Londyn 2012

Obrazek użytkownika tomeks
Kultura

Londyn 2012
I’ve had beautiful time in my life. Od tego zacznę swój reportaż z pobytu w Londynie. Tydzień pobytu minął bardzo szybko i bardzo miło. Miasto to wielkie, piękne i wspaniałe. Ogrom metropolii budzi podziw i respekt zarazem, najlepsze i najpiękniejsze są muzea londyńskie. Co najważniejsze nie stracimy na ich zwiedzanie fortuny, ponieważ wstęp do nich jest darmowy, jedyny wyjątek w tym względzie stanowią wystawy czasowe sprowadzone z zagranicy, na taką wystawę musimy bilet zakupić, ku swojemu szczęściu na taką akurat nie trafiłem. Ze swojej strony polecam Muzeum, Historii Naturalnej, oraz Muzeum Nauki, ich zwiedzenie zajęło mi połowę dnia, taki tam ogrom eksponatów, w tym pierwszym zobaczymy całą historie Ziemi, w drugim osiągnięcia nauki światowej od czasów Rewolucji Przemysłowej, aż do najnowszych osiągnięć ostatniej dekady XXI wieku.
Miłośnicy teatru i filmu również znajdą coś dla siebie, West End jest miejscem dla nich ponad 30 teatrów do wyboru, w każdym grana jest jakaś premiera, to samo w kinach, których ilości nie byłem w stanie zliczyć. A to dopiero początek, gdyż rozrywkę w stolicy Wielkiej Brytanii znajdziemy dosłownie wszędzie, wracając z West Endu przechodząc przez Picadilly Circus, trafiłem na Soho, dzielnicę restauracji, pubów i klubów, ich ilość i ogrom wyboru budzi prawdziwy podziw, wszędzie mnóstwo ludzi nawet późnym wieczorem. Znajdziemy tam przegląd wszelkich kuchni z całego świata, poczynając na kuchni polskiej, poprzez włoską, francuską, poprzez pozostałe kuchnie europejskie, azjatyckie, kończąc na kuchniach krajów północnej Afryki. W miejscach tych możemy zjeść smacznie, i tanio i przede wszystkim do syta. Po tak smacznym i obfitym posiłku warto napić się kieliszeczek czegoś mocniejszego na lepsze trawienie, i w tym przypadku Soho oferuje wszystko co potrzeba, oprócz pubów znajdziemy tam również sklepy z odpowiednim asortymentem, od piwa za 1,35£ poczynając, na whisky za 10000£ kończąc.
Dla każdego coś miłego, kończąc swą krótką opowieść dodam, że wróciłem z Londynu opalony! Pogoda była świetna przez cały okres pobytu, ciepło słońce jednym słowem wiosna. Po powrocie do kraju doznałem lekkiego szoku termicznego, po opuszczeniu pokładu samolotu... tzn zastałem za oknem dawno nie widziany śnieg i zimę. Wiosno kiedy do Polski nadejdziesz?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Londyn ( London ) , to potężna aglomeracja zamieszkana przez 12 milionów ludzi- to dla nich na Oxfii powstało England Free Classified Ads Community Jeżeli mieszkasz w Londynie to zapraszam na nasze strony.

Każdego dnia miliony ludzi wpisuje w wyszukiwarkę Google Classified Ads London i wchodzi na nasze strony znajdując wiele ciekawych ogłoszeń i dodając je również...  za darmo .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244896

Dzięki
Chętnie skorzystam
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254843