Dwa ważne ogłoszenia, szkolenie blogerów przez Helsińską Fundację Praw Człowieka

Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie

 Stowarzyszenie Solidarni2010 podaje do publicznej wiadomości dwa dokumenty, kluczowe dla zrozumienia przyczyn i przebiegu dwudniowej pikiety pod TVP w Warszawie na Pl. Powstańców Warszawy w dn.29-30.09.2012r.


Ich lektura w obliczu okupacji gmachu TVP przez silne oddziały oddelegowanej Policji i niedopuszczania do niej Prezesa Stowarzyszenia Solidarni2010 Ewy Stankiewicz i niezależnych dziennikarzy w celu wręczenia listu do Prezesa TVP [dokument 1.] rozwiewa wszelkie wątpliwości, co do propagandowego charakteru pseudo-publicznej TVP i parasola, jaki roztacza nad władzą.

- List do J.Brauna prezesa TVP
http://solidarni2010.pl/11106-protest-do-szefa-tvp-przed-zlozeniem-ktorego-obronila-tvp-policja.html

Ponadto w osobnym, odczytanym publicznie Akcie [dokument 2.] przedstawiciele władzy zostali osądzeni przez Obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, którzy zgromadzili się na Pl. Powstańców Warszawy, jako winni działań na szkodę narodu polskiego - w kontekście przebiegu Katastrofy Smoleńskiej i związanego z nią śledztwa.

- Akt społecznego osądzenia winnych wobec narodu polskiego: D.Tuska, B.Komorowskiego, […], E.Kopacz
http://solidarni2010.pl/11107-narod-wydaje-wyrok---winni.html

Solidarni2010

https://www.youtube.com/watch?v=Kk9XHvoDNAc&feature=player_embedded

Pozdrawiam
Anna Orłowska
Solidarni 2010

Ważne!

 

Helsińska Fundacja Praw Człowieka ogłasza nabór blogerów Helsińska Fundacja Praw Człowieka („HFPC”) realizuje projekt: „Monitoring zagrożeń dla wolnych mediów w Polsce i wzmacnianie funkcji
kontrolnej mediów lokalnych” w ramach programu Obserwatorium Wolności
 Mediów w Polsce. Projekt ten zakłada wyszkolenie 16 dziennikarzy obywatelskich, którzy będą prowadzić przez okres do maja 2014 r. blogi monitorujące stan wolności mediów w poszczególnych województwach.
Projekt jest przede wszystkim nakierowany na wzmocnienie pozycji mediów
lokalnych, które w przeciwieństwie do mediów centralnych, często
pozbawione są odpowiedniego zaplecza i wsparcia pozwalającego im w pełni
realizować im funkcję tzw. „publicznego stróża”.

Do zadań dziennikarzy obywatelskich należeć będzie m. in. relacjonowanie incydentów zagrażających swobodzie wypowiedzi w regionie, monitoring postępowań sądowych oraz działań władz lokalnych związanych z kwestią swobody wypowiedzi, monitoring mediów funkcjonujących na terenie
województwa oraz rozwijanie kontaktów z dziennikarzami lokalnymi. Blogi
będę funkcjonowały w ramach wspólnej platformy, której celem będzie
wspieranie dotychczasowych działań monitoringowych „Obserwatorium”.
Na początku listopada 2012 r. HFPC planuje przeprowadzić szkolenia z
udziałem ekspertów, które dostarczą dziennikarzom obywatelskim
 narzędzi przydanych w prowadzeniu monitoringu. Szkolenia będą dotyczyły
warsztatu dziennikarskiego oraz „blogo-pisania”, działalności „strażniczej”, dostępu do informacji publicznej, regulacji prawnych związanych z prowadzeniem portalu internetowego, roli mediów w demokratycznym społeczeństwie (także w kontekście standardów
międzynarodowych), wykorzystywania nowoczesnych narzędzi komunikacji
on-line. W trakcie trwania projektu odbędą się dodatkowo 2 zjazdy konsultacyjne. Najlepsze blogi zostaną wyróżnione dyplomami i nagrodami pod koniec trwania Projektu. Projekt będzie realizowany do końca maja 2014 r. (projekt może ulec przedłużeniu).
 Osoby chętne prosimy o przesłanie:
1. CV,
2. próbki tekstu literackiego,

3. krótkiego listu motywacyjnego.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do Dominiki Bychawskiej-Siniarskiej
(
d.bychawska@hfhr.org.pl) oraz Doroty Głowackiej
(
d.glowacka@hfhr.org.pl).

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.10.2012 r.

Informujemy, ze skontaktujemy się jedynie z wybranymi osobami

oryginalna data 16X dp@danz.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jest okazja coby podnieść stopień służbowy !!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298043

stawiajac 1 mysla ze sie wywiazuja z pracy.
Dziwne jest tylko ze NIEPOPRAWNI toleruja kacapskoPRLowskie metody denuncjacji i traktowania anonimowych kapusiow z respektem.
Otoz kazdy kto paluje lub stawia jakis stopien powinien byc wyswietlony i wtedy mozna takiemu zadac pytanie a czemoz to sie nie zgadza lub zgadza z trescia.

Tez NIEPORAWNI czesto banuja za darmo ludzi, ktorych jakis razwiedkowy POmyj nie lubi lub nie zgadza sie zniePOprawna trescia i robi na czerwono ich artykul zglaszajac niby ze cos jest nie OK.
Czesto NIEPORAWNI nie wchodzac w szczegoly automatycznie banuja blogiera.
Uwazam ze demokratycznie powinien byc wyswietlany donosiciel bo w innym przypadku mamy doczynienia z komuna czy PRLbis na tym forum niby niezaleznym.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#299058

miały być dwa dokumenty, a są trzy, czyli dwa solidarnych i jeden fundacji helsińskiej. Poza tym brakuje komentarza do tekstu fundacji helsińskiej - poza komentarzem pod tekstem, który zdaje się deprecjonuje inicjatywę fundacji helsińskiej.

Nota bene interesujące, czemu fundacja helsińska ogłasza "przetarg" na blogerów, którzy w dodatku będą subiektywnie tropić zagrożenia wolności mediów. Czy nie ma sił własnych do takiej działalności? Trochę to osobliwe...

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298053

Do Fundacji Helsińskiej mam bardzo ograniczone zaufanie od czasu gdy miałem kilka spotkań z jednym z jej ważnych pracowników. Przedstawiałem mu problem ograniczania praw pracowniczych przez firmy zatrudniających na zasadzie samozatrudnienia. Wtedy usłyszałem że nie mogą się zajmować problemem dotyczącym setek tysięcy Polaków bo właśnie bardzo intensywnie zajmują się prawami murzynów w Afryce. Tłumaczyłem mu że zachodnie firmy w Polsce robią z nas białych murzynów we własnej ojczyźnie ale ich to nie zainteresowało. To było blisko dziesięć lat tamu - dziś problem samozatrudnienia i umów śmieciowych dotyczy wielu milionów Polaków.

Może jednak powinni "nasi" wystartować w tym projekcie? Żeby nie było tak że wsadzą tam różnych trolli zawodowych którzy będą legitymizować "reżimowe" merdia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298059