Bóg w standardzie HDTV

Obrazek użytkownika Realista777
Kraj

Najpierw Palikot i Urban krzyknęli że tysiącletnia polska tradycja katolicka jest niewyraźna i czas ją zmienić, a następnie ITI zaoferowało wyraźniejszy dostęp do Pana Boga, w standardzie o podwyższonej rozdzielczości (HDTV).

Imperium medio-religijne ITI sklada sie ze stacji Religia TV, z wiekszosciowych udzialow w "Tygodniku Powszechnym" i jak wspomnalismy wczesniej z powstajacego Zakonu Ojcow Celebrytow.

Imperium medialne Ojca Dyrektora Sowy

Kanal Religia TV ruszyl w pazdzierniku 2007 roku. Dyrektorem kanalu jest Ojciec Dyrektor Kazimierz Sowa, ojciec salonowy, ktory ma reprezentowac nowoczesna twarz kosciola czyli duchownych w cywilu, funkcjonariuszy na pensji konglomeratow.

Absolutnie poprawnych politycznie. Przyklad perelek Ojca Dyrektora Sowy (cytat): "Jestem od wielu lat pod wrazeniem polityki w wykonaniu premiera Tuska".

To byc moze dla uczczenia szybkiej promocji Ojca Sowy w strukturach ITI, stowarzyszenie bylych oficerow WSI przybralo nazwe "Stowarzyszenie Sowa": http://stowarzyszeniesowa.pl/.

Wyglada na to ze Religia TV nie jest dochodowa. Ale wazne ze jest, jako instrument polityki socjo-religijnej ITI, skierowanej do wiernych samodzielnie myslacych w przedziale wiekowym 16-49 lat.

Sekta prądów umysłowych

Nic dziwnego wiec ze Towarzystwo nagrodzilo Ojca Dyrektora Sowe nagroda "Grand Press" za (cytat): „nowatorski sposób prezentowania i komentowania spraw religijnych: atrakcyjny, a przy tym głęboki, otwarty na nowe prądy umysłowe i wrażliwość młodego pokolenia”.

Wszystko jasne, religia ma byc przede wszystkim atrakcyjna i otwarta na nowe prady umyslowe. Czyli inna niz ta zacofana religia moherow. Jedna z mozliwych akcji w przyszlosci moze byc akcja "Zabierz Babci Biblię".

Dokopać Ojcu Rydzykowi czyli odbicie Mango TV

No wlasnie. Sukces telewizji Trwam TV denerwuje bardzo wizjonerow z ITI. Dlatego tez podjeto decyzje o zakupie Mango TV po astronomicznej cenie, aby wykluczyc nadawanie Mango TV w systemie Telewizji Trwam i pozbawic Telewizje Trwam czesci bazy ekonomicznejNo wlasnie. Sukces telewizji Trwam TV denerwuje bardzo wizjonerow z ITI. Dlatego tez podjeto decyzje o zakupie Mango TV po astronomicznej cenie, aby wykluczyc nadawanie Mango TV w systemie Telewizji Trwam i pozbawic Telewizje Trwam czesci bazy ekonomicznej. Cena zakupu wyniosla 50 mln PLN, za firme ktorej roczne obroty wynosily 11 mln PLN. Dokopać Ojcu Rydzykowi: bezcenne.

Tygodnik Powszechny

Zakup wiekszosciowych udzialow (53%) w Tygodniku Powszechnym przez ITI, byl o wiele tanszy, kilka milionow PLN. Tygodnik zostal przeformatowany co nie zwiekszylo bynajmniej jego sprzedazy. Aktualna sprzedaz wynosi wciaz okolo 20 tys egzemplarzy. Watpliwe jest aby Tygodnik Powszechny byl dochodowy, tak jak powyzej wspomniana Religia TV.

