Wzór listu protestacyjnego do firm reklamujących się w GW

Obrazek użytkownika Jacyl
Blog

24 kwiecień, 2010 - 19:04

Dzisiaj przeczytałem na http://blogmedia24.pl/node/28481 bardzo ważny społecznie protest podpisany przez "czarnowidza". Pokażmy że jest nas wielu i że możemy w taki sposób wpłynąć na reklamodawców poszczególnych mediów. Poprzyjcie ten list, bo to jest właśnie walka u podstaw aby zmienić przyszłość.

Tekst z bm.24.pl
----------------

Szanowni Państwo,

Niestety jestem zmuszony zaprzestać kupowania Państwa produktów.

Pozwolą Państwo, że przedstawię przyczynę:

zauważyłem, że reklamują państwo swoje produkty na łamach medium, które po tragicznej śmierci Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uruchomiło bezprecedensową nagonkę "Nie na Wawel".

W brutalny sposób, naruszając żałobę narodową po śmierci Pary Prezydenckiej, Gazeta Wyborcza przeczy wszystkim wartościom kulturowym, które uznaję za swoje - uszanowanie żałoby i bólu bliskich, odłożenie na bok sporów politycznych w tak szczególnym momencie dziejów narodu.

Łatwo sprawdzić w prasie dostępnej na naszym kontynencie, że akcja ta nie przystaje w żaden sposób do europejskich standardów informacyjnych. Nawet satyryczne czasopisma dotychczas nieprzychylne Prezydentowi RP potrafiły uszanować tragiczną śmierć pod Katyniem.

Ponieważ siła tej akcji medialnej wspomnianej gazety wynika ze sprzedaży reklam, m.in. i Państwa Firmy - nie mogę się zgodzić, aby moje pieniądze, które wydaję na Państwa produkty szły na potrzeby organizowania w przyszłości takich jak ta wspomniana uwłaczająca akcja, organizowana przez poczytny dziennik.

Dlatego też wstrzymam się od zakupów Państwa produktów, do czasu, kiedy Państwa reklamy znikną z Gazety Wyborczej.

O swojej decyzji poinformuje również swoich znajomych i inne osoby, które podzielają istotne dla mnie wartości.

Wierze głęboko, ze misja Państwa Firmy nie zakłada aktywnego wspierania brutalnych akcji politycznych godzących w dobro społeczności i tysiącletnich wartości cywilizacyjnych

Z poważaniem

-----------------

ADRESACI:

LIDL Polska Sp. z o.o. - Siedziba Główna
Jankowice, Poznańska 48
62-080 Tarnowo Podgórne
prez. Michał Łagunionek

adresy email członków zarządu

radoslaw.liberski@lidl.pl
maciej.tylkowski@lidl.pl
andrzej.porebski@lidl.pl
dawid.jaschok@lidl.pl
piotr.rogowski@lidl.pl
sekretariat@lidl.pl

ROSSMANN SUPERMARKETY DROGERYJNE POLSKA SP. Z O.O.

ŚWIĘTEJ TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS 109
91-222 ŁÓDŹ
Prezes Marek Maruszak

marek_maruszak@rossmann.com.pl
adam_kolacinski@rossmann.com.pl

LEROY MERLIN POLSKA SP. Z O.O.

Targowa 72 03-734 Warszawa tel. 225285800 fax. 5285877

Pascal Delfosse (Prezes Zarządu)

http://twitter.com/pascaldelfosse

Christophe Dubus(Członek Zarządu)
cdubus@leroymerlin.pl

Krzysztof Kordulewski (Członek Zarządu ds. Finansowych)
kkordulewski@leroymerlin.pl

Beata Woszczyńska (Menedżer ds. Relacji z Klientami)
bwoszczynska@leroymerlin.pl

info@leroymerlin.pl

PORTA KMI POLAND

SZKOLNA 26
84-239 BOLSZEWO
Telefon: (58) 677-81-00
Faks: (58) 677-81-99

E-mail: info@porta.com.pl

PREZESZARZĄDU: JACEK SARNOWSKI
WICEPREZES ZARZĄDU: JACEK CYWIŃSKI
CZŁONEK ZARZĄDU: MAREK BEDNARZ

Marek_Bednarz@porta.com.pl

JACEK WOZNIAK Regional Marketing Manager, Central & Western Europe

Jacek_Wozniak@porta.com.pl

Anna Pawinska- asystentka Biura Zarządu

anna_pawinska@porta.com.pl

-----------

Na Facebooku jest grupa koniec-zniewag, gdzie na bieżąco są podawane informacje na temat akcji

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

mnie zlinczować za to co napiszę, ale napiszę to w zgodzie z własnym sumieniem.

