Unia Europejska - Rosja Panie Kaczyński !

Obrazek użytkownika Poloniae
Świat

Jerzy Kulas został pochowany w Elblągu w dniu wczorajszym. Prezes Jarosław Kaczyński dysponuje podobno dobrą pamięcią i przypomni sobie kto go witał jako Premiera RP w Elblągu kwiatami. Szanowni czytelnicy zapewne nie wiedzą. Otóż Jarosław Kaczyński został powitany przez Jurka Kulasa i moją skromną osobę kwiatami w Elblągu. Lokalny PiS nawet nie pomyślał o takim geście w stosunku do Premiera Kaczyńskiego. Dopiero następna wizyta zaowocowała pełną garścią kwiatków zakupionych z pieniędzy publicznych przez Wice wojewodzinę notabene TW, jak się później zwyczajowo dowiadujemy. To gwoli przypomnienia aby życzliwi nie oskarżyli mnie o prowokację i działanie na szkodę partii, która ma być podobno w opozycji, a nie potrafi sformułować zarzutów wobec odpowiedzialnych za zamach stanu w Polsce. Jak obcokrajowcy mają nas Polaków popierać skoro nawet nie wiedzą o co chodzi opozycji w Polsce. Przecież stwierdzenie, że „zostali zdradzeni o świcie” dla obcokrajowca nic nie znaczy. Po pierwsze musi się domyśleć, kto został zdradzony, gdzie i w jakich okolicznościach. Oficjalnie to tylko katastrofa lotnicza oraz zastrzeżenia do prowadzonego śledztwa. Normalka i powszedniość, zawsze są zastrzeżenia uwzględniane lub nie.
Powracam jednak do sprawy Jurka Kulasa za słowami Hymnu Narodowego „Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy” i dlatego, że jeszcze żyję zapytam się:
Co Pan Prezesie Kaczyński oraz Pan M. Kuchciński (ówczesny Przewodniczący Klubu PiS) obecny Wice Marszałek Sejmu zrobiliście w związku z przekazaniem obszernej dokumentacji dotyczącej nieprawidłowości w sprawie Portu w Elblągu ?
Wraz z Jurkiem Kulasem przekazaliśmy osobiście Państwu w Klubie PiS ul. Wiejska 4/6/8 Warszawa, obszerną dokumentację w tej sprawie podczas naszych dwóch wizyt, ponosząc z naszych osobistych środków finansowych związane z podróżą wydatki.

Zapytuję publicznie, ponieważ sprawa jest publiczna i należy do kategorii relacji z Rosją w kontekście wymiany handlowej pomiędzy Federacją Rosyjską a Unią Europejską, a jak zapewne Państwa formacja polityczna wie, takie sprawy są w Unii jawne oraz wymagają publicznego dialogu o charakterze międzynarodowym.

Gawronski Rafal
maill: rafal-gawronski@wp.pl

Wyrażam nadzieję, że po tylu latach posłowie i senatorowie z Elbaga, Krasulski, Cymański i Sadowski wiedzą gdzie jest Port w Elblagu.
http://www.youtube.com/watch?v=mPLPjYaSrCM

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jeżeli chodzi o parlamentarzystów PiS to Cymański jest z Malborka. A pytał Pan posłów PO i SLD czy wiedzą, gdzie jest port w Elblągu? Według mojej wiedzy oni się tym w ogóle nie interesują. Z moich osobistych kontaktów wiem, że sprawą portu w Elblągu jest zainteresowany europoseł Ryszard Czarnecki. Sądzę więc, że przekazane przez Szanownych Panów akta sprawy dla premiera J.Kaczyńskiego nie leżą gdzieś u niego na dnie biurka zakurzone, tylko żyją dalej swoim życiem. Bo przecież to premier Kaczyński podjął realną działalność w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej aby port w Elblągu mógł się rozwijać i przynosić dochody do budżetu samorządu i państwa. Gdyby dalej rządził z pewnością Mierzeja byłaby już przekopana lub przynajmniej rozpoczęte prace. Niestety rząd Tuska postawił znak STOP bo przekopanie Mierzei było pomysłem "wroga". A port w Elblągu owszem, lekko się rozwija ale nie w takim stopniu na jaki zasługuje. I pewnie będzie się rozwijał dopóki będzie on wygodny dla Rosjan do przewozu barkami towarów do Kaliningradu, albo posłuży do jakiegoś szantażu politycznego i wówczas Cieśnina Piławska będzie zamknięta dla nas.
Odnoszę wrażenie, że przepisał się Pan z PiS do PO.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#164902

Gawronski Rafzen
Jeżeli stawiamy wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu osób, Tuska, Klicha, Janickiego i Millera, to co zostało napisane powyżej to pospolity paszkwil.
W przeciwieństwie do PiS-u gdzie stawia wnioski o odwołenie poszczególnych ministrów za tzw. bzdety, a za śmierć dwóch Prezydentów RP milczy i nie popiera nawet naszego wniosku,to proszę się nie ośmieszać takimi wpisami.
W przedmiotowej sprawie co zostało napisane powyżej potwierdza tylko bicie piany wyborczej i krycie kolejnych zdrajców Polski skrzetnie ukrytych w strukturach PiS-u.
To PiS generuje zdrajców w przeciwieństwie do nas.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#164908

