Treści z tagiem: wypędzeni

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Dzisiaj: jak Berlin buduje pamięć historyczną; jak Warszawa ją niszczy.

Jan Bogatko rozmawia z Krzysztofem Skowrońskim o rozpoczęciu z wielką pompą w Berlinie budowy Centrum Dokumentacji fundacji wypędzonych Eriki Steinbach.
Dziś wieczorem mój komentarz na ten temat.

http://www.radiownet.pl/slucha...

1
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (1 głos)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Jeszcze rok jodłujących zasrańców! Jeszcze rok rządów D. Tuska i to nas wypędzą z nad Wisły!
W Berlinie szpadle poszły w ruch!
Kanclerz Niemiec z dumą ogłosiła rozpoczęcie budowli-muzeum tzw wypędzonych w Berlinie.
Tusk, żałosny pupilek-pudelek niemiecki pewnie się też cieszy!
Obdzielony, obwieszony polakożerczymi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Wolno naśmiewać się ze świętych z jednym wyjątkiem: matki Eriki od wypędzonych.

Erika Steinbach jest nietykalna. Dlatego sąd w Niemczech skazał Powiernictwo Polskie na zapłacenie córce sierżanta wojsk okupacyjnych w Polsce 50 tys. Euro tytułem uszczerbku na cnocie za satyryczny rysunek Miss Germanii. Byłem na procesie posłanki Doroty...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Tak – pytanie brzmi kiedy, a nie czy. To, że taka komisja powstanie, nie ma wątpliwości. Rząd Platformy będzie jej sprzyjał.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Baju, baju! Jakie dobre małżeństwo. Uzupełniają się! Wspierają się! Wynudzona łażeniem, bezmyślnym pałętaniem się po galeriach handlowych żona premiera uderzyła w charitativum!
Udała się do przedszkola i swym drewnianym głosem czytała dzieciom bajki!
Doskonale się uzupełniają!
Jeden od lat bajdurzy!
Plecie naiwnym,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Erika Steinbach, współtwórczyni antypolskiego Centrum przeciw Wypędzeniom, wybiera się do Rumi, Gdańska i Wejherowa. Steinbach, persona non grata czy grata persona?

  Gwoli ścisłości – Steinbach jest „wypędzoną”* w rozumieniu Rzeszy w granicach z 1914 roku, albo zgoła Grossdeutsches Reich (1941...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bielszym
Kraj

Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, a sprawiedliwości bez zadośćuczynienia. Pokój w Europie jest uzależniony od naprawienia, pod międzynarodowym nadzorem, wyrządzonych Niemcom krzywd oraz wymierzenia Polakom sprawiedliwości w "Norymberdze-bis"

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Minister Radosław „Radek” Sikorski – wróć – resort pana ministra Sikorskiego, MSZ -  zareagował po chwili osłupienia na uchwałę Bundestagu, który wprowadził w Niemczech nowe święto państwowe: Dzień Pamięci o Ofiarach Wypędzeń.

 

Teraz cały...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Pisałem wczoraj o wypowiedzi prof. dr Martina Schulze – Wessel z Uniwersytetu Monachijskiego na łamach gazety Süddeutsche Zeitung. Już jej tytuł „Dem deutschen Opfervolke”, parafrazujący napis na gmachu Reichstagu, wyrażał negatywny stosunek historyka do projektu wiecznie wczorajszych.

 ...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Prestiżowy projekt rządu Niemiec, jakim jest działalność wystawiennicza Fundacji autorstwa Eriki Steinbach Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie, spotkał się tym razem z fundamentalną krytyką ze strony monachijskiego historyka Martina Schulze Wessla. Zdaje się, że Fundacja będzie musiała skreślić trzeci człon nazwy.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Założona przez Erikę Steinbach fundacja „Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie”, prestiżowy projekt rządu Niemiec, zabiega o historyków z Polski. Kro weźmie udział w tym (antypolskim) projekcie?

 

Po tym, jak prof. Tomasz Szarota,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Pani Erika Steinbach, orędowniczka pojednania (jak uważa) niemiecko-polskiego, napisała książkę, mającą przekonać (właśnie, kogo?), że za okropieństwa wypędzeń (Niemców) nie odpowiada sam Hitler.

Książka Eriki Steinbach nie przynosi nic nowego, ale przynajmniej szczerze wyjaśnia, w jakim kierunku pójdzie działalność „naukowa“ Centrum...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Historia

Dzień Stron Ojczystych, doroczna impreza Związku Wypędzonych rozpoczął się w Berlinie.
Angela Merkel jest gościem zjazdu Związku Wypędzonych po raz pierwszy jako kanclerz Niemiec.

- "- W 1946 r. rodziny Niemców były wysiedlane ze Śląska. Nie mogły mówić o tym, co ich spotkało "- powiedziała przewodnicząca BdV Erika Steinbach....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dixi
Blog

W krakowskim Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami był pies, który pomagał leczyć się z kynofobi. Taki spokojny misio! Pewnego razu zaciągnięto do niego dziewczynę, która panicznie bała się psów i… ten wzór spokoju ją ugryzł.
Wiadomo było, jak zostaną przyjęte reakcje PiS i samego Jarosława Kaczyńskiego na oświadczenie CDU-CSU w sprawie „...

0
Brak głosów