Histeria anty-smoleńska

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Kluczem do anty-smoleńskiej histerii jest strach.

I. Globus Wielowieyskiej

Miałem pisać o czymś innym, ale wciąż nie milkną echa II Konferencji Smoleńskiej, przy okazji której ujawniła się z całą swą nędzą strategia rozpaczy reżimowych mediodajni. Z jednej strony mamy mniej lub bardziej udane próby dojścia do prawdy w wydaniu Zespołu Parlamentarnego pod kierownictwem Antoniego Macierewicza, z drugiej zaś szyderstwo przeplatane momentami atakami histerii. Katalizatorem owej zmiany drwin w galopującą panikę była okładka tygodnika „wSieci” prezentująca dobre humory premierów Tuska i Putina świeżo pojednanych na gruncie smoleńskiego błota. Nic dziwnego – wytrawni propagandyści wiedzą, że jeden obraz może być silniejszy niż tysiąc słów. Swoją drogą ciekawe, czy fotka została pstryknięta przed czy po kabotyńskim padaniu sobie w ramiona w nieutulonym „bulu i nadzieji”? No i ile jeszcze tego typu fotek nie ujawniono?

W każdym razie, redaktor Wielowieyska z „Wyborczej” dostała na widok ujawnienia owej radosnej fraternizacji czegoś w rodzaju „globusa” i wysmażyła dramatyczny artykuł-list do braci Karnowskich, w którym zostało napisane, o ile dobrze pamiętam, coś w tym guście, że teraz ludzie zaczną się zabijać, a w domyśle zwolennicy Macierewicza będą mordowali członków Sekty Pancernej Brzozy, niczym jakiś Cyba. Uff, skoro takie objawy dotykają nawet Dominikę Wielowieyską, której w odróżnieniu od większości redakcyjnych koleżanek i kolegów zdarza się od czasu do czasu napisać coś sensownego, to co dopiero mówić o innych?

II. Sparaliżowani strachem

Swoistą przygrywką do anty-smoleńskiej histerii, jeszcze przed ujawnieniem zdjęcia, był apel Pawła Deresza, dyżurnego wdowca mediodajni, którego wyciąga się ilekroć zachodzi potrzeba udowodnienia, że są również „rozumni” bliscy ofiar Smoleńska. Ten, przy okazji II Konferencji Smoleńskiej wystosował adres do metrowgłębnej marszalicy Sejmu, Kopacz Ewy, by zlikwidowała Zespół Parlamentarny badający Tragedię – z uzasadnieniem sprowadzającym się do „no bo to, pani kochana, starczy już tego dobrego”. „Wyborcza” przez czas jakiś żyła nadzieją, że da się coś z tym całym Zespołem zrobić, ale niestety została brutalnie wyprowadzona z błędu przez konstytucjonalistów, w tym również tych, których trudno podejrzewać o jakikolwiek sentyment do PiS-u, Macierewicza, czy Jarosława Kaczyńskiego. Słowem, żałość i zgroza.

Jednak, żeby nie było, iż Sekta składa broń, mieliśmy niedawno sposobność obejrzenia duszeszczipatielnego posłuchania, jakiego Tomasz Lis udzielił antymacierewiczowskim członkom rodzin ofiar. Tu poza powtarzaniem tego, czym nagrały zaproszonych gości mediodajnie, padła kwestia nad którą warto się zatrzymać. Oto pan Maciej Komorowski, syn Stanisława Komorowskiego, byłego wiceministra MSZ i MON, tak oto wspomina publikację „Rzeczpospolitej” o trotylu na wraku Tupolewa: „- Każdy z nas traktuje "Rzeczpospolitą" jako poważną gazetę i każdy z nas przez moment struchlał. Wszyscy po tej publikacji żeśmy się przestraszyli”.

Powtórzmy: „Wszyscy po tej publikacji żeśmy się przestraszyli”. Tutaj właśnie tkwi klucz. Strach. Strach przed tym, że jednak mogła to nie być „zwykła katastrofa”. Że może się okazać, iż mamy do czynienia z przeprowadzonym na zimno zamachem, na domiar wszystkiego zaś jego sprawcy zachowują się właśnie tak, jak Tusk z Putinem na słynnym zdjęciu, które tak pobudziło redaktor Wielowieyską. A wtedy co? „Przecież nie wypowiemy Ruskim wojny”. Oni tym strachem są zwyczajnie sparaliżowani. To uczucie każe im wypierać wątpliwości budzone przez ustalenia ekspertów współpracujących z Zespołem Parlamentarnym i żądać wobec nich „odsunięcia od stanowisk naukowych”. Owo dojmujące, paraliżujące przerażenie powoduje, iż są gotowi uwierzyć we wszystko, w każdą „narrację” suflowaną przez Laska i wspierające go siły rządowo-medialne, choćby jeden tylko prof. Binienda czy Cieszewski miał większy dorobek naukowy, niż wszyscy ludzie rzeczonego Laska razem wzięci. Lęk przed straszną prawdą sprawia, że są w stanie dać wiarę każdemu uspokajającemu kłamstwu – nawet za cenę rezygnacji z poznania faktycznych okoliczności śmierci najbliższych.

