Polska upadnie za naszego pokolenia?

Obrazek użytkownika Firmus Piett
Kraj

Już od dawna (a po katastrofie smoleńskiej się w tym umocniłem) byłem przekonany, że ludziom, którzy obecnie rządzą Polską tak naprawdę na tym kraju nie zależy. Gdy kolejne dziedziny życia pogrążały się w rozsypce (choćby służba zdrowia, armia), stało się dla mnie jasne, że realizowany od 20 lat program wynaradawiania Polaków, zohydzania im własnej ojczyzny, patriotyzmu, solidarności zaczyna przynosić pierwsze straszne skutki. Najbardziej upokarzające było to co się działo po 10.04.2010. Grupki rozwydrzonego motłochu atakowały patriotyczne zgromadzenia pod pałacem prezydenckim z pełnym przyzwoleniem, właściwie nawet pod patronatem władzy. Bito ludzi za to, że kochają Boga i własną ojczyznę.

To przekonanie o oderwaniu władzy i „elity” od narodu powodowało u mnie przeświadczenie o nieuchronności upadku naszego państwa. Z zarządcami działającymi pod dyktando obcych stolic i kierujących się zasadą, że Polska to jedynie postaw sukna, z którego należy ciągnąć ile się da nie da się przecież zbudować pomyślnej przyszłości. Jednak nawet w najczarniejszych snach nie przewidywałem, że ostateczne „sprzedanie duszy” i upadek nastąpi w ciągu tej, ani nawet następnej dekady. Sądziłem, że potrzeba jeszcze co najmniej kilkudziesięciu lat na ośmieszanie „zaścianka” na arenie międzynarodowej i rozmiękczanie umysłów Polaków, którzy mieli być uczeni pogodzenia się z „nieuchronnym”.

Tymczasem rzeczywistość zweryfikowała to wszystko na niekorzyść. Oto już teraz minister rządu Rzeczypospolitej wzywa do podporządkowania się Niemcom, bowiem jego zdaniem „serce Europy bije w Berlinie”, a nam pozostaje jedynie wstąpienie do nowej „federacji”. W tej samej chwili wtóruje mu były prezydent mówiąc w radio, że w utracie suwerenności nie ma nic złego, że wystarczy pielęgnacja „tożsamości”. Reakcja „polskich” mediów i „autorytetów” potwierdza, że mamy do czynienia z całkowitą degrengoladą i upadkiem grupy która samozwańczo ustanowiła się elitą tak nienawidzonej przez siebie Polski. Ludzie ci nie tylko nie bronią własnego kraju, ale pieją z zachwytu ponieważ ktoś głośno wyraził tę ich gorącą do niego nienawiść.

Moim zdaniem Polska w tak złej sytuacji moralnej nie była od dziesiątków lat (a może nawet od rozbiorów). Nie zdarzało się bowiem w naszej historii nigdy (właśnie poza okresem poprzedzającym zabory), aby jakakolwiek część elit otwarcie i wprost wzywała do likwidacji państwowości. Co gorsza, zdegenerowane i tresowane latami propagandy społeczeństwo też jest w znacznej części tą Polską zmęczone. Jeśli to wszystko będzie się toczyć tak jak dotychczas, to Polska przestanie istnieć jeszcze za życia naszego pokolenia. Obym nie miał racji.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Gratulacje za rzeczowy i prawdziwy wpis.Niebezpieczeństwo utraty suwerenności jest aktualnie wielkie jak nigdy.Być może flaga polska pozostanie,jako kolejny Land.Obym się również mylił.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#204361

Mam nadzieję, że ludzie jeszcze się przebudzą. Niestety ciężko im będzie wytłumaczyć, że nikt tak o nas nie zadba jak my sami. Społeczeństwo niepodległe może się rozwijać szybciej niż kolonia, rezerwuar taniej siły roboczej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" M. Twain

#204366

gdyby wody zakazano...
A bedzie ONA jeszcze bardziej dostepna jako srodek znieczulajacy na wynarodowienie.
Moim zdaniem wolnej Polski juz nie ma.
richo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

richo

#204447

Oby nie miał Pan racji.Zdrowa częśc społeczeństwa nie poddaje się i walczy ; Może reszta się obudzi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jagoda

#204365

Jak mamy wygrać,skoro kościoła to nie obchodzi,Solidarność POd kierownictwem Dudy nie działa,prawica zamiast się łączyć to się dzieli,tylko blogerom patryjotom los Polski leży na sercu,a to za mało,a POlszewia staje się coraz beszczelniejsza,tylko ogólnopolskie wyjście na ulice,daje szanse powodzenia,pisaniem nic nie wskóramy,potrzeba nam przywódcy który nas poprowadzi,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204380

panie Marku. To jest sedno sprawy. Nie mamy prawdziwego przywódcy. Ani świeckiego ani kościelnego. Co nie oznacza, że mamy siedzieć z założonymi rękami i zgadzać się na wszystko. Pokornie przyjmować co nam "wadza" każe.

Znamy problem, dostrzegamy zagrożenia a to już coś. Trzeba szukać rozwiązania. nie będzie to łatwe i nie stanie się szybko, i odpowiednio będzie kosztować, może cenę najwyższą. Trzeba tylko sobie odpowiedzieć samemu, każdy z nas osobno. Czy żyć na kolanach czy umrzeć stojąc.