Uważam, że to inicjatywa fajna, jednakże nie odniesie ona zamierzonego skutku. Dlaczego? Otóż Jeszcze nie odnotowałem przypadku, który pokazywałby, że prawicowy elektorat potrafi się jednoczyć (oprócz tego z Radia Maryja), tworząc jakaś realną siłę.

W tym przypadku znaczna część ludzi w ogóle nie pofatyguje się wysłać e-maili, licząc, że inni zrobią to za nich. To więcej niż pewne.

Donek rządzi już tyle czasu, mając przy tym najróżniejsze pomysły, i jeszcze nie widziałem aby jakaś grupa sprzeciwiła się temu w rzeczywisty sposób, a nie tylko poprzez stukanie w klawiaturę i to takie mało zobowiązujące. Nie widziałem żadnego silnego protestu. Ani przeciwko próbom likwidacji IPN-u, ani przeciwko niczemu innemu.

Założę się o skrzynkę piwa (bezalkoholowego), że gdyby ktoś zaczął nawoływać do takiego protestu, na przykład w Warszawie, to nie zjawiłoby się na nim więcej niż 5 tyś. osób, a to i tak pewnie byłby dobry wynik. W rzeczywistości być może przyszłoby trochę więcej ludzi, aniżeli liczy sobie klub GP.

Okej. Już co niektórzy tutaj chcą mnie linczować jako "wroga Polski"? Myślę, że tak. A teraz MERYTORYCZNIE:

grupa "koniec zniewag" http://www.facebook.com/group.php?gid=112507352114581
liczy na facebooku aż 99 członków!!!!!!!!!!!
Cóż za wspaniała chęć dokopania GW.

A więc prawda czy nie? Powiem mocno zachowawczo - założę się o złote kalesony, że nie przekroczy 1000 osób (a niezachowawczo to nie przekroczy 500 osób).

Trzeba kogoś kto będzie potrafił jednoczyć.

Już lewaki stokroć lepiej potrafią się jednoczyć. Nie wiem dlaczego. Przecież im nie powinno tak bardzo zależeć.

Aby protest był skuteczny, to potrzeba jakiejś osobowości, która go zorganizuje. Pewnie muszą być przy tym jeszcze jakieś dodatkowe atrakcje. Wszyscy mocni w gębie, a do działania nie ma nikogo. Myślę, że to nawet ciekawy temat. Może ktoś rozwinie, w merytoryczny sposób?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#56725

Widzę, że do grupy dołączyła J. Lichocka! Ciekawe co to da!!!

Szanse na większą liczbę protestujących nieznacznie się zwiększyły. Warto obserwować ten temat. Zobaczymy.

PS Jeśli będzie pewien sukces (powiedzmy 25 ooo fanów), to część moich słów odszczekam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#56726

):

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#56847

pozbierał jakieś mendy i wymyślali różne pierdoły opluwali jak zwykle J.Kaczyńskiego starali się udowodnić że to J.E Prezydent prof. L. Kaczyński doprowadził do tej katastrofy naciskając na pilota. Chcą zrobić idiotę z mojego Prezydenta i samobójce z pilota. Przyglądałem się im i mogę Ci odpowiedzieć co ich jednoczy wszystkich tych lewaków strach przed nami. Trzeźwo myślącymi Polakami. A ten protest trzeba popierać, przypominać wszystkim na tym forum o udziale w tej akcji. Wzorem mogą być kibice Lecha Poznań i Legii Warszawa ich akcje odnoszą skutek. Wszyscy szefowie sprzedaży i prezesi firm boją się takich akcji bo to źle wpływa na wizerunek firmy. Wysyłam ten list na podane linki a jutro sprawdzę w jakimś saloniku kto jeszcze się tam ogłasza i spisze namiary i postaram się umieścić ich linki w moim wpisie. Nie kupuje już GW od jakich 10-ciu lat to nawet nie mam pojęcia kto tam się ogłasza. Trzeba ruszyć dupska i zacząć działać te łżeelity strasznie się wystraszyły tych ludzi na Krakowskim Przedmieściu w Pałacu Prezydenckim na Wawelu i wielu innych miejscach. Byli pewni że Wojewódzkie, Majewscy, Rusinki i cała reszta dokonali pacyfikacji umysłów ludzi w naszym kraju i że wszyscy myślą z pogardą o swoich dziadkach i babciach w "moherowych beretach" i zabrali im dowody a tu zong. Podkreślam jeszcze raz oni się piekielnie nas boją do dzieła!!!! :))))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#56758

