Musimy Być Silni I SOLIDARNI!!!

Obrazek użytkownika Errata
Historia

 „Wolność jest zakorzenioną w rozumie i woli możliwością działania lub niedziałania, czynienia tego lub czegoś innego, a więc podejmowania przez siebie dobrowolnych działań. Dzięki wolnej woli każdy decyduje o sobie. Wolność jest w człowieku siłą wzrastania i dojrzewania w prawdzie i dobru; osiąga ona swoją doskonałość, gdy jest ukierunkowana na Boga, który jest naszym szczęściem."

 

Wolność to skrzypce z których dźwięków cud
Potrafi wyczarować mistrza trud.
Lecz kiedy zagra na nich słaby gracz
To słychać będzie tylko pisk, zgrzyt, płacz.

 

Za szczelnym murem i kordonem uzbrojonych po zęby policjantów ,klika ,która zwie się rządem,zorganizowała dla siebie w pałacu prezydenckim kółko adoracji pod przewodnictwem Komorowskiego! Trudno opisać to zdarzenie,bo po ostatnich wyczynach pary rezydenckiej w ambasadzie japońskiej nikt z dziennikarzy nie relacjonuje uroczystości na żywo!Tajemnica państwowa ,ściśle tajne! Można przypuszczać,ze cichym prowadzącym kółka adoracji jest sam psychiatra Klich!Czego się boją ?Oni już wiedzą!

 

Bo wolność - to wśród mądrych ludzi żyć
Widzieć dobroć w oczach ich i szczęście.
Wolność - to wśród życia gór i chmur
Poprzez każdy bór i mur znać przejście.

 

 

A ci ,którzy są wolnymi ludźmi, wyszli na ulice do takich samych wolnych ludzi i spotkali się pod tym murem zbudowanym w nocy przez rząd i Komorowskiego, obwarowanym uzbrojonymi policjantami! To ci wolni ludzie ,tacy jak Ty i Ja,którzy jeszcze mieszkają w kraju,który nazywa się POLSKA. To ci wolni ludzie,którym nikt pałką policyjną i manipulacją Tvn24, nie zaćmił umysłu ,to wolni(jeszcze) ludzie,którzy pamiętają o strasznej katastrofie i żądają poznania prawdy!

Ilu Nas jest,tych którzy chcą żyć w zgodzie z prawdą i w zgodzie z Bogiem??!

Jest Nas wielu,bardzo wielu i musimy się policzyć na nowo ,

jak mówiła s.p. Anna „SOLIDARNOŚĆ” wtedy te mury przed pałacem znikną i nikt już nie będzie zakazywał wolnym,niezależnym ludziom wyrażania szacunku dla zmarłych,którzy życie oddali właśnie za pamięć i szacunek dla zmarłych!

 

Dzień 10.04.2011 roku zapisuje się w naszej historii jako jeszcze jeden dzień o walkę o niepodległość,o walkę o wolność słowa,o godne uczczenie pamięci ofiar,którzy oddali życie dla tych największych wartości o które sami walczyli!!!

 

My,mieszkańcy Polski, wolni jeszcze i nie przymuszani do niczego zdaliśmy egzamin w tym dniu, tak dla Nas ważnym i uroczystym!

 

Rząd ,zwany kliką ,i prezydent Komorowski mogą tylko marzyć o otwartej przestrzeni aby być wśród ludzi i razem uczestniczyć z tymi,którzy z czystym sercem oddają pokłon dla tych,którzy zginęli w służbie dla Polski!

 

Oni wybrali kordon policji uzbrojony i obwarowany murem pałac prezydencki .

Znowu wyraźny podział ONI I MY.

 

Wolność to także i odporność serc
By na złą drogę nie próbować zejść.
Bo są i tacy, którzy w wolności cud
Potrafią wmieszać swoich sprawek bród.

 

 

W tym dniu,rok po katastrofie, rząd wespół z Komorowskim zabronił wolnym ludziom składania kwiatów w ich kraju ,składania zniczy pod pałacem prezydenckim !Czy to nie skandal?!! Znowu wyraźny podział ONI I MY.

To ten rząd wespół z Komorowskim( jeszcze nie ostygły ofiary w grobach),a już pozbawił NARÓD KRZYŻA ofiarowany przez harcerzy i harcerki z całego kraju dla WSZYSTKICH OFIAR KATASTROFY!Znowu wyraźny podział ONI I MY.

Czy tak postępują ci,którzy mówią o budowaniu zgody? Znowu wyraźny podział ONI I MY.

Ocenę postępowania rządu i Komorowskiego w rok po katastrofie, pozostawiam dla ludzi wolnych i myślących!Znowu wyraźny podział ONI I MY.

 

 

 

Wiedeń i polska ambasada ,która powinna uczcić pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej była zamknięta na cztery spusty w tym dniu!Może w którejś z sal w ambasadzie wieszali w tym dniu Komorowskiego i zabraklo czasu na pamięć o s.p.Lechu Kaczyńskim i 95 osób,które oddały życie w służbie Polski?!Znowu wyraźny podział ONI I MY.

 

 

 

Za to w kościele na Rennwegu, w „polskim kościele“, odbyła się msza w intencji poległych za ojczyznę w lesie katyńskim i pamięci poległych w katastrofie smoleńskiej!

Była grupa z klubu GP z flagami biało-czerwonymi wysoko uniesionymi dodawając dumy i powagi,ze jest się Polakiem ,tu z dala od ojczyzny ,ale pamiętając o tych,którzy walczyli za Waszą i Naszą Wolność! Uniesione w górę biało-czerwone flagi przypominały każdemu skąd pochodzimy i po co się łączymy w miejscu dla Boga poświęconym!

 

 

Zwycięstwa, mądrości, prawdy i miłości
Spokoju, szczęścia, zdrowia i godności.
Wolność to diament do oszlifowania
A zabłyśnie blaskiem nie do opisania.

 

A wolność - to królestwo dobrych słów,
mądrych myśli, pięknych snów,
to wiara w ludzi.
Wolność - ją wymyślił dla nas Bóg
aby człowiek wreszcie mógł
w niebie się zbudzić.

 

Miejmy nadzieję,ze odbierzemy Polskę tym,którzy zawładnęli ją w roku 1944 i nie chcą Nam jej oddać ,leząc u stóp Putina w Moskwie!!!

Bo wolność - to nie cel lecz szansa by
Spełnić najpiękniejsze sny, marzenia.
Wolność - to ta najjaśniejsza z gwiazd
Promyk słońca w gęsty las, nadzieja.

wiersz M.Grechuta

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów