanie. Za ładny i celny wiersz.

Istotnie marna jest taka podwójna moralność.
Ale jej początek sięga starodawnych czasów.

Pozdrawiam i polecam się w przyszłości.

Faber

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zach Faber

#243785