Powołać komisję do sprawy Olewnika!

Obrazek użytkownika Jaku
Kraj

Jak pokazuje historia, Polacy potrafią się jednoczyć jedynie w momentach przełomowych dla przyszłości ich państwa. W sprawie o której będę pisał, najwyższy suweren RP - naród polski określił się zdecydowanie i jasno. Koniec głupich tłumaczeń, koniec oczywistych uników i przemilczeń. Jeśli władza nie ma nic do ukrycia, niechaj gra z obywatelami w otwarte karty. Czas powołać komisję w sprawie Olewnika.

Wszystko wskazuje na to, że Krzysztof Olewnik staje się pośmiertną ofiarą ludzi, którzy powinni się zająć sprawą bestialskiego mordu dokonanego na nim na tle politycznym jeszcze za rządów postkomunistów. Sprawę tą wyciszano przez lata, pomijając krótki okres urzędowania rządu Jarosława Kaczyńskiego, kiedy to wydawało się, że rodzinie Olewników zostanie zwrócona sprawiedliwość i sprawą morderstwa opieszała prokuratura zajmie się w końcu na poważnie. Niestety, nadzieje te okazały się płonne. Za rządów koalicji PO-PSL Sprawie Olewnika znów ukręca się łeb.

Czego boją się politycy Platformy Obywatelskiej, którzy jako jedyni stanowczo przeciwstawiają się powstaniu takiej komisji? Przede wszystkim, czego boi się minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski? O jego niejasnej roli w całej aferze i działaniach, a raczej braku ich podejmowania przez rząd Donalda Tuska powstało już kilka dobrych artykułów. Na opisanie wszystkich machlojek i zaniedbań mających miejsce w toku postępowania wyjątkowo leniwej prokuratury płockiej i innych organów zaangażowanych w tę sprawę potrzebowalibyśmy jeszcze conajmniej kilkudziesięciu.

A jednak władza nie chce komisji. Władza argumentuje swoje stanowisko tak samo, jak kilka lat temu przedstawiciele rządu Millera krytykujący pomysł powstania komisji w sprawach Afery Rywina i Afery PKN Orlen. Tak, jak rząd Millera kiedyś, tak rząd Tuska dziś, mówi - poczekajmy, aż sprawą zajmie się prokuratura! Pytam - ta sama prokuratura która ucięła niewygodne postępowania w sprawie grupy trzymającej władzę? Pytam ponownie - ta sama prokuratura, która nigdy nie doprowadziła do wyjaśnienia związków gazowego pośrednika J&S Energy z polskimi politykami? A może ta sama ogarnięta nagłą niemocą prokuratura, która przestała się zajmować sprawą słynnego przecieku w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, gdy tylko okazało się, że nie przyniesie ona żadnego kapitału politycznego obecnie rządzącym, a raczej im go nieco ujmie?

Nie, Panie i Panowie. Usłużna prokuratura żadnej szkodliwej dla władzy sprawy nie doprowadzi do końca. Poza tym rozmawiać można w nieskończoność - czas na prawdziwe działania. Opinia Polaków jest oczywista - aż 78% obywateli RP chce komisji śledczej w sprawie Olewnika. Rzadko się zdarza, że Polacy są tak zgodni i wykazują takie dobre rozeznanie. Władza nie ma prawa dłużej ignorować oczywistej konieczności, jeżeli nadal (o ile w ogóle) kieruje się ona prawem oraz sprawiedliwością. Ja oraz miliony polskich obywateli oczekujemy powstania Komisji do sprawy Olewnika. Oczekujemy zdecydowanych działań ze strony elity rządzącej. Nie ma mowy o dalszych dyskusjach, czas, by sprawiedliwości stało się zadość.

Powołać Komisję do sprawy Olewnika!

