Przesłuchanie premiera

Obrazek użytkownika Shork
Humor i satyra

W gazecie ukazał się artykuł zredagowany przez redaktor Wiadrzyk, w którym ujawniła treść przesłuchania premiera dzikiego kraju.
Zacytujmy:
"Nasz premier ma bardzo wysokie kwalifikacje, wielokrotnie pracował na wysokim stanowisku, mając pod sobą wielu ludzi. Jest politykiem bardzo skutecznie obalającym niekorzystne dla narodu rządy. Posiada zmysł organizacyjny i zamiłowanie do wizjonerstwa"
A jak było naprawdę?

***

Protokół przesłuchania świadka w sprawie kwalifikacji do wykonywanego zawodu.

(…)

Świadka wezwano aby zeznał wszystko co mu w sprawie wiadome.

Z wykształcenia jestem historykiem, ale w zawodzie nigdy nie pracowałem. Różne takie się robiło po studiach. Handlowało się z łóżka polowego na placu. Trzeba było jakoś rodzinę utrzymać.
Bo ja opozycjonistą byłem od urodzenia. Patriotą i sprzeciwiałem się władzy. Nikt mnie nie chciał zatrudnić za dobrą pensję. Dopiero kolega założył taką spółdzielnie i malowaliśmy kominy. Dużo z tego pieniędzy było. Starczało na życie, wódkę i nawet na dobre bakanie. No skrętów. I wtedy, jak patrzyłem z komina w dół, to miałem dużo ludzi pod sobą. I było to bardzo wysokie stanowisko i stąd mam kwalifikacje do rządzenia.

To moja czwarta, a może piąta partia. Straciłem rachubę. Program nadal ten sam. Wygrać kolejne wybory i kręcić lody. Wdzięk osobisty mam od zawsze. To też kwalifikacje, prawda?
Wierzący jestem, ale praktykuję bardzo wolno. Miałem dużą przerwę między ślubem cywilnym a kościelnym. Jak dużą? A widział pan kiedyś uśmiech Moniki Olejnik?
Dobry jestem w tym co robię od zawszę. Jak z kolegami prywatyzowaliśmy upadające, polskie firmy to nigdy uzbrojony teren nie był taki tani. A robotnicy jacy byli szczęśliwi, kiedy odprawy dostawali...
Pyta się pan, jak to robię że mi nos nie rośnie? Pewnie pan myśli, że lata ćwiczeń. Ale gdzie tam. Ćwiczę to wymowę charakterystyczną. Nos nie rośnie bo dostałem maść od starego, peruwiańskiego Indianina. A może Indianki?

W polityce najważniejsze są trzy rzeczy. PiAr, PiAr i jeszcze raz PiAr. Populizm to takie brzydkie słowo. Tak, jestem ekspertem od biedy. Kiedyś widziałem takiego żebraka, co w kuble grzebał. Wiem też co to gospodarka. Wujek miał taką pod Gdańskiem. Jestem też ekspertem od kultury - pisarzem. Wydałem książkę. Ale najlepszych kwalifikacji dostarcza mi granie w piłkę nożną. Panie, jak tam można kopnąć! A piłka leci, leci, leci jak nie przymierzając emerytura.
Polityka zagraniczna proszę pana to mój konik. Taki „My little pony” Znam się, pewnie że się znam. I lokalną też znam. I gdyby nie Wałęsa, to ja bym obalił komunę jak rząd Olszewskiego. Jest, panie. Fik i nie ma. Obalony. A kto liczył głosy? No kto? I kto Pawlaka wypchnął?

Posiadam doskonałe zdolności organizacyjne. Tuż po ślubie, jak się dziecko nam urodziło, to tak wszystko zorganizowałem, że żona z radości się wyprowadziła do mamusi. Chciałem żeby była szczęśliwa.
Czy mam wizję polityki. Gdzieś tu mam jeszcze troszkę trawy, to ja panu pokażę jakie mam wizje.
A to całe prawo konstytucyjne to jest zupełnie do niczego. Nic nie można zrobić tylko zakazy i zakazy.

Dbam też o to by żyło nam się lepiej. Mnie, Małgośce, dzieciom i kolegom. Bo koledzy to podstawa.

Czy to prawda, że moja partia to partia ludzi wykształconych? Proszę pana. Podstawowe wykształcenie to też wykształcenie.

Teraz jest najlepiej. Właśnie wyszliśmy z kryzysu, którego u nas nie było, bo jesteśmy zieloną wyspą dzięki księgowości wskaźnikowej naszego ministra finansów.
Ten to ma dopiero kwalifikacje!

(ale o tym w następnym przesłuchaniu)

PS. coby nie było, żem wtórny, to tekst sprzed dwóch dni, opublikowany wcześniej na solidarni2010.pl

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Premierze popełniony został red. Kubełko z Gazety Upiornej ogólnokrajanego periodyku dla pań piorących. Ale mogę się mylić.

Pozdrawiam

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#381605

Coś pięknego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#381654

... księgowy Vincent od Rostowskich. To dopiero będzie "jazda", hehehe.

Pozdrawiam z 10,
                         

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#381705

Gdybyś gdzieś znalazł przesłuchanie rezuna bula gajowego,to bym był rad.

A za płemieła masz u mnie 10

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#381734

Czekamy na kolejne przesluchania naszych swiatlych i oswieconych na swieczniku wladzy! Oczywiscie 10!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#381941