Treści z tagiem: ruch społeczny

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Komitet Centralny Nowej Solidarności.

 "Podejmuję się stworzenia nowego ruchu obywatelskiego. Partie nie wystarczą. Zapisujcie się masowo. Chodźmy razem, stwórzmy ruch obywatelski, który stworzy podstawy, by bronić społeczeństwa obywatelskiego" - mówił  dzisiaj Rafał Trzaskowski na spotkaniu z mieszkańcami Gdyni.

Rafał...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika miarka
Kraj

 Obserwuję problemy, które zakłócają funkcjonowania Waszego, a również mi bliskiego Ruchu. Przede wszystkim trzeba Wam jednoznacznie ustalić jego charakter, bo logicznym jest, że ani jednocześnie, ani na przemian nie może być i obywatelskim, i społecznym. To różne poziomy funkcjonalne – już o tym pisałem:

...

3.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:8)
Obrazek użytkownika miarka
Kraj

 Na stronie Solidarni 2010 Ewa stankiewicz zamieściła tekst:

http://solidarni2010.pl/31312-ewa-stankiewicz-ruch-kontroli-wyborow-przyszlosc-sprostowanie.html?PHPSESSID=d09602378d4b952146f38057df5c6b1e

W Ruchu Kontroli Wyborów jak to w ruchu, oddolność inicjatyw jest...

3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:7)
Obrazek użytkownika matka trzech córek
Idee

 

 

  Pomimo ubolewań naszych publicystów i polityków, że ruch społeczny Majdanu nie ma swojego przywódcy, który poprowadziłby naród ku przemianom, podobnie jak niegdyś uczynił to nasz Lech, śmiem twierdzić, że owszem, ma!

 

 Pojawił się niczym złoty samorodek na samym dnie tej wezbranej rzeki. Kiedy już zeszli ze...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Idee

W spotykanych definicjach określany jest jako „ruch oporu bez przywódców”, czyli  „spontaniczne, autonomiczne, nie powiązane ze sobą komórki, których celem jest dokonanie aktów gwałtu, sabotażu lub terroryzmu  w stosunku do agend rządowych lub wojsk okupacyjnych”. W tak zwanych kręgach postępowych wymienia się przy tym niemal jednym tchem, że...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)
Obrazek użytkownika insurekcjapl
Kraj

Po ostrzegawczym artykule A.Ściosa na temat mocodawców i założycieli portalu nowyekran.pl, nieco inny wątek w tej kwestii podjął tamże Zygmunt Korus. Ponieważ kilku blogerów odeszło z hukiem od Łażącego Łazarza, a są obecni na niepoprawnych.pl, to pozwalam sobie skopiować ten materiał w całości.

Zygmunt Korus, Kojec Nowego Ekranu

...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kajeka
Kraj

Co więc może doprowadzić Jarosława Kaczyńskiego do zwycięstwa?

- Gra na dwa fortepiany. Radykalizm tematów smoleńskich powinien pozostawić powołanemu 10 kwietnia Ruchowi im. Lecha Kaczyńskiego. A PiS musiałby się skoncentrować niemal wyłącznie na drożyźnie, służbie zdrowia czy autostradach. Bez haseł odnoszących się do emocji związanych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jacyl
Idee

W związku z opracowywaniem ordynacji wyborczej do samorządu mam do Was prośbę o doradzenie jak Wy widzielibyście taką ordynację.

Na początek trochę wstępu.

Zgodnie z projektem ustawy zasadniczej wybory do samorządu są dokonywane w okręgach jednomandatowych, głosowanie jest na konkretnego kandydata.

I tutaj mam pierwszy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jacyl
Idee

Jak już pisałem wcześniej tym wpisem rozpoczynam przedstawianie szerszemu gremium projektu nowej Konstytucji opracowanej w ramach projektu Alternatywy Konserwatywnej.

Na początek propozycja preambuły.

 W imię Boga w Trójcy Świętej Jedynego

My, Naród Polski,

 wspominając z wdzięcznością męstwo i wytrwałość ofiarnej...

0
Brak głosów