Źródło totalitaryzmu.

Obrazek użytkownika Poloniae
Świat

Totalitaryzm i jego źródła
Publié le avril 13, 2011 par www.rafzen.wordpress.com

Dla młodych ludzi w tym mego syna,moich córek, totalitaryzm to wielopokoleniowe i ciągłe zagrożenie egzystencji biologicznego przetrwania. Zazwyczaj marginalizacja społeczna jest powiązana z formalnym niewolnictwem oraz śmiercią cywilną tak jak w moim przypadku. Z myślą o młodych jest ten tekst. Trochę trudny na trudne czasy. Należy zwalczać sposób totalitarnego myślenia i działania w każdej części swego życia, ponieważ jest zagrożeniem dla jednostki którą stworzył Bóg, na swój wzór i podobieństwo, a nie na podobieństwo mas ludzkich.
Rafal Gawronski
Dotychczas podejmowano tak wiele prób zrozumienia natury oraz przyczyn totalitaryzmu, iż mój głos z pewnością nie wniesie do dyskusji niczego oryginalnego. Jednak dla tych, którzy przeżyli komunizm, uderzające jest to, iż « pokusa totalitarna » – termin wprowadzony przez Jean-François Revela – wciąż ma tak wielki powab, i że nadal wśród warstwy intelektualistów można zetknąć się z poglądami i postawami charakterystycznymi dla rewolucjonistów. Chociaż systemy totalitarne, które
najczęściej się opisuje, powstały w czasach współczesnych, to jednak podejrzewam, iż muszą one być związane z tym, co w człowieku jest stałe i nieusuwalne, jak na przykład seks, grzech oraz cierpienie.

Pełny tekst udostępniony nawww.rafzen.wordpress.com

Ocena wpisu: 
Brak głosów