Nie jesteśmy skazani na PO

Obrazek użytkownika box2008
Idee

Czy musimy godzić się z 23% VAT-em? Cenami paliw po 5,5 i 6 zł za litr? Bezrobociem sięgającym 2 mln osób? Fikcją „służby zdrowia” i „państwa prawa”? Kradzieżą naszych pieniędzy z OFE, a teraz oddawaniem ich do MFW? Czy musimy siedzieć cicho kiedy Niemcy odgradzają Świnoujście rurą bałtycką albo padnie podejrzenie że to Rosjanie odpowiadają za Tragedię Smoleńską?

Czy jesteśmy skazani na rządy Donalda Tuska, które kosztują nas (dotąd!) ponad 300 mlrd. złotych zaciągniętych długów? Czy jest to cena jaką chcemy płacić za spełnienie ambicji wąskiej grupy ludzi? Przecież to my, Polacy, bez względu na przekonania polityczne, zapłacimy za obie kadencje rządów PO-PSL. To my sfinansujemy wszystkie fanaberie Juli Pitery, państwa Komorowskich, garnitury Słwaka Nowaka i wojaże pani Muchy. To my i nasze dzieci płacą za poronione pomysły pani Hall i Palikota, kłamstwa pani Kopacz oraz machloje pana Grabarczyka. To z naszych kieszeni idą pieniądze dla funkcjonariuszy na etatach w różnych TV, już nawet nie udający prawdomównych i „obiektywnych”.

Czy naprawdę ta jedna opcja polityczna, od Tuska do Millera z Pawlakami i błaznem z Biłgoraja, której prezydentem jest Bronisław Komorowski, wyraża wolę i aspiracje wszystkich Polaków? Czy Radek Sikorski przemawiając w Berlinie i podpisując papiery w Moskwie robi to zgodnie z naszym interesem? Naprawdę chcemy być wsadzani do więzienia za klapsa jaki damy niegrzecznemu dziecku, jak to wymyślił Donald Tusk? Palikot promujący dewiacje i narkotyki, obłędnie walczący z krzyżem rzeczywiście wyraża nasze przekonania?

Czy nie nazbyt drogo kosztują nas dziś rządy PO? Czy musimy płacić aż taką cenę, za urażone ambicje przegranego w 2005 kandydata na prezydenta?

Jedno wiem na pewno, nie jesteśmy skazani na PO!

Brak głosów

Komentarze

...w 100%, że nie jesteśmy na to skazani. Jednak w Twoim tekście jest wyłącznie "romantyzm" a nie ma "pragmatyzmu". Oczywiście - nie krytykuję Cię, świetnie, że są tacy ludzie, którzy myślą jak Ty. Ale samo z siebie nie stanie się nic. Samo z siebie "nie dzieje się nic i nie stanie się aż do końca" :). To my - którzy nie chcemy takiej Polski, Polski a la PO - musimy ją zmienić. Przepraszam - zmieniać.. Codziennie, na każdym kroku. Nie milczeć, nie zamykać się w sobie... Czego Tobie i sobie życzę :)

starykibol@gmail.com

Vote up!
0
Vote down!
0

starykibol@gmail.com

#207857

Znajdujesz w moim tekście coś czego nie zamierzałem tam umieścić. Co zaś do zmiany, to nie Polskę trzeba zmienić a władzę. Konkretnie zaś, odsunąć PO od władzy. Bo o to tu chodzi. Nie wiem na ile romantyczny jest taki postulat?

Vote up!
0
Vote down!
0
#207875

I nie jest to kwestia PO.
Jesteśmy skazani na rządy, które będą się kierować interesem postpeerelu, czy to się będzie nazywać PO, SLD, Zieloni 2000 czy Pospolite Ruszenie Alfonsów im . J.Palikota - bez róznicy.

