COVID-19 - pierwsze objawy

Obrazek użytkownika 35stan
Świat

"Nowe badania sugerują, że problemy trawienne mogą być pierwszą oznaką COVID-19"

Nowe badanie opublikowane w American Journal of Gastroenterology donosi, że niektórzy ludzie, którzy się koronawirusa doznają trawiennych objawy takie jak biegunka, jako pierwszy znak wirusa.

COVID-19 to koronawirus nowy dla ludzi, który atakuje przede wszystkim płuca i układ oddechowy. Jego głównymi objawami są gorączka, kaszel, spłycenie oddechu lub, jeśli infekcja nasila się, ból w klatce piersiowej, zapalenie płuc i trudności w oddychaniu. Ponieważ eksperci medyczni na całym świecie ścigają się, aby zdobyć nowe informacje, lista objawów się poszerza.

Nowe badanie opublikowane w American Journal of Gastroenterology analizowało dane 204 pacjentów z COVID-19 w chińskiej prowincji Hubei. Naukowcy odkryli, że 48,5% tych pacjentów przybyło do szpitala z objawami trawiennymi, takimi jak biegunka, wymioty lub bóle brzucha. Badanie sugerowało, że objawy trawienne mogą wystąpić przed objawami oddechowymi COVID-19. Osoby z objawami trawiennymi objęte tym badaniem również miały cięższy przebieg choroby.

https://www.yahoo.com/lifestyle/study-suggests-digestive-issues-first-212548290.html

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)