Hitlerowskie święta na Onecie, czyli NS-Weinachtsmann wita!

Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

Atmosfera świąteczna, więc media, nawet te ateistyczne i na co dzień mało skupiające się na polskiej tradycji i obyczaju starają się stworzyć pozory, że mają coś wspólnego z polskością, przynajmniej jako zjawiskiem kulturowym. Jednak w te święta na Onecie jednak chyba jakaś granica została przekroczona, albo dysponenci mediów uznali, że nie ma co się już liczyć z polską opinią publiczną i można pójść po całości, bo ważne jest nie to co myślą sobie czytelnicy i użytkownicy portalu, lecz to co będzie miłe właścicielom czyli Ringier Axel Springer Media AG, który w końcu ma 75% własności Onet.pl

 

Tak więc na głównej stronie Onet.pl dnia 24 grudnia 2013, czyli w wigilię pojawiło się zdjęcie będące zapowiedzią całej galerii zdjęć, zatytułowane „Święta podczas II wojny światowej. Niesamowite zdjęcia“ z Hitlerem jako główną postacią witającym się z jakimś ichnim „św. Mikołajem“, który w języku głównego właściciela portalu nazywa się Weinachtsmann. Na tych zdjęciach – a w zapowiadanej na głównej stronie Onet.pl galerii tych zdjęć było w sumie 14 – ten Winachtsmann w otoczeniu SS lub Wehrmachtu występował kilkakrotnie, a ponieważ było to państwo narodowosocjalistyczne był to niewątpliwie NS-Weinachtsmann.
 
A na zdjęciach hitlerowscy niemieccy żołnierze w okopach śpiewają kolędy, NS-Weinachtsmann w koszarach, Hitler rozdaje prezenty dzieciom z Hitlerjugend witających go „niemieckim pozdrowieniem” kartka bożonarodzeniowa z „pozdrowieniem z ojczyzny”, a na niej profil w niemieckim hełmie (a hełm taki stał się złowrogim symbolem zarówno w popkulturze jak i w pamięci narodu, który gości firmę Axel Springer - właściciela 75% akcji największej spółki internetowej i mogącego wpływać na opinię publiczną). Dalej idzie hitlerowska wigilia w bierstube w Monachium (wszędzie swastyki, na opaskach i na flagach, czerń, biel i czerwień), bombki na choinkę ze swastyką i napisem „Sieg Heil”, Rudolf Hess, zastępca Hitlera (przypomnijmy – skazany na dożywocie w procesie norymberskim, mimo, że uciekł do Anglii w 1941 i bezpośrednio z Endloesung nie miał do czynienia).
 
W sumie na 14 zdjęć w galerii do której obejrzenia zachęcała redakcja portalu w dzień wigilijny – 12 przedstawiało Niemców i to tych najgorszego autoramentu, jak Hitlera, Hessa, a tylko dwa zdjęcia – Amerykanów w okolicznościach bożonarodzeniowych – Santa Claus na czołgu, gdzieś we Włoszech.
 
Można powiedzieć, że to tylko taka ciekawostka. Ot – redakcja portalu postanowiła przybliżyć okoliczności świętowania w okopach podczas II wojny światowej. Zwłaszcza że tekst wstępny jest następujący:
Choć codzienność II wojny światowej zdominowana była przez cierpienia ludności cywilnej i brutalne starcia, nawet na najodleglejszych liniach frontu Boże Narodzenie starano się uczynić czasem pokoju i radości. W amerykańskiej armii święty Mikołaj przyjeżdżał na czołgu, rozdając dzieciom prezenty, III Rzesza natomiast wykorzystywała ten okres do przypomnienia o walczących poza domem żołnierzach. To dla nich w tzw. zimowych zbiórkach gromadzono odzież i prezenty, które następnie poczta polowa dostarczała do wszystkich okopów i koszarów. Zobaczcie, jak wyglądały święta podczas najkrwawszego konfliktu w historii ludzkości.
 
Nic zatem nie wskazuje, że w galerii będzie praktycznie widać tylko Niemców, hitlerowców z ich NS-Weinachtsmannem.
 
Dlaczego zatem redakcja Onet.pl na pierwszej stronie zamieściła taki materiał, wzięty zresztą z serwisu dziwna-wojna.pl?
W odpowiedzi mamy tu trzy możliwości: (1) albo jest to po prostu zwykła nieczułość i wykorzenienie z historii narodu dla którego redaguje się największy portal internetowy, (2) chęć przypodobania się redakcji portalu niemieckim właścicielom i nawet bez ich życzenia umieszczanie zawartości, która by im odpowiadała, a nie polskim użytkownikom portalu i (3) prowokacja, mająca na celu pokazanie Polakom, że nawet w wigilię mają wiedzieć gdzie jest ich miejsce w szeregu i czyje święta należy przypominać.
A przecież redakcja portalu Onet.pl mogła sięgnąć do Narodowego Archiwum Cyfrowego i zaczerpnąć zdjęcia o podobnej treści, a polskimi żołnierzami, z polską wigilią gdzieś w bazie w Szkocji,

z polskim czołgiem z Dywizji Generała Maczka ze Św. Mikołajem siedzącym na wieży,
 
mogli przecież pokazać kartkę świąteczną II Korpusu z 1943 roku, którą zamieszczam poniżej.
 