Nie rozumiem, "do nas" to znaczy do kogo? I kto jest autorem wniosku o TS dla wymienionych osób i do kogo ten wniosek został skierowany, gdyż są w tym zakresie obowiązujące procedury prawne.
Jeżeli Pan twierdzi, że PiS stawia wnioski o odwołanie ministrów za bzdety, to widocznie Pan nie rozumie ile złego ci ludzie robią dla narodu polskiego. Stawianie takich wniosków ma w końcu spowodować, że do świadomości Polaków może w końcu dotrze, co obecna koalicja wyprawia z Polską a to przed wyborami jest konieczne.
Sprawa śmierci dwóch prezydentów z pewnością znajdzie swój epilog, ale w odpowiednim czasie. Proszę wziąć pod uwagę, że stawiając odpowiednie wnioski w tej sprawie należy mieć przede wszystkim końcowe ustalenia raportu. Jaki by on nie był. Żaden odpowiedzialny polityk nie będzie formułował wniosków gdy sprawa nie jest formalnie zakończona. Źle by to o nim świadczyło. Takie są fakty wynikające z przepisów prawa. A z faktami się nie dyskutuje.
Natomiast zdrajcy ukryci w szeregach PiSu powoli sami się demaskują. I o to chodzi.
Pianę lubię bić wówczas, gdy mam ochotę na bezy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#164934

Gawronski Rafzen
Proszę poszukać w internecie, a jak się leniwym to można skorzystać:
http://trzyskowronki.salon24.pl/176108,tusk-przed-trybunal-stanu-pierwszy-wniosek-juz-w-sejmie
Co do przekopu to sprawa ma się nijak do handlu z Rosją via Zalew Wislany. Trudno sobie wyobrazić aby produkty z Rosji płynęły przez przekop na mierzei wiślanej. No może gdy ktoś ma zaburzenia psychiczne lub czerpie dochody z okradnia Polaków, a nie z handlu.
"Żaden odpowiedzialny polityk nie będzie formułował wniosków gdy sprawa nie jest formalnie zakończona".
Ustalenia końcowe bezprawnego raportu,śledztwa ? Proszę nie robić z Polaków idiotów.
Czekanie na końcowe ustalenia to nic innego jak legalizacja bezprawia i ochronka dla zbrodniarzy w ich bezkarności.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#164965

że sprawa przekopu Mierzei Wiślanej ma się nijak do handlu z Rosją, to Pan po prostu nie ma pojęcia o żadnym handlu ani o profitach płynących z przekopu. Tak się jakoś składało, że tym nowym torem wodnym były zainteresowane inne państwa (Białoruś i Ukraina), które wyrażały chęć korzystania z portu przeładunkowego w Elblągu. Niestety, na zawieranie długoterminowych umów nie możemy sobie w tej kwestii pozwolić, a tylko takie wchodzą w rachubę, ze względu na nieprzewidywalność decyzji strony rosyjskiej w przedmiocie udostępnienia toru wodnego przez Cieśninę Piławską. W tej chwili ten tor wodny funkcjonuje gdyż są nim przewożone towary do Kaliningradu. Jeżeli Pan mieszka w Elblągu to powinien Pan wiedzieć.
W sprawie śledztwa smoleńskiego, to raczej Pan niech nie robi z Polaków idiotów. Chyba doskonale się Pan orientuje, że w Polsce obowiązuje jakiś porządek prawny i raport, jaki by on nie był, nie jest jeszcze gotowy. Używanie przez Pana określenia, że jest to raport bezprawny, a "czekanie na końcowe ustalenia to nic innego jak legalizacja bezprawia i ochronka dla zbrodniarzy w ich bezkarności" wydaje mi się ogromnym nadużyciem i jątrzeniem. Można bowiem odnosić się do czegoś, co istnieje a nie do tego, co jest w fazie opracowywania. Proszę się nie obawiać o reakcję PiSu na ten raport. PiS jest tą partią, która przestrzega prawa i będzie wiedział jak postąpić. Doradców swoich również dobrych posiada.
Na tym moja dyskusja z Panem się kończy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#165021

Gawronski Rafzen
Jednak w tym co zostało powyżej napisane należy stwierdzić z całą powagą, że bliżej do matoła Tuska niż zdrowego rozsądku.
Dobrze że kończy się dyskusja ponieważ pytanie nie jest do cieci w stylu Grasiopodobni, tylko do Prezesa Kaczyńskiego !!!
A może stracił odwagę po środkach psychotropowych i ocaleniu mu życia przez syna komunistycznego zbrodniarza?
Jednak obelgi i pomówienia są silną stroną pseudo-polityków i ich doradców. Od czasu okrągłego stołu widzimy jak wszyscy przestrzegają prawa i w majestacie tego prawa okradają Polaków nie tylko z majątku publicznego ale także z własności prywatnej !
Posunięto się do takiego absurdu, że można okraść rolnika z dopłat unijnych, a gdy protestuje wsadzić do więzienia nawet w przypadku, gdy myli się urzędnik.
Gratulacje za okrągły kryminalny stół oraz wzajemne mordowanie się w stylu korupcji jak pospolici bandyci z filmu o Al Capone!!!
My mówimy wszystkim bandziorom z polityki stop !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#165042