Ludzie naiwne są, czyli rozmowa z kierowcą

Obrazek użytkownika eska
Kraj

- Oj, pani kochana, to już jest dno zupełne! Czy ja na starość to nie mam co innego do roboty, tylko te blokady? Ale co zrobić, solidarnie trzeba..

Ale ludzie to naiwne są, na taki przykład ja sam! Popatrz pani, jak się te złodzieje z temi Żydami pokłócili o tego Rywina, to my już myśleli, że teraz to trzeba porządek robić. I jeszcze jak raz Ojciec Święty umarł... tak się jakoś zrobiło, że no trza się było ruszyć.

To my ze szwagrem tak ustalili – on na tego Kaczyńskiego, znaczy, a ja na naszego chłopaka, tak żeby równowaga była. No bo ten Kaczor to wykształcony w prawie, ale on taki bardziej przedwojenny, a u nas kawałek pola, co go jeszcze dziadziuś z reformy dostali, to wie pani, jak jest. No, a Donek to swój chłopak był, też z biedoty i nauczyciel. Czyli by równowaga była, tak my sobie pomyśleli. Ale nie wyszło....

Na początku to było nawet dobrze, złodziei gonili, ale potem to się zrobiło niedobrze. Szwagier taką firemkę miał i co roku zawsze od wójta dostał robotę na naszym mostku, co to jest przy lesie, i było na podatki i w ogóle trochę grosza wpadło.

Wójt tam zawsze jakąś dobrą butelkę dostał, nie żeby łapówkę, a skąd! Po umowie, na przybicie, no przecież tak wypada!

A tu tak chyba w 2006-tym woła wójt szwagra i mówi – słuchaj, Zdzisiek, w tym roku nie ma mostka, tylko porządny przetarg, sam wiesz jak jest. Złodziei gonimy, to pokaz musi być! Się uspokoi i za rok będzie normalnie. I tak poszło. Wygrał jakiś młodziak i nawet na początku to chciał nas do roboty wziąć, ale jakoś my się nie dogadali. Robił sam.

Na drugi rok idziem do wójta, a on mówi – chłopy, nie ma roboty, bo mostek jest naprawiony na fest! Jak to na fest????

Młody nie ma roboty, my nie mamy roboty, ktoś zgłupiał czy jak? Robotę trza szanować!!!

Jeszcze my dwa razy barierkę trochę popsuli nocą, to nam wójt dał naprawiać, ale zawołał szwagra i powiedział, żeby my się przestali wygłupiać, bo on już i tak kasy nie ma.

Jak wybory przyszły, to my poszli na Donka, bo on jakby bardziej człowieka rozumie. I dobrze szło, tylko ten samolot się rozbił...

Nie powiem, żal był wielki. I na msze my poszli i kokardki na samochodach zawiązali, jak trzeba. Piękny pogrzeb był! A potem się porobiło....

Jak szwagier u dzieciaka w komputerze zobaczył, jak te chamy na krzyż plują, to do Warszawy chciał lecieć! Ale ja mu mówię – siedź cicho, nie na twój rozum to jest, kościół jest i jak zrobią, tak będzie. No i jakoś się uspokoiło.

Tyle, że roboty nie ma. Szwagier jeszcze poszedł głosować na Palikota, ja nie poszedłem wcale. Ja już wiedziałem, że oni tych milionów z Unii nie przywiozą, kłamstwo i tyle!

Naprawili my starego grata i tak sobie dorabiamy, tu coś się przewiezie, czy tam. Nie powiem, jedzenie jest, mamy pola niezły kawałek, no ale grosz też potrzebny!

 A tu, popatrz pani, lekarstwa drożej, do lekarza nie doczekasz, benzyna po 6 złociszy i jeszcze mówią, co ta komisja od katastrofy to wszystko sfałszowała! Prokurator główny to mówi! W Rosji był, wrócił i mówi, ze fałsz! To co jest grane????

Pani, ja bym tu się nie solidaryzował może i nawet, bo ja spokojny jestem taki bardziej - ale jak mnie dzieciak przyleciał i wrzeszczy, że on teraz już lekcji do szkoły nie zrobi, bo mu ten internet zabiorą  albo każą płacić straszne pieniądze – no nie, to mnie szlag trafił! Dzieciak zdolny jest, kto jemu pomoże?? Ja nie umiem.

Z czego mam płacić? KRUS mam płacić, Internet dla dzieciaka płacić, benzyna że się już jeździć nie opłaca! Prąd drożej, chleb drożej, wszystko!!! A premier tylko na urlopy sobie lata! I jeszcze naszą krwawicę chce dać Szwabom i tym pastuchom z Grecji! Pani, ja byłem w tej Grecji, a co, pojechali my raz - a tam leciutko, każdy ma rente albo emeryture, te młode to nic tylko sobie tymi skuterami jeżdżą, jeden mały sklepik i cała rodzina żyje , że ho! I my mamy im dać ??

Nie, to nie tak miało być, niech się zmywa ten frajer! Bo inaczej to własne ucho zobaczy, jak my jemu to EURO zblokujem, he, he!!! Piłkarzyk jeden!

