Wysoki jak brzoza, głupi jak ......

Obrazek użytkownika kryska
Kraj
- Wysoki jak brzoza, a głupi jak koza.? - Nie. Głupi jak Miecugow. Po transmisji posiedzenia Zespołu Parlamentarnego Macierewicza towarzysz walterowiec Miecugow oświadczył, że akurat był przy smoleńskiej brzozie i jest ona czterdziestometrowym drzewem i poza tym konferencja była chaotyczna i nudna, a Sikorski powinien zdementować. Na końcu programu pojechał "argumentem", że Maciererewicz zamiast pojechać zobaczyć brzozę pojechał na obiad. Brzoza wys. od 10m do 25m. Jeżeli uczycie się z książek "Przyrodo witaj" szkoła podstawowa klasa 6, to w podręczniku na 1 temacie, będzie zdanie : ..."Może on osiągać nawet 80 m Wysokości. ..." (Oczywiście chodzi o mamutowca - Gatunku sekwoi). Rekord w wysokości brzozy (światowy) to 35 m. W Smoleńsku nie było wyższej brzozy niż 15 - 17 m. ]]>http://smolensk.ws/uploads/images/1/6/7/0/49/c16c70fb47.jpg]]> Jest powiedzenie: Trzeżwy jak...Miecugow. A teraz jest jeszcze: głupi jak Miecugoqw. ps. jeden taki "mondry" juz mierzył średnice brzozy. Gugała w pamiętnej rozmowie z p. Brudzińskim powołał się na "badania" Jasia Flaneli /Osiecki - znany tow.ekspert w ruskiej tv / Cytat: -"Brzoza miała 160 cm szerokości, obwodu, 160 cm obwodu i 44 cm średnicy(...).Dziennikarze, którzy to badali weszli na tę brzoze z centymetrem i dokładnie to zmierzyli"- - Głupich nie sieją, sami się rodzą.- - Głupi a mocny bywa owocny.- Źródło: Skarbiec przysłów. Przysłowia polskie, op. cit.
Brak głosów

Komentarze

ze starego dowcipu o bacy:
Wyszedł baca przed chałupę. Przeciągnął się, az mu w krzyżu łupnęło, rozejrzał sie wokół i takie rozrzewnienie nagłe go chyciło. Bo niebo błękitne upstrzone białymi kłębuszkami chmurek, połacie zielnych smreków kołysanych lekkim wiaterkiem, szmaragdowe łąki ze stadami łowiecek. I tak rozczulony zakrzyknął "Jezusicku, kaj piknie!" - A echo z przyzwyczajenia: "..mać, mać, mać"
pozdrawiam
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#281512

Naprawdę warto pisać o tym co powiedział o wys. brzozy jakiś komuszy szmaciarz ?
Może lepiej byłoby w tej notce przytoczyć rzecz o wiele ważniejszą, czyli to co powiedział pan Macierewicz.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#281520