Ja tam telewizji nie oglądam w ogóle. Wolę książkę przeczytać. Więc zdrowszy jestem i mądrzejszy. (: Same korzyści. Telewizja kłamie i kradnie czas. Nie powiem, że kiedyś nie oglądałem, i nie powiem, że nie robię wyjątków, bo czasem robię, ale to na sport jakiś na przykład, bo boks lubię etc. Jednak rzadko to wszystko. A apel słuszny. Ale nastroje winny być rewolucyjne, lecz nie są. Każdy tylko dużo gada, a w rzeczywistości mało kto co robi. Wielu mówi: "oddałbym życie za Polskę", lecz mało kto zdolny jest podjąć działanie; więc gdzie tu "życie"? Działanie winno być takie rzeczywiste. Potrzeba jest motywacja, bo to już chyba jest tak zwane wypalenie. "Wiara Lecha" poczuła się zaatakowana i z miejsca ruszyła. Ale jak ma poczuć się zaatakowany ktoś kto od bardzo dawna jest ciągle atakowany? Dlatego chyba nie ma tej motywacji. Nie wiem jak to zrobić. Tutaj być może dziennikarze prawicowi powinni coś ruszyć aby nastrój odżył; żeby każdy choć trochę coś zrobił, nie poprzestając li tylko na gadaniu. A przy milionie ludzi kolosalne znaczenie miałaby każda pierdoła. Tylko jak tutaj ten milion ruszyć? Milion! Jest więcej niż milion, ale wszystko w uśpieniu.....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#56761

No właśnie nie rozumiem dlaczego to radio tak wielu z PRAWICY parzy niczym ogień,
jak również TV TRWAM i NASZ DZIENNIK.

W tych mediach nie ma jedynie modlitwy, bez obawy!

Są również rozmowy merytoryczne!
Ale przede wszystkim jest PRAWDA!
Więc dlaczego tak mało z tzw. Prawicy używa tych mediów?
Przecież logicznym byłoby dołączyć,
aby stworzyć bardziej pokaźną społeczność,
słowem wiekszą siłę.

Więc może każdy z osobna zastanowi się nad tym zagadnieniem.
Nad konsolidacją, nad Polskością, nad Narodem...,
nad naszymi możliwościami i tym co już mamy w tym temacie...
To znaczy czym dysponujemy...!

pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

chris

#56802

.... dowody determinacji, czyli fakty. Wymierne straty.
Trzeba zwracać reklamodawcom produkty pocztą i wycofywać prenumeraty (jak zrobiła nasza dzielna Dobra Kobieta w Szwecji ze szwedzkimi gazetami).
Wielu oligarchów-reklamodawców celowo opłaca pewne media, pod pretekstem zamieszczania reklam, żeby wspierać ich postkomunistyczna linię. Inni, firmy zagraniczne, zamieszczają reklamy tylko przez wzgląd na nakład. Argumentem jest spadek sprzedaży i spadek nakładu. Przez kieszeń, do serca...:):):)
Prawdziwym zwycięstwem byłyby ogłoszenia firm, że wycofują reklamy z "GW" na żądanie konsumentów.
Ale by było!!!!
Marny jestem w organizowaniu czegokolwiek, szczególnie akcji, ale pomyślcie... Obrzydzanie w kioskach, sklepach i supermarketach... Zorganizowane, albo prywatne... Ja zawsze obśmiewam kupujących przy mnie "GW" i zawstydzam ich:):):)
Znam osoby, co dzięki temu przestały kupować tą szmatę:):):)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#56760

[quote=Dixi]kupować tą szmatę[/quote]

Powinno być "tę szmatę". (:

Zasady prawidłowej pisowni tych dwóch form zaimka "ten" są następujące:

w narzędniku (kim? czym?) używamy formy tą - uderzyłem go (kim? czym?) tą gazetą, tą pałką itp.

w bierniku (kogo? co?) używamy formy tę - uderzyłem się w (kogo? co?) w tę lewą nogę itp.