P.S.: Bloggerzy wszelkich opcji zjednoczcie się! Potrzebujemy kolejnego listu, kolejnej masowej akcji. Nie pozwólmy polityczno-przestępczej mafii pluć nam i innym Polakom w twarz - Protestujmy!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ćwiąkalski nie jest ministrem a Tusk obiecał komisję. Zobaczymy, czy spełni swoją obietnicę...

http://wiadomosci.onet.pl/1901155,11,item.html

To może być nowa Afera Rywina.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#11265

Administracja Salonu 24 w niewytłumaczalny sposób obeszła się z moją notką, montując ją najpierw na pierwszym miejscu, potem opuszczając ją na 3cie miejsce, przywróciwszy na pierwsze notkę poprzedzającą na tym miejscu moją.

Skierowałem się do administracji z zapytaniem o powód takiego działania:

,,Chciałbym się dowiedzieć, kto moderował stronę główną Salonu 24 po godzinie 21 a także kto jest odpowiedzialny za umieszczenie mojej notki ,,Powołać komisję w sprawie Olewnika'' na pierwszym miejscu ( na około
5 sekund ), opuszczenie tym samym notki ,,Pseudocwaniaki z PO'', po czym błyskawiczne ściągnięcie mojej notki na trzecie miejsce i zastąpienie jej uprzednio zajmującą pierwsze miejsce notką ,,Pseudocwaniaki(...)''

Na jakich zasadach odbyła się ta zamiana. Kto nią kierował i jak może ją uargumentować. Czy treść mojego posta jest niemile widziana przez któregoś z członków Waszej załogi? Proszę o szczerą odpowiedź.

P.S.: Mam screeny strony głównej obrazujące tą zadziwiającą zamianę.''

W razie braku odpowiedzi, za fakt należy przyjąć upolitycznienie Salonu 24 i wyciszanie sprawy Olewnika przy użyciu mechanizmów strony głównej portalu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#11267

To nie pierwszy raz, gdy admini salonu flekują niewygodne dla nich blogi. Nie zdziwie się, gdy na samym topie wrzucą jakaś fałszywkę wymyśloną przez nienawistnego lewaka, na temat np.... Ziobry.
Nie takie rzeczy widział salon.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#11268

a lepiej dla Niepoprawnych.
Trzeba się tylko zastanowić, jak zwabić opozycję (ale nie trolli).
A propos. Gdzie jest mój ulubiony AA? :):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#11269

Ja go nie widuję;) Być może merytoryczna dyskusja jest dla niego zbyt nudna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#11270

Cóż, Salon to własność prywatna i mają prawo być nieobiektywni. Na szczęście my też i mamy coraz więcej argumentów przemawiających za naszą wyższością nad Salonem:)

Kto by pomyślał w lipcu, że wszystko się potoczy tak szybko:)

Pozdro.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#11271

Odpowiedź Ephorosa:

,,Moderacja strony głownej

Dziękuję za zwrócenie uwagi na tekst.
Zwrócę się do redaktora prowadzącego o wyjaśnienie dlaczego tekst ukazał się na stronie głównej.
Ephoros''

To jest żałosne - ten typ na złość udaje debila.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#11273

mona
Oczywiście wszyscy piszemy dla jakiegoś odbiorcy.Nie mogę narzekać, na ogół nie siedziałam w piwnicy, ale odkąd zgłosiłam na blogu, że Barbur dopuszcza się lamania polskiego prawa, "nawołując do nienawiści" - dostaję maile, że np. przez link nie da się do mnie wejść - ukazuje się "pusta strona", bez rutynowego komunikatu o zamknięciu bloga. Samego wpisu tez nie ma, szukałam przez pustą, babska ciekawośc do 4 strony.

Następny był widoczny tylko dla mnie.

Teraz wrzuciłam głupiutki tekścik ekperymentalny, teoretycznie jest na 2 stronie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mona

#11276

Ich manipulacje i tak nas nie powstrzymają od zaszczepiania prawdy gdzie się da:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#11282

to, co się wyprawia w Szambie24, to już przekracza granice zdrowego rozsądku.

Za to lewactwa coraz więcej się zlatuje tam jak muchy do... wszyscy wiedzą, o co chodzi.

