Demonstracja 09.04, czyli KryPol pod specjalnym nadzorem

Obrazek użytkownika AgataCz
Kraj

Po pierwsze – małe sprostowanie, jeśli chodzi o te, pożal się Boże, relacje z manifestacji. 250-300 osób obecnych na demonstracji (w porywach 700), to chyba sami policjanci, bo uczestników było ok. 2 tys. A co do manifestacji zakończonej przed Belwederem - cóż, jeśli ktoś uważa, że Belweder przeniesiono nagle na Krakowskie Przedmieście, to wtedy ok, nie ma problemu.

A teraz moje dwa spostrzeżenio-zdziwienia, co do postawy policji i władz miasta.

Po pierwsze - ja naprawdę rozumiem ochronę i otoczenie kordonem Ambasady Rosyjskiej. Wiadomo, przyjaciół z mocarstwa bronić trzeba, zwłaszcza przed atakiem piromańskich oszołomów. Ale z jakiej racji ochrania się jedną kawiarenkę na Nowym Świecie? Mowa oczywiście o lokalu Krytyki Politycznej, która do tej pory sama stanowiła bezpieczną przystań dla manifestantów i „gości z Niemiec”. Nie wiem, czy to moja wrodzona naiwność czy jakieś inne licho, ale dlaczego właśnie to miejsce odgrodzono od ludzi?

Co prawda, tłum się tam zatrzymał i wykrzykiwał brzydkie rzeczy o lewactwie (wszak o lewactwie brzydko mówić nie należy), ale żeby od razu ochraniać to miejsce, tak, jak ochraniało się przed ludem Pałac Prezydencki A.D. 2011 czy Ambasadę Federacji Rosyjskiej A.D. 2012? Czyżby KryPol awansował nagle do rangi skarbu narodowego?

A druga rzecz to policjanci niezwykle ofiarnie broniący płonących kukieł Kaczora Donalda i Putina (tzn. podobno spalili Wladimira, bo nie widziałam, ale słyszałam okrzyki). Kiedy organizatorzy manifestacji zaczęli „nieostrożnie obchodzić się z ogniem”, policja od razu ruszyła w ich stronę. Po co? Żeby zakuć w kajdany? Żeby uratować płonącego Donalda? Niet, niet, niet. Ruszyli w ich stronę uzbrojeni w aparaty fotograficzne, pewnie żeby znowu dorwać kogoś w tramwaju, ty razem mając w rękach żelazne dowody w postaci super ostrych zdjęć. A, no i materiał na awansik później jak znalazł!

A jak nie, to zawsze będzie można zatrudnić się w GW jako fotoreporter. Albo przynajmniej iść na praktyki do TVN. Chociaż nie wiem, czy to nie byłaby zbyt wielka ujma na honorze, nawet jak dla polskiej POlicji...

www.rp.pl/artykul/10,857444-Manifestacja-smolenska.html

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11506192,_Kto_nie_skacze__ten_za_Tuskiem___Manifestacja_przed.html

Brak głosów

Komentarze

Wspominając słowa klasyka w generalskim ubranku trzeba z całą mocą stwierdzić, że prawa do krytyki (politycznej) będziemy bronili jak niepodległości i socjalizmu (razem wziętych) ;-)

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#243518

Krótko mówiąc, w momencie kiedy ma być zagrożony spokój namiestnika z ramienia FR, automatycznie i z urzędu pod lokal KP kierowane są siły policyjne.

To bardzo czytelny sygnał.

Ciekawe czy na Czerskiej też jakichś mundurowych wystawili ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#243534

 Dostrzegamy wiele czytelnych sygnałów. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#243557