Można czasem sugerować się końcówką. Zwykle bowiem jest tę szmatę, tę dziewczynę, tą pałką, tą igłą etc. Oczywiście są wyjątki. (;

Dbajmy o poprawność polszczyzny!!!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#56762

Dixi pisze bloga od czasów "kataryny", to bloger-legenda. Gościu, który zainspirował wielu komentatorów do pisania bloga.
A Ty tu wyjeżdżasz z ortografią...
No wiesz co?
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#56764

Poprawiam, bo jak źle, to dlaczego miałbym nie poprawiać?
Legendy są legendami, a pisownia jest pisownią. (;

Ja bym tam nie miał nikomu za złe gdyby mnie ktoś poprawił. To przecież oczywiste, że "tylko głupcy są nieomylni". Sam się mylę; i to zapewne częściej aniżeli przypuszczam. (((;
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#56765

Najlepiej jak Ci Dixi sam odpowie. :))
Ja tam się nie będę wtrącał, a swoją drogą to powinniśmy się skoncentrować na walce z Rusko-Tuskim zagrożeniem.
Bo jak nie, to nie zdziw się jeśli któregoś pięknego dnia Komorowski wyłączy net... Przy cichej aprobacie Berlina i Moskwy.
To wcale nie jest śmieszne!
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#56767

Nie jest śmieszne, bo tak będzie. Internet jest medium, które znajduje się poza jakąkolwiek kontrolą, w przeciwieństwie do TV, i wpływ internetu stale wzrasta, a to oznacza, że trzeba zacząć go kontrolować. Tak będzie. Projekt już jest przygotowany. Zarzut "siania nienawiści" i można zablokować generalnie każdą stronę o charakterze politycznym. Działać trzeba, aczkolwiek - jeśli mam być szczery - stwierdzam, że powstrzymanie tych procesów jest praktycznie niemożliwe. Na przykład: już jesteśmy w UE. A to oznacza, że zatrzymanie lewactwa wymagałoby współpracy międzynarodowej. Oczywiście walczyć powinno się przez cały czas i to każdym dostępnym sposobem. Trzeba się wykazać pomysłowością w tym kierunku. Jeśli istnieje mała szansa na pokonanie tego, to trzeba chociaż maksymalnie to opóźnić.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#56772

A ja czytałem ostatnio, że prawdziwą  i poprawną formą pisowni po polsku jest , w zasadzie zawsze powinniśmy pisać tę, tylko przy ewidentnych przypadkach powinniśmy pisać tą. Jeżeli jest to tylko możliwe powinniśmy unikać formy TĄ!

Bo przecież można i tak:

Biernik (kogo? co?) TĘ powiedzmy PANIĄ
Narzędnika (kim? czym?) TĄ powiedzmy PANIĄ

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#56766

Ciekaw jestem gdzie Pan o tym przeczytał, bo jakoś wierzyć mi się nie chce.

Biernik (kogo? co?) TĘ powiedzmy PANIĄ
Narzędnika (kim? czym?) TĄ powiedzmy PANIĄ

Odnośnie zaś powyższego, to myślę, iż to jaką formą należy się posłużyć zależy od kontekstu.

Widziałem (kogo?) TĘ panią
ale już
spacerowałem (kim?) z TĄ panią!

(;

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#56769

Tak szybko czytam i piszę, że nie zauważam literek. Robię literówki, a nawet s t r a s z n e błędy ortograficzne (kiedyś nie znano "dysleksji" i "dysgrafii", więc mamusia robiła mi w domu dyktanda, a ja uczyłam się zasad, choć nie znoszę kuć na pamięć):):):) Nawet pisząc powyższe zrobiłem kilka pomyłek (dobrze, że jakiś automat niektóre podkreśla:):):)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#56773

Nie mogę się dobrać do poczty. "Odmowa dostępu"... :(:(:( Loguję i...to samo w koło Wojtek. Jeszcze będę próbował.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#56796

 

Dlaczego?

Ponieważ używa się tylko w połączeniu z narzędnikiem.

(z) kim, (z) czym? z tą książką.

Dlaczego podaj mi książkę jest niepoprawnie?

Ponieważ w połączeniu z biernikiem (a książka przybrała tutaj właśnie taki przypadek) używamy w liczbie pojedynczej wyłącznie !

kogo, co? tę książkę.

Zatem podsumowując:

W formie pisanej używamy:

– w połączeniu z biernikiem

– w połączeniu z narzędnikiem

więc:

kocham osobę

ale

kocham się z  osobą

Pamiętajcie, że jest to prawidłowa pisana forma. Jeśli chodzi o mówioną, to zarówno tę jak i tą możemy uznać za dopuszczalne.

 

Ale piszemy najczęściej w połączeniu z biernikiem w liczbie pojedynczej! nie z narzędnikiem, dlatego powinniśmy używać w formie pisanej formy TĘ Panie pilot z angielskiego samolotu myśliwskiego.

