Akcja Wspomóżmy Księdza który odmówił pogrzebu po eutanazji.

Obrazek użytkownika Jacyl
Kultura

Ks. Norbert van der Sluis z holenderskiego Liempde odmówił poprowadzenia pogrzebu człowieka, który poddał się eutanazji.

Wzbudziło to wściekłość tamtejszych mediów, a także sprzeciw miejscowej rady parafialnej.

Ks. van der Sluis postąpił zgodnie z wytycznymi holenderskiego episkopatu i własnym sumieniem. – Gdy chodzi o eutanazję, to moją odpowiedzią musi być: „nie” – stwierdził duchowny z Północnej Brabancji. Odmówił też zgody na odprawienie w powierzonej mu parafii pogrzebu przez innego księdza.

Spowodowało to protest rady parafialnej, która zażądała od proboszcza przeprosin i zmiany jego podejścia do tej kwestii. Wstrzymano też zbiórkę ofiar na remont kościelnych organów.

Chciałbym abyśmy poparli akcję rozpoczętą na portalu rebelya.pl przez "manna" wysyłając pocztówkę ze słowami wsparcia dla tego odważnego kapłana. Kosztować nas to będzie tylko znaczek pocztowy i pocztówkę a może być bardzo ważne dla niego i ludzi podobnie myślących.

Aby nie trzeba było tłumaczyć proponuję tekst po niderlandzku napisany na Rebely.pl Eerwaarde Pater,

met dit klein ansichtskaartje wil ik u mijn steun geven in de huidige moeilijke situatie en verzekeren dat ik over u in mijn gebed zal herinneren.

Met groeten uit [nazwa miejscowości],

(tłumaczenie: [Czcigodny Księże, tą małą pocztą chcę wyrazić wsparcie dla Księdza w obecnej trudnej sytuacji oraz zapewnić, że pamiętam o Księdzu w modlitwie. Z pozdrowieniami z ..."

Pocztówkę proszę wysyłać na adres:

Pastoor N. van der Sluis

Vendelstraat 2

5298CZ Liempde

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dzięki za info.

3.09 pierwsza sobota miesiąca, więc moje panie z Żywego Różańca z pewnością podejmą inicjatywę

pozdrawiam

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#179260