Represje za opinie.

Obrazek użytkownika Poloniae
Blog

Cenzura na Salon 24.
Publié le février 28, 2011 par rafzen
Szanowni państwo.
Jestem zmuszony do zawieszenia publikacji na Salon24 ze względu na metody totalitarne i blokowania moich opinii o braciach Kaczyńskich.
Rafał Gawronski
Sprawa dotyczy tego artykułu !
27.02.2011 22:02 3
Motywy mordowania Kaczyńskich.
Służby geologiczne Polski i USA oszacują zasoby gazu łupkowego wiosną 2011 roku.

Złoża gazu łupkowego w Polsce.

20 października 2010 roku, zakończyły się rozmowy o współpracy Państwowego Instytutu Geologicznego, który w Polsce wykonuje zadania państwowej służby geologicznej z przedstawicielami z amerykańskiej służby geologicznej – USGS. Tematem były możliwości wspólnych działań zmierzających do oszacowania potencjalnych zasobów gazu łupkowego w Polsce. Rozmowy odbyły się w warszawskiej siedzibie Państwowego Instytutu Geologicznego
Amerykańską służbę geologiczną reprezentowali: dr Ingrid Verstaeten, kierująca w przeszłości wieloma międzynarodowymi programami USGS, obecnie szefowa Biura Programów Międzynarodowych w Europie i Eurazji oraz dr Donald Gautier, wybitny specjalista w dziedzinie oceny zasobów ropy i gazu, autor głośnego raportu o potencjalnych bogactwach Arktyki, który wywołał burzę polityczną kilka miesięcy temu.
Państwowy Instytut Geologiczny reprezentował dyrektor doc. dr hab. Jerzy Nawrocki wraz z grupą specjalistów zajmujących się geologią złóż ropy i gazu, w tym w niekonwencjonalnych.
Amerykańscy goście po wysłuchaniu informacji o stanie rozpoznania polskich formacji łupkowych byli zaskoczeni wysokim poziomem badań specjalistów Instytutu. Dr Gautier stwierdził, że był to najlepszy i najbardziej szczegółowy wykład o geologii łupków gazonośnych, jaki udało mu się wysłuchać w Europie.
Amerykański specjalista przedstawił metodologię stosowaną w USGS do szacunkowej oceny zasobów przy niepełnych danych wiertniczych. Polega ona na skojarzeniu zaawansowanych metod rachunku prawdopodobieństwa z naukową analizą dostępnych danych geologicznych. Kluczowym dla powodzenia operacji jest znalezienie analogów złóż badanych wśród złóż już znanych i eksploatowanych. W tym przypadku USGS oferuje bogaty materiał porównawczy, obejmujący dziesiątki eksploatowanych pól gazowych. Dane amerykańskie są unikatowe – nigdzie na świecie nie wydobywa się jeszcze gazu łupkowego na skalę przemysłową.
Należy podkreślić, że Państwowy Instytut Geologiczny nigdy oficjalnie nie przedstawił oceny potencjalnych zasobów gazu łupkowego w Polsce. Pojawiające się w prasie dywagacje na temat wielkości zasobów, opierające się rzekomo na danych Instytutu, nie zostały potwierdzone przez kierownictwo Państwowego Instytutu Geologicznego. Wstępne szacunki, wykonane przez firmy Wood Mackenzie (1400 mld m3) i Advanced Res. Int. (3000 mld m3 ) opierają się na nieujawnionej metodologii – nie możemy ich zatem ani potwierdzić, ani zanegować.
Współpraca w dziedzinie oceny zasobów gazu łupkowego jest kolejnym kierunkiem wspólnych działań polskiej i amerykańskiej służby geologicznej. Od kilku miesięcy funkcjonuje kooperacja dotycząca osuwisk i masowych ruchów gruntu. Część doświadczeń geologów amerykańskich, zmagających się z podobnymi problemami w górzystych regionach USA, jest obecnie adoptowana do warunków polskich w Oddziale Karpackim PIG w Krakowie. Cenne są zwłaszcza metody monitoringu i bieżącej oceny zagrożeń. Z kolei Amerykanie są zainteresowani wprowadzonym przez Instytut systemem osłony przeciwosuwiskowej SOPO i wynikami kartowania osuwisk karpackich.

