Treści z tagiem: PANAMA

Obrazek użytkownika W kapeluszu Panama
Kraj

 

   Często śmieję się do łez czytając komentarze jakim to jestem zatwardziałym pisowcem  i zakutym moherem. Prawda jest jednak taka, że nigdy nie należałem do żadnej partii politycznej i nie mam zamiaru. Opinie sytuacji politycznej piszę, jako niezależny obserwator tego, co się w Polsce dzieje....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Tak o niej napisał The Economist, ale droga jeszcze daleka. Kierunek jednak jest dobry. Ich prezydent gdy odwiedził ten kraj po raz pierwszy w 2010 powiedział „my skopiowaliśmy wiele z Singapuru ale musimy skopiować znacznie więcej”.

Panama to kraj o dochodach zbliżonych do Polski, też w zdecydowanej większości katolicki. Jest od kilku...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Obiecałem napisać o Kanale Panamskim, przez który właśnie przepłynęliśmy, bo jest to konstrukcja niezwykła. Prawie sto lat już działa i wciąż budzi podziw. Strach pomyśleć, że kilkadziesiąt tysięcy ludzi zginęło przy budowie, najwięcej od żółtej febry i malarii, potem, przy wypadkach z dynamitem, przy lawinach błota i wielu innych wypadkach,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Realista777
Kraj

Etyka biznesowa szefa doradcow ekonomicznych premiera RP, Jana Krzysztofa Bieleckiego ("pierwszy milion trzeba ukrasc"), nie znalazlaby raczej pozytywnego przyjecia w USA. To samo dotyczy transakcji z konca lat 90-tych pomiedzy CME i ITI.

Przypadki lamania prawa przez amerykanskie firmy i amerykanskich obywateli poza obszarem USA (takie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Realista777
Kraj

General Manuel Noriega byl dyktatorem Panamy w latach 1983-89, w okresie zwiekszonej dzialalnosci spolki ITI Panama. Panama byla wtedy jednym z glownych obszarow tranzytu heroiny i kokainy, szczegolnie poprzez wolny od cla obszar portowy Colon (CFZ).

Amerykanie musieli usunac generala Noriege sila, w 1989 roku. Po odsiedzeniu wyroku za...

0
Brak głosów