I doprawdy nie wiem jak z tego wyjść.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#207862

Słuszna korekta - nie ważne jest, co będzie napisane na opakowaniu (PO, PSL, XYZ, ZBC, czy inny czort) - wazna jest zawartośc. A ta niestety jest antypolska.
Jak z tego wyjść? Fakt, ze nie jest prosto, ale - czyż w 1795r., 1831, czy w 1918 mieli łatwiej? Chyba nie, a jednak dali radę...
starykibol@gmail.com

Vote up!
0
Vote down!
0

starykibol@gmail.com

#207863

Robota na lata ale dotąd nic innego nie wyszło.
Wróg jest zbyt sprawny.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#207901

Nie jesteśmy na nic skazani, mamy to co chcemy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#207877

Ja mam coś czego nie chcę.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#207906

Ale większości Polakom ten rząd odpowiada.Ostatnie wybory to potwierdziły. Demokracja jest w tej chwili na usługach tych co ją zabijają.
bialogwardzista

Vote up!
0
Vote down!
0
#207872

Ostatnie wybory pokazały tylko skuteczność ekipy PO (a właściwie stojącej za tą partią) w zarządzaniu tłumem uprawnionych do głosowania mieszkańców Polski. Dzięki sprawnej socjotechnice udało się wzbudzić, na dzień 09.10. takie emocje, które pognały do urn więcej wyborców PO niż PiS. I tyle na ten temat. Nie miało to nic wspólnego, lub lepiej napisać: miało to niewiele wspólnego, z tym co w demokracji jest nazywane procesem wyborczym.

Jedynym płynącym z tego faktu wnioskiem, jest konieczność uruchomienia SKUTECZNIEJSZYCH, niż do tej pory, narzędzi informacyjnych po stronie PiS.

Tylko tyle i aż tyle.

Vote up!
0
Vote down!
0
#207880

Po dzisiejszych obradach sejmu, zaczynam tracic nadzieje, ze cos sie zmieni. Jak to mozliwe, aby taki prostak  mowil wprost z mownicy, ze dobrze by sie czul pod rzadami Niemcow i nie ponosi za to konsekwencji?. PiS jest jawnie lekcewazony, obsmiewany. Nie moglam na to patrzec. Za nic maja Konstytucje, za nic symbole narodowe. Jak PiS ma cokolwiek zdzialac, jezeli nie ma praktycznie prawa glosu wsrod tych chamow, ktorzy nazywaja sie Polakami. Przeciez to jest jedna koalicja zdrajcow Polski przeciwko Prawu i Sprawiedliwosci. A my protesujemy i protesujemy, rozsylamy petycje, a oni maja nas gleboko w d...e. Przepraszam, ale nie widze sposobu zgodnego z prawem na tych drani.

Vote up!
0
Vote down!
0

Julka

#207878

Ja się raczej spytam, jak Pani się godzi z tym, że się z Pani śmieją i kpią? Cała ta koalicja rządowa śmieje się i kpi z Polaków, którzy myślą inaczej jak oni. A takich, śmiem podejrzewam jest większość, choć ta tak o sobie nie myśli a na pewno nie potrafi zebrać się do kupy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#207881

nie jestem w stanie nic zrobic oprocz tego, co robie. Na tym polega wlasnie moja i "wiekszosci Polakow" niemoc, prosze pana. Mialam na mysli dzialania zgodne z prawem. Mam prawo, wlasnie na tym portalu, napisac o tym, co czuje. Dzisiaj, po raz kolejny, poczulam sie ponizona i zlekcewazona przez tzw reprezentantow narodu i o tym napisalam. A z tym "zbieraniem sie do kupy, nie mam  problemu na co dzien. Prosze sie o mnie nie martwic.

Vote up!
0
Vote down!
0

Julka

#207884

Witam:)
I proszę się nie zrażać.
Każdą poważną działalność, rozpoczynają słowa.
A porozumienia są poprzedzane dyskusją...
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#207891

Szanowna Pani, przepraszam za może zbyt obcesową moją odpowiedź wyżej. W najmniejszym nawet stopniu nie kwestionuję Pani prawa do pisania o tym co czuje. Co zaś do zbierania się, mam wrażenie, ostatnio, że po wyborach wielu ludziom opadły skrzydła. To tyle.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#207894

