Manipulacja TVN24

Obrazek użytkownika tomeks
Ogłoszenie

MANIPULACJA TVN24.
Wczoraj, 19 lipca 2013r. w programie TVN24 pt. "Tak jest" dyskutowano o tym, czy potrzebna jest ustawa, przy pomocy której państwo polskie ustaliłoby wreszcie status weterana opozycji antykomunistycznej dla bohaterów politycznej walki o wolność z komunistycznym państwem PRL aby, wyrażając wdzięczność narodu, przyznać im godne uprawnienia. Pomijając skandaliczne wypowiedzi młodego lewaka z "Krytyki Politycznej", P. Demirskiego oraz ścigającego się w arogancji ze St. Niesiołowskim W. Kuczyńskiego, a nawet ironiczne słowa prowadzącego audycję red. Morozowskiego, redakcja programu dopuściła się także niestosownej manipulacji merytorycznej.
Otóż, kiedy dla kontrastu przytoczono słowa wypowiedzi K. Morawieckiego, legendy opozycji antykomunistycznej, który odmiennie od wyżej wymienionych dyskutantów krytycznie ocenia brak takiej ustawy i obecne działania polityków, niesłusznie przypisano jemu propozycje ważnych uprawnień dla weteranów, jakich w projekcie senackim nie ma, w rzeczywistości pochodzące z obywatelskiego projektu ustawy. Dotyczyło to przede wszystkim honorowej renty w wysokości 1800 zł oraz pełnej i bezpłatnej opieki zdrowotnej. Stało się to możliwe, bo w dyskusji brakowało przedstawiciela zespołu, który obywatelski projekt ustawy przygotował.
Zatem, senator J. Rulewski reprezentował projekt senacki ustawy, który należący do elit III RP dyskutanci i tak przyjęli z szyderstwem i uznali za niepotrzebny mimo, że przez liczne środowiska weteranów opozycji uznawany on jest za dalece niewystarczający. Toteż ich przedstawiciele opracowali własny, obywatelski projekt ustawy. Jednakże telewidzowie o jego istnieniu nic się nie dowiedzieli, a rzeczy wyjęte z kontekstu tego projektu autorzy programu przypisali K. Morawieckiemu.
Jestem weteranem "S" i antykomunistycznej opozycji oraz członkiem zespołu, który przygotował obywatelski projekt ustawy. Wczoraj rano redakcja TVN24 z Warszawy zaprosiła mnie do powyższego programu, ale cztery godziny później poinformowano mnie, że niestety udziału w nim wziąć nie mogę. Przedstawicielka studia TVN24 w Katowicach, z którego w programie miałem uczestniczyć, powiedziała mi, że w studiu wystąpiła... usterka techniczna uniemożliwiająca moje wystąpienie. Gdybym w programie wziął udział, dyskusja miałaby inny charakter. Ale widocznie tego ostatecznie sobie nie życzono, bo szczerze mówiąc ja w tę usterkę nie wierzę.
Katowice, 20 lipiec 2013 Andrzej Rozpłochowski

Brak głosów