Doszlo wiec do tak zenujacych sytuacji jak wysylanie ksiedza Bonieckiego na zebry do czytelnikow aby zebrac troche grosza na tygodnik, podczas kiedy wiekszosciowi wlasciciele tygodnika lataja sobie jetem Falcon wartym 100 milionow PLN.

Ale widac ze ksiedzem Bonieckim mozna manipulowac dowolnie, wiec wypuszczono go zima 2010 na kweste:

"Ośmielam się apelować do wszystkich, którym przetrwanie "TP" leży na sercu, o dalszą pomoc - napisał ks. Adam Boniecki, redaktor naczelny tygodnika. To już druga taka prośba. Rok temu dzięki wpłatom sympatyków "TP" uniknął zamknięcia"

Oscylator medialny

Niemniej Tygodnik Powszechny odgrywa wazna role w dyspozytywie oscylatora medialnego, ktory pozwala na odbijanie informacji pomiedzy roznymi odnogami grupy ITI i tworzenie ustalonego szumu medialnego.

Jest to jeszcze bardziej wyraziste w aktualnym przypadku Ksiedza Bonieckiego.

Model operacyjny jest prosty. Najpierw podpuszcza sie starzejacego sie ksiedza Bonieckiego, zaczyna on plesc trzy po trzy, interweniuja wladze jego zakonu, wywoluje to sterowana fale oburzenia i heca rusza wtedy pelna para.

Wystarczy popatrzec na dzisiejsze wydanie Tygodnika Powszechnego.

Ksiadz Boniecki staje sie wiec symboliczna "ofiara" nienawisci i nietolerancji i mozna na temacie jechac kilka tygodni. A nie daj Boze aby ksiadz Boniecki zlapal katar lub grype, ruszy wtedy druga fala ofensywy, w stylu "ksiadz Boniecki podupadl na zdrowiu w wyniku ataku nienawisci i nietolerancji". I tak dalej, bez konca.

A naklad Tygodnika Powszechnego moze pojdzie w gore.

Nowe inicjatywy ?

Imperium medio-religijne ITI moze rozwinac sie dalej, niewykluczone jest np. powstanie ruchu katolickiego Katolicy 24, sponsorowanego przez producentow makaronu, zup lub proszku do prania. Moze tez powstac nowe centrum pielgrzymek, Kalwaria 24, na miejscu kulejacego projektu golfowego s.p. Wejcherta, w okolicach Gory Kalwarii.

Kiedy ITI kupi prawa autorskie do swojego pierwszego swietego lub meczennika ?

Brak głosów

Komentarze

powstała nowa odmiana panstwa bez narodu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#198488

ITI prawdopodobnie stworzy nowy program w którym za pomocą SMSów będzie można wybierać świętych w dwóch kategoriach:
święty zmarły i święty żyjący.

Hasłem przewodnim będzie: "Ty też możesz mieć swojego świętego" - wyślij SMS o treści ....

Vote up!
0
Vote down!
0
#198565

Kochani, wy tu sobie gadu, gadu, a Krystyna Janda zapowiedziała wystąpienie z Kościoła Katolickiego, by w ten sposób zaprotestować przeciwko zaistniałej sytuacji.

WSZYSCYŚMY SĄ BONIECCY.

Szarlej

Vote up!
0
Vote down!
0

Szarlej

#198567

Nie wiem jak długo posługę będzie sprawował,bo POlszewiki już szemrają podczas jego kazań,na temat rozpadu moralności,które przyniosły ostatnie lata rządów PO i PSL,oraz o niszczeniu Polskich korzeni,kultury,tradycji,histori w narodzie Polskim,i tego te gnidy POlszewickie nie mogą znieść,przecież ich plan POlega na tym, niszczyć wszystko co przypomina patryiotom o Polskości,a tu szary kapłan mówi nie,przeciw niszczeniu Polski,a jak mi zabiorą mego pasterza,to będę słuchał kazań ks Nataka,a pani Janda niech słucha kazań panów,Bonieckiego czy Pieronka to jej wybór

Vote up!
0
Vote down!
0
#198595