 

- No, ale jakby tak wybory były teraz, to na kogo by pan głosował??

- Nie wiem, kochaneńka. Żadnego takiego nie ma, co by rozumiał, że sprawiedliwość to podstawowa rzecz jest, ale robotę to trzeba szanować.....

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Prawdziwe..:)wlasnie takim przyglupom latwo mozg wyprac,ktorych nie brakuje w kraju.Mlody czy starszy,nie ma znaczenia,kiedy siedzi i oglada WSI24.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#220327

 żeby tylko przygłupy,! Znam takich którzy maja przed nazwiskiem mgr inż. i jeszcze głupsi od przygłupów.... wszak "przygłpup" chociaz zauważa .że tu i tam się porobiło, że samolot się rozbił , natomiast dyplomowany przygłup nie widzi nic,tylko złego kaczora. Zastanawiam się czy to strach przed smrodem który mógłby wypełznąć z IPN-owskiej teczuszku , czy też starch że przysłowiowy wójt za flaszeczkę roboty nie da ???????

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#220358

Alez tak,popieram!...mgr. inz. tez musza byc cicho i nie moga myslec glosno:)W przeciwnym razie straca prace.Kazdy kto ma wlasny biznes,osoby na wyzszych stanowiskach i nawet w budzetowce musza popierac zbrodnie.Tylko nagly przewrot/rewolucja moze zmienic sytuacje.Ale na to sie nie zanosi i krok po kroku kraj traci suwerennosc.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#220379

Roznica pomiedzy mgr.inz. ,
albo inne takie zamienne...
w stusunku do tych bez ,
jest taka,
ze ci pierwsi maja to i owo,
lecz niestety przewaznie za bankowe pieniadze...,
wiec musza w pracy czapkowac,
a ci drudzy maja tak malo,
ze..."tyz" sie obawiaja "dzioba otworzyc"

Natomiast odnosnie rewolucji,
to na jednych czy drugich
(omawianych powyzej)
liczyc raczej nie mozna,
bo jedyna rewolucja jaka jest u nich mozliwa,
to taka w spodniach...
po zjedzonej np. grochowce...

cyt:...krok po kroku kraj traci suwerennosc.

To my mielismy dotychczas suwerennosc???

Chyba jedynie medialna :-)))))

To tak troche jakby Kazia powiedziala do Bogusi,
ze sa suwerenne,
a Jozek im na to,
ze gowno prawda,
bo obie sa zonate :-))))))

Ot,
chlopski rozum,
podobnie jak Jewropejski,
okraszony sowietyzmem...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#220387

Zdecydowanie jestes pan amatorem i radze szukac sobie towarzystwa pokroju Tarasa.Dla ciebie chlopcze szkoda mi czasu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#220392

Czy ja bylem bezposredni?

Odebralas/les to osobiscie?

Jezeli tak,
to nie bylo to moim zamiarem.

Lubie sobie rubasznie pozartowac,
(tu akurat nie z Ciebie,lecz z tematu)

Za chlopca dziekuje,
po pozostalym jedynie bezwiednie przeslizgnalem wzrokiem,
...chyba Cie troche cos tam...
zdezorientowalo...
i niepotrzebnie wyszlas/les na jakies "Tarasowe pokoje"

:-))))))

bez urazy Dziecinno,
nie dajmy sie zwariowac

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#220407

"Szwagier jeszcze poszedł głosować na palikota!" - Sama kwintesencja "Uruchomić palikota" http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Na4KbXEMZk4 Przepraszam, że przesyłam ten link, ale nie jest tajemnicą w którą stronę ma być skierowane przywództwo niezadowolenia, na sterowalne i w pełni zależne ośrodki "buntu"!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#220357

Prawem Jazdy,
czy tak na waleta jezdzi ?

Tak pytam z ciekawosci,
bo gdy on taki madrala,
to chyba jednak na waleta :-)))))

pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#220389

"I powiedzmy sobie szczerze. Bez emocji sobie powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo. Przepraszam za szczerość. Po prostu. Polacy mają w dupie wszystko. Ludzie w całej masie są dość debilowaci... no, należy powiedzieć sobie prawdę. I należy, jeżeli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym. Nie można. Bo będąc otwartym, szczerym, będąc sobą nic nie zdziałacie, nic po prostu"
http://www.youtube.com/watch?v=qqOyiMB2kVI
bialogwardzista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#220452

To nie tak miało być? Otworzyły się oczy szeroko zamknięte?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#220454

I w mojej notce nie ma pogardy dla tego człowieka, którą tak obficie tu wylali przedmówcy.
Moja notka pokazuje, że mamy ponad 50% elektoratu, który stracił orientację i po prostu radzi sobie jak umie we wrogim otoczeniu.
Z tymi ludźmi trzeba rozmawiać, a nie nimi gardzić!
Bardzo mądrze pisze o tym Lisiewicz w ostatnim "nowym Państwie", radze poczytać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

eska

#221819