Co po Platformie Obywatelskiej?

Obrazek użytkownika Maras245
Idee

Jak wiele osób zauważa powolutku zbliżamy się do końca rządów Platformy Obywatelskiej, który jest nieunikniony. Warto zastanowić się nad tym, jaki będzie stan państwa po jej rządach? Czy sytuacja będzie na tyle powiedzmy dramatyczna, która spowoduje danie dużego kredytu zaufania Prawu i Sprawiedliwości, powiedzmy takiego jaki ma węgierski Fidesz? Czy też jednak będziemy postawienie przed kolejnym wariantem zgniłego kompromisu? Jeśli tak, to z kim i na jakich warunkach?
No dobrze, tylko czy mamy wyjście z ewentualnej degrengolady? Czy nadal projekt IV Rzeczypospolitej jest odpowiedni do warunków naszej rzeczywistości? Czy nie warto wprowadzić korekty polityki gospodarczej?
Tytułowe pytanie, a ile rozpoczyna wątków. Zachęcam wszystkich do dyskusji. Przeanalizujmy co jest istotne, a co nie. Pomyślmy o państwie na nowo.

Tekst pochodzi z głównego bloga autora pod adresem www.prawica245.blogspot.com

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Warianty są dwa:

1. wariant zły - w miejsce PO wchodzi Palikot lub inna "nacpana hołota". Wybory prezydenckie wygrywa Gowin. De facto większość ma Putin.
2. wariant lepszy - PiS wygrywa tyle głosów, ile tylko może (nie więcej, niż 40%). SLD wchłania Palikota i zdobywa 15%, PSL znika ze sceny. W Platformie następuje rozłam i kryzys przywództwa. Młodsi liderzy zakładają nową partię liberalną, która zdobywa 20% głosów. Pozostałe partyjki nie przekraczają 5%, w efekcie PiS ma większość zbliżoną do połowy (ponad 200 posłów).
Ze względu na ogólną atmosferę społeczną liberałowie są zmuszeni popierać PiS lub przynajmniej mu nie przeszkadzają. W kluczowych sprawach sejm obala veta Bula i rozpoczyna procedury odsunięcia go od władzy. W senacie bezwzględną większość ma PiS.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254680