Rząd w Polsce jest w trudnej sytuacji, ponieważ niedawno podjął zobowiązania o poważnym zwiększeniu zakupu ilości gazu na bardzo niekorzystnych warunkach z Federacji Rosyjskiej. Gdy gaz z Rosji będzie niemożliwy do skonsumowania dla gospodarstw domowych i polskich odbiorców, strategią cwaniaków będzie pokazanie, że gaz łupkowy to żadna rewelacja i alternatywa, trudno go wydobyć lub zatruwa środowisko.
Tuskowi i Pawlakowi nie na rękę jest wydobycie gazu łupkowego, ponieważ to pryzmat, przez który widać jego nieudolne decyzje w kwestii bezpieczeństwa energetycznego i umowy z Rosją.
Olbrzymie lobby Gazpromu w Unii Europejskiej dba o to, żeby uzależnić gospodarkę unijną od ruskiego gazu , czyli m.in. wspierać wszystkich tych, którzy składają projekty eliminacji produkcji energii w oparciu o węgiel brunatny lub kamienny albo inne źródła energii jak geotermia. Te same lobby będzie dbać o to, żeby na poziomie europejskim zablokować wydobycie gazu łupkowego w Polsce !

Obszar poszukiwań gazu łupkowego to około 30 proc. powierzchni Polski. Koncesje przyznano 70 firmom zarówno polskim i zagranicznym.Szacunkowe dane ma przedstawić już wiosną Państwowy Instytut Geologiczny. Dane amerykańskich firm consultingowych Wood Mackenzie – 1,4 bln m3, Rystad Energy podaje 1 bln m3, a Advanced Resurces International aż 3 bln m3.
Rząd celowo zaniża pokłady gazu łupkowego w Polsce, aby wprowadzić element drugorzędnego i małego znaczenia zasobów tego surowca w świadomości Polaków. Państwowy Instytut Geologiczny ocenia pokłady tylko na 150 mld m3.
POlszewiki jadą na gazie.
Odsłon: 919 | Tagi: gaz łupkowy Dodaj do:Do obserwowanych Do lubczasopisma skomentuj Komentarze do notki3 |Zgłoś nadużycie autorDziekuje za interesujacy wpis. Gaz lupkowy jest kluczem wszystkiego co dzieje sie w Polsce od 10 kwietnia 2010. To co obecnie mowia amerykanie musialo byc w rekach czekistow juz wtedy. Licze ze amerykanie zdominuja ten rynek a czekisci uzyskaja wzniosle miano petentow. Niech zyje Polska!DOHC 92 1463 | 28.02.2011 00:11 zablokuj link nadużycie usuń odpowiedz
autorAha i jeszcze jedno. Patrzac na pas lupkow gazonosnych ktore nagle wpadaja do Baltyku tak sobie pomyslalem, czy aby fizyczny przebieg rosyjsko-szwabskiej rury nie stanowil punktu zaczepienia (dla nich) claimingu wlasnosci terenu (na dnie morza) w tymze celu. Czy kierowanie rury blisko Swinoujscia i naszego wybrzeza nie jest wypoadkowa wystepowania lupkow gazonosnych?DOHC 92 1463 | 28.02.2011 00:18 zablokuj link nadużycie usuń odpowiedz
@DOHCRura na Bałtyku to tylko część strategii uzależnienia Europy od Rosji. Temu zawsze przeciwstawiali się Kaczyńscy uznając racje do prawa własności terytorialnej Polski.W Świnoujściu jest problem gazoportu, a właściwie zamknięcie go przez tę inwestycję. Kolejne miliardy w błoto i to świadomie oraz uniemożliwienie wysyłania go drogą morską w świat. Przecież szwaby nie kupią od nas gazu !Dlatego musiały paść stocznie, abyśmy nie mogli budować gazowców dowolnej długości jak np. w Szczecinie.Mam nadzieję, że w niedługim czasie Polacy zrobią to samo co Libijczycy, Tunezyjczycy i inni. Chcemy normalnie żyć i mieć korzyści, bogacić się, a nie udawać że nic się nie stało i oglądać sondażowych sportowców.
Kraje arabskie to zrozumiały widząc jaki poziom życia, opieki zdrowotnej, edukacji jest w innych krajach, które posiadają złoża surowców. Powiedziały dosyć i mam nadzieję, że Polacy powiedzą wynocha z tego kraju, macie paszporty możecie wyjeżdżać. TU-154 jest sprawny możecie go wziąć ze sobą.GAWRONSKI-RAFZEN