Z drugiej strony fajne argumenty można usłyszeć od tego lewactwa:

1. Wypełnianie poleceń partii - to od Historyka12, znanego wielbiciela Berele Lewartowa. Stwierdził on kiedyś, że księża nie mają prawa wypowiadać się na temat rodziny i prokreacji, bo sami tego nie mają i nie znają. Ja na to odpowiedziałem, to jakie prawo ma w takim razie posłanka Senyszyn, która jest starą panną. Zostałem zaatakowany za mówienie nie na temat i zagrożono mi cenzurą. Napisałem mu potem, że tylko odwróciłem jego argumentację, wykazując jej absurdalność. Oczywiście, komentarz został ocenzurowany.

2. Faszyzm. To od towarzysza Pandady. Zaiste merytoryczny argument polegający na przylepieniu łatki. Przy okazji companero postępuje tak jak nakazała KPZR w 1943 roku:)

3. Wyzywanie od "gówniarzy", od znanego shalomowego socjalisty Quasiego, tak samo gadki o lizaniu się po genitaliach. Co więcej, dalej ten socjał kolekcjonuje cytaty z tekstów Nicponia. Dlaczego nagle o mnie zapomniał?:)

4. Kato-narodowy socjalizm. Od tow. Antoniego za krytykowanie Parady Oszustów vel Populizmu Oszałamiającego. Hehe, a nawet towarzysze broni zarzucali mi wyznawanie darwinizmu społecznego:)

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#11279

-
mój głos o prawdzie tego co opisałeś;
ZA !

STEIN

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#11280

Argumenty lewaków są pseudologiczne bo nie opiera się ich na prawdzie - to podróbki argumentów używane do erystycznych wywodów. Prawda jest jedna i na pewno nie leży po ich stronie. Lewactwo to kłamstwo.

Jeśli chcą z Salonu zrobić swoje siedlisko, niech zrobią. Nikt rozsądny w tym łajnie długo nie pozostanie.

Pozdro.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#11283

Czasem tak myślę, że Salon chciał się wypromować jako niezależny. Pozwolono tam pisać ludziom o poglądach klasyfikowanych zazwyczaj jako oszołomstwo. Chodzi tutaj o środowiska prawdziwej prawicy, a nie takiej koncesjonowanej typu ujazdowszczyzny. Chodziło o ściągnięcie jak największej liczby bloggerów i komentatorów. To się udało. Przy okazji udało się zrobić, to co napisałem w pierwszym zdaniu. Salon zyskał etykietkę medium niezależnego.

A potem zaczęło się zaprowadzanie właściwego porządku. Kto nie pasował, tego usuwano. Najpierw była sprawa Drache/Smoka, który poleciał za imputowany mu antysemityzm. Potem Tom Tomek. A w końcu przyszła kolej na mnie. Nawet tam wróciłem, ale chyba 8 dni się utrzymałem, zanim nie wytropiła mnie bolszewicka banda Gejopka i Quasiego, no i wyleciałem. W zasadzie orwellowsko zniknięty.

Przy okazji była sprawa red. Paliwody, którego obsiadły lewicowe trolle i bluzgały mu na blogu. No i nie dziwię się red. Paliwodzie, że w końcu puściły mu nerwy. Bo ileż można wypowiedzi na poziomie rynsztoka, co się tak nawet robotnicy na budowie do siebie nie odzywają, tolerować.

Lewactwo tak się tam rozochociło, że chciało nawet usunięcia red. Wybranowskiego. Posunęło się do podłej insynuacji z retuszem zdjęcia. No i co, autor sobie dalej funkcjonuje, a smród został. Dodam, że osobnik ten wybiela komunistycznych zbrodniarzy i jawnie popiera system totalitarny. A to jest sprzeczne z polskim prawem - konstytucja z 1997 roku.

Ale cóż, dla redakcji Szamba24 najważniejsze, że "katole" i "konserwa" w cztery litery dostają.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#11298

Jeśli plan o którym piszesz to prawda, to chyba nie wypalił. Obserwujemy odpływ użytkowników Salonu m.in. na Niepoprawnych. Zmiana systemu i dziwne problemy techniczne sprawiły, że Salon stał się niegościnny. Poza tym nic się tam teraz nie dzieje i nikogo tam nie ciągnie. Oby tak pozostało.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#11304