Mogła redakcja portalu Onet.pl wykonać jakiś wysiłek, żeby treści zamieszczane na głównej stronie korespondowały z polską tradycją, polskim obyczajem i polską historią - z historią i tradycją narodu, który gości Ringier Axel Springer AG.
Zamiast tego Polaków-użytkowników portalu na głównej stronie witał Hitler razem z tym ich NS-Weinachtsmannem, z tymi esesmanami w tle.

Należy zatem spytać redaktora naczelnego portalu Onet.pl: w jakim kraju Pan żyje Panie Redaktorze? Dla kogo Pan redaguje swój portal? Dla Niemców czy dla Polaków? Czy Pan i Pańska redakcja jesteście wykorzenieni z polskiego odczuwania czy – co jeszcze gorzej – spełniacie życzenia niemieckiego wydawcy? A jeśli tak, to czy zdajecie sobie sprawę do czego prowadzi tego rodzaju działalność? Poprzez zamieszczanie takich materiałów nadajecie ludzką twarz zbrodniarzom i rozmywacie niemieckie winy za II wojnę światową – co dokładnie wskazali wam użytkownicy portalu w setkach komentarzy pod tymi zdjęciami. Tak więc wasze działanie ustawia się w jednej linii z innymi działaniami propagandowymi, mającymi na celu niemieckie „podzielenie się odpowiedzialnością” za II wojnę światową z Polakami, na co nie ma i nie może być zgody.

Zastanówcie się zatem redaktorzy Onetu komu i jakiej sprawie służycie.
++++
 

Zapraszam do wstępowania do Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom. Formularz jest na stronie Reduty http://reduta-dobrego-imienia.pl/?page_id=2.
Zapraszam także do składania podpisów pod petycją do Sejmu w sprawie uznania użycia sformułowania „polskie obozy koncentracyjne” za kłamstwo oświęcimskie. Formularz PDF do pobrania jest pod tym linkiem
 

 

Brak głosów

Komentarze

Jego kraj to któraś tam Rzesza

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#397800

Dla mnie to proste. Mamy być Europą, nie Polską, i dlatego mamy się utożsamiać z "dziedzictwem Europy". A więc powyżej opisane działanie jest prostą sugestią, że narodowy socjalizm niemiecki lat trzydziestych i czterdziestych ubiegłego stulecia, a także zbrodnie na wielu narodach, w tym na Żydach których państwo - Izrael - nie jest członkiem Unii Europejskiej, mają być także naszym dziedzictwem i naszą historią.
Gdyby Polska stała się "siedemnastą republiką" Związku Sowieckiego, zapewne okazałoby się że jesteśmy współodpowiedzialni za Katyń, głód na Ukrainie w latach trzydziestych, "stalinizm" w ogólności i parę innych rzeczy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#397807

Materiał onetu jest czysto propagandowy, a na to chyba jest Art.256 § 2 kk ?

Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

http://www.arslege.pl/propagowanie-faszyzmu-lub-totalitaryzmu/k1/a292/

Onet na pewno w celach artystycznych, edukacyjnych, kolekcjonerskich, naukowych tych materiałów nie zamieścił.

Pozdrawiam świątecznie.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#397809

-

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.polskawalczaca.com/index.php

http://forum.wolna-polska.pl/

#397816

;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#397819

Która z pewnością powinna być zasądzona jako propagowanie hitleryzmu. Godzi nie tylko w uczucia narodowe i patriotyczne Polaków ale także w Kościół Katolicki i tradycje religijne i narodowe Polaków. Szczególnie, że opublikowana w dniu najważniejszego święta rodzinnego i religijnego dla Polaków na całym świecie.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#397832

zmienić nazwę złonetu na adekwatną onet.de.

Vote up!
0
Vote down!
0
#397848

Obstawiam wszystkie trzy możliwości. Każda z nich osobno daje słabszy efekt. Wszystkie trzy dają duże pole rażenia. I o to chodzi. Dotrzeć z przekazem we wszystkich możliwych warstwach przesłania.

Chyba najwyższa pora ścigać sądownie tego typu ekscesy i rujnować finansowo zleceniodawców jak i wykonawców. Z wszystkich możliwych i niemożliwych paragrafów. Jeżeli tego nie będziemy robili, będziemy pośmiewiskiem Niemców. Powinno to nas nakłonić do użycia innych dostępnych środków przywracania polskiego porządku. Mam na myśli bardziej bezpośrednią "perswazję". Mamy przecież historyczne dowody na to, że potrafimy sięgać po takie środki.

Polacy nie wykazują dziś właściwej energii w takich sprawach.

Kto nie szanuje samego siebie, nie może oczekiwać szacunku od innych. Zwłaszcza wrogów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#397905