Brak głosów

Komentarze

co za bzdura : "Licze ze amerykanie zdominuja ten rynek " - dla mnie takie cos to jak stwierdzenie typu

"mam nadzieje, ze moja dziewczyne dziewice bedzie czesto uzywal Jozek z sasiedniej wioski - bo on TAKI PRZYSTOJNY".

W normalnym kraju to RZADZACY polozyliby czesc budzetu na powazne badania jak te gazy dobywac, nastepnie uruchomic wydobycie, ksztalcic wiecej slusarzy, spawaczy, wiertnikow, zatrudnic metalurgow, chemikow i SPOWODOWAC BY POLACY ZACZELI TO WYDOBYWAC, ZARABIAC I BUDOWAC BOGACTWO POLSKI a nie ameryki czy brytoli i holendrow.

Tymczasem Stalowa Wole = producenta ciezkiego sprzetu wlasnie sprzedano chinczykom,

podobno likwiduje sie Glinik Gorlice, ktory byl wlasnie producentem sprzetu wiertniczego, zalozony jeszcze pod zaborem austriackim w XIXw

Po prostu skandal, a Polacy wydali dobra podziemne

warte kosmiczna kase  za czapke bez gruszek...

Vote up!
0
Vote down!
0
#139924

W PIGu od dłuższego czasu panuje niezdrowy marazm w zarządzaniu tym kluczowym instytutem. Widać komuś nie przeszkadza, że w tak wrażliwej strefie panuje bezhołowie.
PIG ma bogatą bazę danych związana z monitoringiem wód podziemnych i budową geologiczną kraju.
Przypominam, że z rozpoznanych bogactw, do których próbowano się dostać za Gierka, to tzw. złoża Krzemianka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139932