Tuskoidom wydaje sie, że już tak ogłupili i przekabacili na swoja strone Polaków, że moga wszystko. Myślę, że mogą sie rozczarować, bo dopóki grali na najniższych instynktach, wzbudzali w szarych, zagubionych ludziach nienawiść do Kaczyńskich, PiS-u, to mogli wygrywać. Kiedy jednak w społeczenstwie tak ciężko doświadczonym przez ostatnią wojnę wmawia się z trybuny sejmowej, że lepszy byłby dla nas rząd w Berlinie, to myślę, że to starsze choć nie najstarsze pokolenie, które ma jeszcze siły by walczyć podniesie głowy i wykrzyczy im wreszcie - NIE. Oni zakłamują po chamsku historię Polski, ale są dziadkowie, którzy przekazują swym potomkom coś, co nie mieści się w głowach tuskoidów - poczucie godności, że się jest Polakiem. Czy ktoś z tuskoidów zadaje sobie pytanie skąd  w organizacjach patriotycznych tylu młodych ludzi? Nie da się bez przerwy nazywac ich kibolami, nie udało się spreparować 13 grudnia żadnej zadymy i czuję podskórnie, że czas powstania Polaków w obronie swego honoru, godności i wolności jest coraz bliższy. Bliższy niż wydaje się wszystkim.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#207905

na TW Bolka, Wolskiego (szcholera przeżył), Kiszczaka, Michnika, Urbana, TW Alka, TW Olina, Millera, Tuska, Komorowskiego (...) i kilkanaście milionów ich wyznawców, dla których micha, ćmik i krata browara to 110% satysfakcji, a których potocznie nazywa się wyborcami. Dalej główkuj sam...

Vote up!
0
Vote down!
0
#207910

na TW Bolka, Wolskiego (szcholera przeżył), Kiszczaka, Michnika, Urbana, TW Alka, TW Olina, Millera, Tuska, Komorowskiego (...) i kilkanaście milionów ich wyznawców, dla których micha, ćmik i krata browara to 110% satysfakcji, a których potocznie nazywa się wyborcami. Dalej główkuj sam...

Vote up!
0
Vote down!
0
#207911

Może juz czas odpowiedzieć siłą? Ja nie widzę innego wyjścia po ostatnich wyborach. Nie zgadzam się z tym by rządzili moim krajem k..wy i złodzieje, pedały i transwestyci, by "lud pracujący" w tym kraju reprezentowały wieprze w Jaguarach. Czy to już jest koniec??? Moje poglady były zawsze lewicowe ale nigdy antypolskie. Polska to wartośc nadrzędna bez wzgledu na przekonania i każdy kto działa przeciwko suwerenności swojego kraju zasługuje na śmierć.

Vote up!
0
Vote down!
0

eirePL

#207957

Staram sie analizowac za i przeciw wyniki wyborów i niestety ale musze sie zgodzic a kimś,kto powiedział że ostatnia kampania wyborcza PiSu nie była prowadzona w sposób aby wygrać.Jest to bardzo smutne stwierdzenie ale wydaje mi sie że prawdziwe,ponieważ w całej kampanii nie było mocnych kontragumentów przeciwko hasłom PO.Kampania była prowadzona delikatnie nie mówiąc ostrożnie.Nigdy prowadząc kampanie i nie używając wszystkiego co niezbędne aby zniszczyć i ośmieszyć przeciwnika nie można jej wygrać.Każdy wyborca musi wiedziec jak najwięcej złego o przeciwniku politycznym i wtedy jego wybór zaczyna być sensowny.Wie na co się decyduje, czego może oczekiwać w najbliższej przyszłości.Sztab wyborczy PiSu powinien wszystkie brudy Tuska i pozostałych wywlec na wierzch i przedstawić społeczenstwu jesłi nie w formie przekazu tv to plakatu informacyjnego i elektronicznego a takie informacje szybko się rozchodzą.Si vis pacem parabellum/jesli chcesz pokoju szykuj się do wojny.Jedynie tylko taka walka polityczna w Polsce może przyniesc coś pożytecznego pod wieloma warunkami,ale to odrębny temet.W skrócie;ludzie biorący w tym udział muszą być krystalicznie czyści i na 100%patriotami,bez komuszego powiązania.Jest to bardzo trudne ale w pełni wykonalne.Orban potrafił,więc i my powinniśmy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#268166