Odpowiedź na apel Krzysztofa Czabańskiego w sprawie powołania Konferencji Mediów Niezależnych

Obrazek użytkownika Redakcja
Blog

Na portalu wPolityce.pl ukazało się wezwanie – apel Krzysztofa Czabańskiego, w którym autor postuluje powołanie Konferencji Mediów Niezależnych. Ponieważ portal Niepoprawni.pl został wymieniony wśród podmiotów, które mogłyby współtworzyć ową Konferencję, odpowiadamy.

Swobodny obieg wolnego słowa i myśli zawsze był jednym z celów przyświecających naszemu portalowi, zatem deklarujemy chęć przystąpienia do Konferencji Mediów Niezależnych. Sądzimy, że głos niepoprawnej blogosfery, skrzętnie pomijanej w „oficjalnym” obiegu, może stać się istotnym czynnikiem wzbogacającym niezależny przekaz medialny. W warunkach „domykania” systemu i różnorakich zakusów obecnych władz na wolność słowa (również w internecie), potrzebna jest silna i zdolna do konkretnych działań reprezentacja środowisk nie godzących się na to, by sfera komunikacji publicznej stała się wyłączną domeną jednej opcji polityczno-światopoglądowej.

Pozdrawiamy i liczymy na owocną współpracę w ramach Konferencji.

Redakcja portalu Niepoprawni.pl

 

Tekst apelu Krzysztofa Czabańskiego:

Sądząc z różnych zapowiedzi – ostatnio przewodniczącego KRRiT, Jana Dworaka – szykuje się „czyszczenie rynku medialnego”. Doświadczenie poucza, że władza przy takich okazjach próbuje nałożyć mediom kaganiec. Jako dziennikarze musimy zadbać o wolność słowa, niezależność i swobodę dla przedsięwzięć medialnych. Dlatego proponuję zwołanie Konferencji Mediów Niezależnych, na której – po pierwsze – policzymy się, po drugie – ustalimy wspólne postulaty pod adresem władz państwowych: rządu, prezydenta i parlamentu. Po trzecie – umówimy się, co do działań praktycznych.

Organizatorami Konferencji mogliby być SDP, „Gazeta Polska”, Radio Wnet, „Uważam Rze”, portal wPolityce.pl, portal niepoprawni.pl, klub „Ronin”, stowarzyszenie „Wolnego Słowa”, salon 24.pl, kapituła nagrody im. Jacka Maziarskiego, Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Zróbmy to jak najszybciej, koleżanki i koledzy! Niniejszym wywołuję do tablicy: Katarynę, Tomka Sakiewicza, Pawła Lisickiego, Bronka Wildsteina, Jacka i Michała Karnowskich, Igora Jankego, Mirka Chojeckiego, Krzysztofa Skowrońskiego i wiele innych osób. Pierwszy ruch należy do Krzysztofa Skowrońskiego jako nowego prezesa SDP. Oby zaprosił nas na Foksal nie zwlekając.

http://wpolityce.pl/artykuly/16663-krzysztof-czabanski-proponuje-powolajmy-konferencje-mediow-niezaleznych-zrobmy-to-jak-najszybciej-kolezanki-i-koledzy

Brak głosów

Komentarze

komar i pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

komar

#193599

Iranda

Vote up!
0
Vote down!
0

Iranda

#193642

popieram

Vote up!
0
Vote down!
0
#193717

popieram!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#193768

i do dzieła.

Vote up!
0
Vote down!
0
#193790

POPIERAM!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#193870

Popieram z całą rodzimą !

Vote up!
0
Vote down!
0

jagoda

#194018

Całym sercem jestem za inicjatywą łączenia się w słusznej sprawie. Integracja i wspólna obrona wartości jest najważniejsza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194056

Muldi

Vote up!
0
Vote down!
0

Muldi

#194124

Bardzo słuszna decyzja i oby jak najszybciej powstało, bo w obecnej sytuacji media tylko szkodzą i rozpowszechniają kłam w Polsce, narzucony z "góry" dla potrzeb rządzących.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#197064