Pozdrawiam Poloniae - mnie z S24 wyrzucono jeszcze wiosna, bo pisalem co zaobserwowalem lub wylapalem z ich polskojezycznych szczekaczek. To dzis nie jest wazne. Prawie od pieciu jak maniak pisze na NIEPOPRAWNYCH ze nadchodzi "wiosna ludow mlodych" bo to juz sie czulo w calej Europie. Niektorzy traktowali mnie mowiac delikatnie z dystansem, teraz to obejmie Rosje, bo duzo Moskali wyjechalo na wszystkie kontynenty i zobaczyli jak mozna zyc, to bedzie powodem nie jakas wielka ideologia - jak dr J.Kaczynski zycze narodowi rosyjskiemu jak najlepiej i zeby sie mogli z godnoscia rzadzic we wlasnym kraju, musza ogniem i zelazem pognac miedzynarodowa bande ktora ich gnebi przez 94 lata, to sa moje przypuszczenia. Co do naszej Ukochanej Ojczyzny; Polacy musza zrozumiec ze jeszcze jest mozliwosc bez wiekszego rozlewu krwi zmienic i zatrzymac upadek kraju i moralny narodu. Sa symptomy ze banda sie boi i przyklad; wczoraj w WSI24 mlody Giertych wypowiedzial sie wprost; "jest mozliwe ze PIS wygra wybory w 50%, a sejm musi sie na to przygotowac" kiedy prowadzacy zaczal go dopytywac w jaki sposob nie bylo konkretnej odpowiedzi, w studio byli lekko zmieszani i on wiedzial ze sie zagalopowal, ten watek zostal bez odpowiedzi! Ja Giertychowi - rusofilowi jak jego ojciec dam odpowiedz co mial na mysli wczoraj wieczorem, mianowicie " ZAMACH STANU NA NOWO WYBRANY PARLAMENT PRZY UZYCIU OBECNEGO" !!!! Polska inteligencja conajmniej sie sk..wila w 60% jak 65 lat temu przy wprowadzaniu komunizmu.65 lat temu ograno chlopow ( do roku 1970 nie mieli oni i ich rodziny ubezpieczenia spolecznego, musieli zdawac kontygent za jalmurzne-mieso, zboze i ziemniaki, podatki progresywne, byli _podludzmi_ w "panstwie robotniczo chlopskim" to byly rzady PZPR), niech o tym pamietaja mlodzi, a starsi niech im o tym mowia. Obecne zmiany dwudziestoletnie doprowadzily do upodlenia polskiego uczciwego robotnika, gdzie na jego garbie szumowina doszla do wladzy przy zmowie z oprawcami komunistycznymi: prywatyzacje, co z nej ma narod? gdzie sa pieniadze i ci ktorzy nimi zarzadzali i na co poszly. Likwidatorzy do rozliczenia z imienia i nazwiska, NFI, FOZZ, i wszystkie inne afery, otwarcie wszystkich archiwow - znienacka, by nie bylo kontr-reakcji ( sp.L.Kaczynski sie piepszyl z aneksami i tak go ukatrupili).Remanentem szczegolowym przyjac aktywa panstwa!By to wszystko moglo sie ziscic wszyscy patrioci w POLSCE musza uruchomic informacje ulotkowa o wszystkich waznych dla przecietnego obywatela sprawach; co jest i jak wyjsc z tego, naprzyklad ten artykul moze troche w mniejszej objetosci, szkolnictwo; ilosc dzieci w klasach najwyzej 20, OBNIZENIE O 50% WYNAGRODZEN; POSLOW, RZADU I WSZYSTKICH SPOLEK PANSTWA I URZEDOW CENTRALNYCH - PENSJE TE NIE MOGA PRZEKRACZC DWU SREDNICH KRAJOWYCH,praca na ty stanowiskach to nie krowa dojna dla prywaty ale wielki zaszczyt! Kiedy dlug publiczny zejdzie o 2/3 bedzie mowa o wzroscie tych zarobkow. Jezeli ktos jest elita narodu zrozumie wyrzecznia dla Ojczyzny, jezeli jest czlonkiem bandy nomenklatury zlodziejskiej; niech jada tu na zachod myc dupy starcom! Europa chce sadzic Cadafiego, a moze by na jednej laweczce posadzono naszego gieroja Jaruzelskiego, jak by to pieknie wygladalo, dwaj ktorzy zakladali terroryzm, ksztalcac i szkolac w swoich krajach terrostow (publicznie o tym 3 dni temu w TV mowil gen. POLKO. POLACY GLOSUJCIE JAK BRAIA WEGRZY a za 2 lub 3 lata wasze dzieci, zony, mezowie nie beda jechac do obcych za chlebem i pracowac jak niewolnicy. Jak mlodzi wyjada kraj upadnie!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#139935

Rafzen
Piekny wpis dziękuję. Miejsce zbrodniarzy totalitarnych jest na ławie oskarzonych, a nie w Pałacu ruskiego namiestnika bez Krzyża.Jaruzelski i Kadafi to ta sama mordownia terrorystyczna.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#139941