Ale dodam na marginesie, że ja również tak jak wielu z nas ma tego typu wątpliwości.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#56798

... lubię mieć rację:):):)). Czy ktoś się zastanawiał?
Nie kupuję od lat "GW", więc nie wiem, kto się w niej teraz reklamuje. O ile pamiętam "GW" to zresztą w połowie reklamy, a "kolorowe dodatki" to wręcz same reklamy okraszone tekścikami (promującymi lewactwo, zboczenia i zdradę).
Przydałaby się pełna lista. Nie kupie niczego, co na niej się znajdzie, a jeśli mam jakieś produkty, widniejących na niej firm, to je odeślę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#56845

Inna sprawa, że raczej specjalności nienauczycielskiej i, że to było dawno... :):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#56770

Spoko. Sam jeszcze jakiś czas temu robiłem takie, a nawet dużo gorsze błędy. Miałem masę problemów z interpunkcją i mam do dzisiaj. Pocieszę Cię. W mowie potocznej przypuszczalnie błędu by nie było, ale tak do końca to pewności nie mam (raczej tak). (;

Pozdro

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#56774

... językowego. Profesora Miodka oglądałem jak Jasia Fasolę :):):)
Przyjmuję wszystkie uwagi bez gniewu. Potem się do nich stosuję, albo... nie:):):)
Dajmy spokój mojej skromnej osobie i literkom "ą-ę"!
Pisałem o tym, że trzeba zrobić akcję.
P.S.
Na moje wyczucie (jednak mnie korci) "Ignoruję tę Wyborczą", a "Tą Wyborczą się podcierałem, kiedy jeszcze moja żona ją kupowała" :):):):) Mogę mylić "ę" i "ą", ale chyba czynię i czyniłem dobrze? :):):).

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#56775

odJadwiga Chmielowska
doinfo@cocacola.pl

data29 kwietnia 2010 18:41
tematbojkotuję wasze produkty
wysłana przezgmail.com

ukryj szczegóły 18:41 (0 min temu)

Informuję, że od dzisiaj nie bedę kupować żadnych produktów Coca Coli!
Cała moja rodzina zrobi to samo. Namawiam do tego też wszystkich moich znajomych.
Sponsorujecie Państwo niesmaczne wygłupy Kuby Wojewódzkiego!
Wspieracie tym samym działalność majacą na celu ośmieszanie narodu polskiego. Finansowanie przez Was drwienia z tragedii, w której straciła życie elita polskich władz z Prezydentam RP na czele dyskwalifikuje Coca -Colę.
Nie życzymy sobie by z naszych pieniędzy, które wydajemy na zakup Waszych produktów były finansowane tego typu przedsięwzięcia.
Bedę też odradzać wszystkicm zakup Waszych towarów przy każdej okazji!
Informację o mojej akcji podam na portale internetowe i roześlę mailem do wszystkich znajomych.
Jesli będziecie dalej sponorować tego typu zachowania to rozpoczniemy ze znajomymi organizację hepeningów ośmieszających Waszą firmę.
Z poważaniem
Jadwiga Chmielowska

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Jadwiga Chmielowska

#57229

Dokładnie, powinno być więcej takich ważnych informacji. Niby może się wydawać, że to tylko malutki błąd jeśli powiemy "tą szmatę, ale jeśli w tym go robimy to robimy i inne i poprawna polszczyzna bywa nam obca ;-)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#342631

Lubella SA

WROTKOWSKA 1
20-469 LUBLIN
Telefon: (95) 720-30-91, (81) 744-50-01
Faks: (95) 722-74-59

lubella@lubella.pl

Katowickie Przedsiębiorstwo Meblowe AGATA SA

AL.ROŹDZIEŃSKIEGO 93
40-203 KATOWICE
Telefon: (32) 735-07-00
Faks: (32) 735-07-27

zarzad@mebleagata.pl
export@mebleagata.pl

Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o.

ALEJE JEROZOLIMSKIE 179
02-222 WARSZAWA
Telefon: (22) 517-11-00
Faks: (22) 517-11-09
mediamarkt@mediamarkt.pl

Euro-net Sp. z o.o.

02-273 Warszawa,
ul. Muszkieterów 15
sklep.internetowy@euro.com.pl

-----------------------------------------------------------
"Jeżeli państwo jest zbudowane na występku i rządzone przez ludzi depczących sprawiedliwość, niema dlań ocalenia" PLATON "Państwo"

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#57250

http://www.wyborczapinokio.pl/przylacz_sie.php

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#57482