Ześwirować o poranku

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Jeśli zwiariować to tylko o poranku i tylko na salonie TOKFM.
Jak zwykle w piątek dzień świrów salonowych, wyznawców guru Michnika.

Poranek radia TOK FM, piątek, 22 kwietnia 2011 roku i cotygodniowa nagonka na opozycję i niezależne od władzy media.a na temat jak ukarać protestujących na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie i w zbyt ostrych słowach krytykujących władzę.

Co zrobić z "namiociarzami"?

- ten typ tak ma.....w głowie im się porobiło ..... orzekł spec Lis.

- Co zrobić z mającą posmak szaleństwa radykalizacją częścią elektoratu PiS, aktywistami z Krakowskiego Przedmieścia, z "namiociarzami"? Wyraźnie radykalizują się też głosy strony przeciwnej - zauważył Żakowski. - Jeden z polityków SLD mówił o potrzebie rozważenia delegalizacji PiS. Czy sytuacja dojrzała do użycia ostatecznych bezpieczników państwa demokratycznego, czy trzeba się do tych aktywistów przyzwyczaić? - pytał prowadzący Poranek Radia TOK FM postkomunista Żakowski

"Komorowski musi przetrzymać tę psychuszkę"

- Ja bym to zostawił - namawiał Tomasz Lis. - To są hasła są głupie i obraźliwe, ale ci ludzie tak mają, w głowach im się porobiło i bełkot się z nich wylewa. Bądźmy konsekwentni. Jeśli uważaliśmy za akt absurdu poszukiwanie przez policję w całym kraju bezdomnego, który coś tam bluzgnął na prezydenta Kaczyńskiego, nie ścigajmy za obrażanie Komorowskiego. On musi to przetrzymać. Bo jakiekolwiek sankcje karne, a może nawet porządkowe, jak grzywna, to będzie akt męczeństwa, histeria, patos i egzaltacja na najwyższym C - mówił naczelny "Wprost".

Tomasz Wołek zaprotestował. - Nie zgadzam się. Minimum tego, co należy zrobić, to o tym plugawieniu instytucji państwa i filarów demokracji głośno rozmawiać. Nie można udawać, że tego nie ma. To wywiera przecież demoralizujący wpływ na młode pokolenie, które dorasta w poczuciu kompletnej bezkarności.

- To nie są idioci! - wtrącił Tomasz Lis. - Myślisz, że oni nie widzą, że to jest szaleństwo, że to psychuszka? - pytał.

W opinii Wiesława Władyki zabrakło wyraźnego kontr-stanowiska władz, które są obrażane wobec "retorycznej sprawności insynuacji" Jarosława Kaczyńskiego.

- Brakuje mocnego tonu. Przydałoby się jakieś orędzie prezydenta, który opowie nam to państwo. Że jest ono suwerenne, demokratyczne i wolne, nie jest żadnym kondominium - mówił publicysta.

- Śmiech, oni nienawidzą śmiechu. Ten patos pęka, ta nabrzmiałość nie wytrzyma kpiny i szyderstwa, to jest broń - powiedział Tomasz Lis.
- Stwierdzenia Kaczyńskiego o tym, że prezydent i premier nie mają prawa mówić w imieniu tego kraju jest paskudne, głupie i groźne. Ktoś na górze powinien nazwać tę drugą emocję i namalować inną perspektywę państwa i patriotyzmu. Ale nie powinniśmy też odrzucać pchającego nam się przed oczy potężnego ładunku komizmu tego wszystkiego - powiedział naczelny "Wprost", przypominając: - Dokumentalistka Ewa Stankiewicz, która powiedziała wczoraj, że boi się o własne życie; pan Waszczykowski, który błaga "Nie zabijajcie nas, mamy rodziny"; wykrochmalony Adam Hofman zdolny do wypowiedzenia każdej bredni w każdej sekundzie; literat Ziemkiewicz stwierdzający w "Rzeczpospolitej", że cała literatura polska po 1989 roku jest do bani, ale on napisze teraz coś wielkiego. Powinniśmy ten ładunek komizmu przyjąć z błogosławieństwem w tym szczególnie jajecznym okresie wielkanocnym i widzieć to wszystko takim, jakim jest - niepomiernie śmiesznym i pokracznym, podsumował Lis.

Dyskusja zakończyła się życzeniem publicystów dla słuchaczy - Nie dajmy się zwariować!

Żakowski bardzo chciały podeprzeć gajowego spod żyrandola.
Panowie do dzieła!
Idżcie śladem tego ześwirowanego.

Im szybciej, tym lepiej!

ps. materiały z sieci

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tak szczul na Sp.Bl.Jerzego Popieluszke nijaki Urban o psedonimie Jan Rem, historia sie powtarza. Pytam rzadzacych czy maja juz przygotowany pluton egzykucyjny i na kogo????? Zamiast pisac, organizujcie sie do protesto pod URM w Warszawie z transparentami na ktorych beda pytania; na jakiej podstawie Tusk chce deportowac J.Kaczynskiego do Moskwy w Rosji??? Czy tam chca wykonac na Nim kare smierci bo tam nie siega juryzdykcja unii europejskiej. Jakiego panstwa jest Tusk premierem niech sie okresli. Zglaszac do Schtrasburga ze w Polsce chca porywac ludzi na wywoz do Rosji w niewiadomych celach i ze w tym bierze udzal ob.RP Donald Tusk - A chyba jest to prawda co mial wypowiedziec na kon. prasowej, bieglejsi w internecie umiesccie to na niepoprawnych w formie yotube, demokracje trzeba aplikowac, a nie o niej mowic!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#154048

Tok rozumowania panow dyskutantow jest taki sam juz od kilu lat, i ktorego owocem byl mord polityczny na panu Rosiaku. Oczywiscie ma on swoja tradycje w propagandzdie Goebelsa, Stalina oraz Jerzego Urbana. Najciekawsze jest jednak to, iz czynia to oni - i im podobni - w imieniu obrony demokracji...Ograniczenie demokracji - to dla nich demokracja, jak u Orwella. Taka jest logika rozumowania propagandy pro - systemowej (System: oligarchia kleptokratyczna, ustanowiona przy okraglym stole.) Z drugiej strony, korzystanie z praw obywatelskich - jak to czynia np. Solidarni 2010, to - psychuszka. Ja wiem, ze ci panowie nie wiedza juz o czym plota, tylko czy przymuleni sluchacze maja tego swiadomosc. Bo obiektywna rozglosnia TOM FM (czy to nie Agora - wieszcza Adama M.?)zadbala o to, zeby sie wszysce rozmowcy ze soba zgadzali...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#154077

Oni się proszą o wojnę domową,jeszcze trochę a się doczekają. Tylko że w finale to ich puste główki pospadają (nie nawołuję do zabijania, nie warto marnować sił na takich imbecyli). Proces i więzienie ich nie ominie, niech będą tego pewni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko umarli widzieli koniec wojny.

#154087

Tak można tylko skomentować te wypociny. Polska się budzi i śmiech, do którego tak nawołuje Lis jest dzwierciedleniem strachu przed nadejściem zmian w historii, które zmiotą tę całą hołotę. Śmiejcie się pajace a według powiedzenia ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Inna mądrość ludowa mówi: Po czym poznajemy głupiego? Po śmiechu jego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#154203