Polski żebrak

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Oto ON.
Polski żebrak na kolanach w Rosji.

Nasi wojskowi wiedzą już jak przetransportować wrak tupolewa do Polski. Wciąż pozostaje nierozwiązana kwestia, kiedy Rosjanie mogą przekazać nam materiały dowodowe z postępowania w sprawie katastrofy smoleńskiej. Właśnie w tej sprawie do Moskwy w środę po południu udał się prokurator generalny Andrzej Seremet.

- Rozmowy będą dotyczyły zwrotu Polsce oryginalnych dowodów, mam tutaj na myśli przede wszystkim wrak samolotu, jak również dwie czarne skrzynki Tu-154M - powiedział Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratury Generalnej. Jak dodał, tematem rozmów będzie też ustalenie harmonogramu przekazywania dalszych materiałów w tej sprawie.

Prokurator generalny spotkał się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem oraz szefem Komitetu Śledczego. Seremet chce się dowiedzieć kiedy rosyjskie śledztwo może się zakończyć i w konsekwencji, kiedy do Polski mogą wrócić dowody.

Seremet: Rosjanie przedłużą śledztwo smoleńskie do 10 lipca.
Prokurator Generalny RP Andrzej Seremet poinformował, że Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej będzie starał się zdążyć do tego czasu z zakończeniem wszystkich czynności procesowych.

Prokurator generalny RP Andrzej Seremet nie uzyskał żadnych zmian w stanowisku Rosji w sprawie zwrotu rejestratorów pokładowych i wraku polskiego Tu-154M. I to mimo tego, że po ewentualnym zwrocie wraku i czarnych skrzynek obiecał odawać je Rosji „na każde życzenie”.

- Stanowisko strony rosyjskiej jest znane. Nie uzyskaliśmy żadnych zmian - powiedział Seremet polskim dziennikarzom po spotkaniu z przewodniczącym Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksandrem Bastrykinem.

Prokurator generalny RP ujawnił, że zaproponował stronie rosyjskiej odwrócenie obecnej sytuacji. - Po analizie przepisów prawnych - zarówno norm wewnątrzrosyjskich, jak i umów międzynarodowych - doszliśmy do wniosku, że istnieje możliwość przekazania rejestratorów oraz wraku do Polski, a także jednoczesnego udostępniania stronie rosyjskiej tych przedmiotów na każde życzenie na zasadach i prawach, jakie obecnie są udziałem polskich prokuratorów w Rosji - wyjaśnił.

Seremet podał, iż strona polska zapewniła, że w razie potrzeby - gdyby rosyjski sąd sobie tego zażyczył lub gdyby zaszła konieczność przeprowadzenia ponownych ekspertyz - będzie gotowa zwrócić te przedmioty ponownie do Rosji.

- Uzyskaliśmy zapewnienie, że jest to interesująca propozycja, nad którą Komitet Śledczy się pochyli i którą rozważy - powiedział.

Żebrak Seremet swój wywód po rozmowach w Rosji zakończył optymistycznie:

- Krok po kroku zbliżamy się do osiągnięcia stanu, którego konsekwencją będzie przekazanie Polsce tych przedmiotów w stosunkowo krótkim terminie.-

Tyle miłości

i na nic.

Żebrak żebrakiem zostanie

Taka żebraka życiowa rola i dola.

http://mulfin.info/news,wiadomosci,seremet_stanowisko_rosji_w_sprawie_wraku_tu_154m_bez_zmian,323213.html
http://wpolityce.pl/wydarzenia/49165-rozpaczliwy-apel-prokuratora-seremeta-do-rosjan-oddajcie-nam-wrak-i-skrzynki-wypozyczymy-wam-na-kazde-zadanie
http://niezalezna.pl/39432-seremet-ponizyl-sie-przed-rosja-i-tak-odjedzie-z-niczym
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/802117,Seremet-Rosjanie-przedluza-sledztwo-smolenskie-do-10-lipca-

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Robi mi się autentycznie niedobrze, gdy czytam o kolejnych wyprawach do Moskwy  "w sprawie zwrotu wraku". Nawet "żebrak" to chyba zbyt łagodne określenie. Bo autentyczny żebrak budzi jednak jakiś rodzaj współczucia, chęć pomocy..

 

Kłaniam się nisko

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>Bechis</p>

#343523

Polski żebrak - świadczy - ŻE BRAK rządu...

Na brakach i głupocie ( w państwach)- inne państwa robią INTEResy...

(cytat z Westerplatte - 1.09.2009 roku - z międzynarodowego przemówienia POcenzurowanego medialnie...)

Wł.Putin : "" W STOSUNKACH MIEDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK "LEKARZE"- KTÓRZY ZAKAŻAJA PACJENTÓW CHOROBAMI, ABY NA "LECZENIU" ZARABIAĆ... ""

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#343545