Każdy z nas przed Bogiem i sobą.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204389

Zawsze z Bogiem,nigdy przeciw Bogu,za Boga Honor i Ojczyznę,zawsze stanę do walki,bo tu życie jest krótkie,a u Pana Boga wieczne,Jan Paweł drugi pisał,dobry katolik,to katolik który dba i kocha soją ojczyznę,i staje do jej obrony,a ci Faryzeusze mówią że są katolikami,a pokłony składają złotemu cielcowi

pozdrawiam pana serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204407

Judeopolonia stała sie rzeczywistoscia, parchy maja swoja ziemie obiecaną.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204445

to niestety, ale prawdziwe. Mam podobne przeświadczenie już od dawna a w szczególności od kiedy lewicowi kosmopolici, dla których polskość to nienormalność, przejęli władzę. Karmiono nas bajkami o zagranicznych inwestorach strategicznych, prywatyzacji itp bzdetach.

Znamy problem i zagrożenia z niego płynące więc zamiast biadolić zastanówmy się co możemy zrobić aby zapobiec narodowej tragedii.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204374

????

tylko zbrojnie ale nie mam broni ????

nic więcej nie wymyślę gdzie ta broń tak nie lubię strzelać ale muszę !!!

nie ma , nie ma z kim gadać naprawdę

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204382

Mix

Sytuacja jest bardzo trudna, twoja analiza bardzo niebezpieczna , zwłaszcza że piszesz o tym w miejscu publicznym / niebezpieczna może być dla Ciebie.

pozdrawiam mix

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#204390

kiedyś w Poznaniu siedziałem na ławce z dziewczyną i nagle milicja legitymuje godzina 23 ciemno piękny młyn akurat się toczył z wesołego miasteczka Lidia zdradzam imie bo to bez znaczenia dla wszystkich lecz nie dla mnie ,zapamiętałem to na zawsze ,dziś będę wdzięczny gdy mnie ktoś wykończy wszystko się nie spełniło mam dość i nic do powiedzenia! 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204403

Do ikropka.Każdy następny dzień przynosi nadzieję lub rozczarowanie.Jednak dużo zależy od nas samych jak ten dzień zaczynamy i kończymy .Też nieraz mam paskudny nastrój ,ale nigdy nie pozwalam na dominację pesymizmu .Wrażliwi ludzie zawsze przeżywają wszystko na serio .Nie pozwólmy naszym myślom się katowac .Życie jest piękne mimo wszystko.Przesyłam Tobie szczere pozdrowienia z pięknych beskidzkich gór.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jagoda

#204413

tak bym chciał zobaczyć piękno tych wszystkich zakątków wspaniałej polski niestety nie ma za co Polska jest piękna w wyobraźni , mam być optymistą ? takim durniem byłem przez 59 lat teraz już Wam blogerzy pismaki nie wierzę ale wiem że to macie w d 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204436

...to załamanie się i rozpad "bękarta traktatu lizbońskiego" zanim miłościwie nam panujący, zakompleksieni pseudo - Europejczycy zdążą dopiąć swego. Niestety, przerażająco duża część polskiego społeczeństwa skurwiła się tak dalece, że groza bierze. Może tylko zgłupiała - wolałbym taką ewentualność, proszę mi wierzyć! Ale jej również "nie zależy"- (bez)wola polityczna władców(lub ich zła wola) pokrywa się całkowicie z bezwolą (lub złą wolą) poddanych. Przykro będzie mi umierać w Europie, a nie w Polsce.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204378

Politycy i media doprowadzili do wielkiego podziału wśród Polaków,co widać właśnie teraz.Przez 20 lat prania mózgów wyhodowano nowe pokolenie faszystowskie,oparte na Antifie,czego doświadczyliśmy na MN.Ale miejmy nadzieję i ludzie się obudza.Oby nie było za pózno.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#204392

 gdyby wytrwał i nie podpisywał ,presja zwyciężyła nie to szatan wygrał a zemścił się tuskomorowsikor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204404

Nie przesadzajmy, ani nie panikujmy.
To wbrew pozorom oni, czyli układ vel salon, ma pełne gacie strachu. Bo właśnie po 10-04-10 zostało dowodnie pokazane, że całe te ponad 20 lat indoktrynacji poszło jak psu w dupę. Jeszcze silniej zostało to zaakcentowane 11.11.11. Cała ta pedagogika wstydu, całe to oszczercze wywrzaskiwanie o faszystach nie robi już na nikim w Polsce wrażenia. Podniecają się tym tylko sami we własnym gronie. Nawet nie byli w stanie zorganizować własnych bojówek, tylko musieli niemieckie dopraszać. To jak nie są w stanie mieć własnych bojówek to co mogą. Ile ich tam było na tej Marszałkowskiej - 1000 luda, chyba nawet nie tyle. A na marszu było kilkadziesiąt tysięcy ludzi.
Mają władzę, mają policję, ale czy mają wojsko to już bym polemizował.
Te wyczyny obecnej władzy, włącznie z tym ostatnim wyskokiem Radosława S. są obliczone na sprowokowanie społeczeństwa do niekontrolowanego wybuchu. Szukają zwady, ale w formie i miejscu dla nich wygodnym. Należy to lekceważyć. Ale jednocześnie być gotowym na to, że przyjdzie taki moment, w którym rzeczywiście trzeba będzie zadziałać fizycznie.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#204410

Andrzej.A ma rację ;Byc gotowym na to ,że przyjdzie taki moment ,że trzeba będzie zadziałac fizycznie.Od siebie ;Już nie długo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jagoda

#204415

on fizycznie wszelkie odchylenia zniszczy ROSPIN czasami wspomagany ale sobie poradzi 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204418

W proteście dla polityki Sikorskiego i rządu.
To zapowiedział prezes Jarosław Kaczyński, w programie TVP1,
o 22:35,Kraśce.
Wcześniej mamy kolejne "dziesiątego"(grudnia).
To już jest działanie i wypadałoby, tam w Warszawie, być w
jak największej liczbie, ze stosownymi hasłami, pod Biało-
Czerwonymi.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#204422