Świrski.tv - Prof. Binienda: wolność jest kluczem do sukcesu

Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

Prof. Binienda udzielił nam wczoraj wywiadu zaraz po spotkaniu z publicznością w Palladium. Spotkanie było gorące, między innymi dlatego, że ostatnie odkrycia dotyczące m.in. kartonu pomiędzy znitowanymi elementami poszycia samolotu oraz slady osmaleń wewnątrz tych elementów wskazywac mogą na domniemane przyczyny rozpadu samolotu. Tym bardziej, że - jak powiedział prof. Obrębski, który prezntował wyniki swoich badań - trotyl przecież może też występować w postaci żelu.

Ale moja rozmowa z prof Biniendą dotyczyła nie tyle badań nad Smoleńskiem, co kondycji nauki polskiej. A ta nie jest najlepsza. Profesor wyraża nawet pogląd, że w komunistycznych Chinach widział więcej swobody badawczej niż w dzisiejszej Polsce. Cała ta wypowiedź jest celnie punktującą diagnozą naszego obecnego stanu - brak wolności badań naukowych (czego wyrazem jest m.in. stosunek do badań Smoleńska, chociaż ten brak wolności jest przecież także w humanistyce - pamiętamy casus Zyzaka) - ten brak swobody badań naukowych, polityczna poprawnośc w stosunku do koterii i rządu sprawia, że państwo z takim stanem nauki nie jest w żaden sposób konkurencyjne, nie tworzy technologii ani niczego istotnego.

Mieliśmy bardzo mało czasu i organizatorzy nas poganiali, więc rozmowa jest krótka. Porfesor Binienda poparł Redutę Dobrego Imienia, do której przystąpił jeszcze w listopadzie i wezwał wszystkich ludzi dobrej woli do popierania takich jak ta inicjatyw.

 

15 lutego (piątek) o 18.00 w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa, Marszałkowska 7, odbędzie się mój wieczór autorski. Spotkanie poprowadzi Piotr Gociek. Serdecznie wszystkich zapraszam!

Zapraszam też na stronę www.szczurbiurowy.pl gdzie można zapisać się na listę wysyłkową mojego newslettera.

No i oczywiście proszę wejść na stronę Reduty Dobrego Imienia, gdzie można przeczytać mój tekst na temat powołania organizacji społecznej mającej na celu walkę ze zniesławieniami dotykającymi Polaków i Polskę. Na tej stronie jest formularz do wypełnienia i można przystąpić do Reduty. Reduta działa pod egidą Towarzystwa Patriotycznego - fundacji Jana Pietrzaka. Można też lajkować fanpage na FB

 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Piszę na gorąco po obejrzeniu tego wywiadu. Jest bardzo ważny, dotyczy innego, bardzo poważnego, aspektu tej całej sprawy smoleńskiej. Dobrze, że Pan dotknął tej tematyki. Naprawdę warto tę rozmowę upowszechniać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#332261

zmienił tor lotu samolotu - obrócił samolot względem środka ciężkości poprzez przez potężną dźwignię, jaką było skośne skrzydło.
Dziwne, że nikt dotychczas tego nie zauważył,
Szczęść Boże

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#332350

Zgłoś się z tym odkryciem do Zespołu Macierewicza zamiast wklejać to gdzie się da. My - może z jakimiś wyjątkami - nie jesteśmy specjalistami i się do tego nie ustosunkujemy.
Co do mnie - nie bardzo Ci wierzę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#332474

Sprawi większe zdeterminowanie społeczeństwa i wypełnienie wokandy
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#333256