III. Zdjęcie warte tysiąc słów

Wracając jeszcze do zdjęcia opublikowanego przez „wSieci”. Pani Małgorzata Wassermann w wywiadzie dla Stefczyk.info powiedziała, że jest tym zdjęciem „zdruzgotana”. I tu warto zwrócić uwagę, że te oczywiste emocje i ta trauma, jaka towarzyszy jej i pozostałym rodzinom od 10 Kwietnia 2010, nie podziałały paraliżująco, jak stało się to w przypadku opisanego wyżej pana Macieja Komorowskiego, którego „przestraszył” tekst o trotylu. Przeciwnie – wyzwoliły pokłady energii by nie odpuszczać sprawy Smoleńska do końca, do całkowitego wyjaśnienia. Nie tylko ze względów osobistych, ale również z poczucia odpowiedzialności za państwo, którego wszystkie słabości i patologie zostały przy okazji tragedii na Siewiernym i później obnażone całemu światu.

W innym miejscu pani Małgorzata mówi: „Trudno mi sobie wyobrazić, co mógł powiedzieć Władimir Putin, żeby wywołać taki uśmiech premiera Tuska.” No cóż, może powiedział coś o dorżnięciu watah, a może niczego nie musiał mówić, tylko porozumiewawczo puścił oko? Jeśli kogoś powyższe oburzyło lub przyprawiło o niesmak, czy atak niestrawności, to przypomnę tylko przemysł pogardy towarzyszący prezydenturze śp. Lecha Kaczyńskiego, kontynuowany następnie bez cienia skrępowania już po Tragedii – co od razu pozwoli ujrzeć sprawy we właściwych proporcjach. Przy tamtym natężeniu zdziczenia, publikacja zdjęcia uchachanego Tuska niemal nad trupem znienawidzonego przezeń „Kaczora” oraz domysły jakie rodzi taka postawa, to naprawdę mały pikuś. A histeryczne wycie reżimowego mainstreamu rodzi jedynie refleksję, że coś jest bardzo na rzeczy i „onym” bardzo dotkliwie zaskwierczało pod tyłkami.

Gadający Grzyb

Notek w wersji audio posłuchać można na: http://niepoprawneradio.pl/

Na podobny temat:

http://niepoprawni.pl/blog/287/strategia-rozpaczy

http://niepoprawni.pl/blog/287/strach-rocznicowy

http://niepoprawni.pl/blog/287/antysmolenskie-opetanie

http://niepoprawni.pl/blog/287/smolensk-jako-narzedzie-zmiany

Brak głosów

Komentarze

W każdym kłamcy widzieli drogę do jakości
Życia ponad stan ,kosztem nawet bliskich zabitych
Teraz stopniowo znaków zbrodni na nich odkrytych
Niedługo zaczną trząść się jak w febrze
POtem wielu z nich o łaskę pożebrze
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#387931

że strach jest złym doradcą. Niech się boją. Im więcej ich strachu, tym lepiej. Jeżeli okaże się prawda o zamachu, to uwzględniając fakt, że tusk, kopacz, arabski, graś, szejnfeld i inni to członkowie PO, powinniśmy zdelegalizować tę "partię" jako grupę przestępczą o charakterze zbrojnym i przykładnie ukarać jej "wybitnych" członków. Głównie tych, którzy wykazali się zaangażowaniem i dyspozycyjnością przed zamachem i po nim oraz mataczyli w śledztwie. Nie widzę innej drogi. Trzeba dom posprzątać dzieci, że posłużę się klasykiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#387958

Przedstawiasz wariant optymistyczny. W wariancie pesymistycznym zrobią pod byle pretekstem (np. "walka z ekstremizmem) stan wojenny i pacyfikację opozycji.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#387959

Mam dwóch synów, czyli jest nas trzech. Pójdziemy, jeśli będzie potrzeba. I innych pociągnę. Dość już, dość! Ja nie boję się tych głupców i zdrajców, a kto się boi niech jest dalej w tyłek bity.

Vote up!
0
Vote down!
0
#387965

To jest nas już czterech :)

Pozdrawiam.
germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#388102

Muszę się z tobą zgodzić Gadający GrzybiE! Dla mnie dziwna jest sytuacja, że żołnierze Żandarmerii Wojskowej od początku października mają codzienie służby z Policją tak jakby mieli się przeszkolić. Dawniej też były takie wspólne patrole ale nie na taką skalę. Wierz mi, że wiem co piszę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#388066

Z Twoją trafną analizą. To zdjęcie to mocny cios, który powalił przeciwnika na deski. To jednak jeszcze nie koniec meczu. Teraz sędzia liczy leżącego na deskach. Będzie zwycięstwo przez nokaut ? Czy jeszcze jakieś kłamstwo kłamstwo zdoła zamroczonego zawodnika podnieść.
Sądzę, że odpowiednie "służby" od niedzieli pracują nad tym przez 48 godzin na 24 możliwe.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#387981

Na pewno nie jest to jeszcze ostatnia runda. Pewnie teraz intensywnie przeszukują archiwa, czy nie ma więcej tego typu zdjątek.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#387984

Dobry wieczór.

Zastanawia mnie skąd bracia Karnowscy wzięli to zdjęcie. Wiemy, że dziennikarz nie może ujawniać swoich informatorów, jednak chyba rację może mieć Pani Senator Gosiewska, która powiedziała, że jest ono sygnałem ostrzegawczym dla Donalda T., który może nie wywiązywać się z zadań, jakie postawiły agenturalne lobby.

Dzisiaj na relacjonowanym przez NiepoprawneRadio.PL spotkaniu jedna z pytających powiedziała o manipulacji zastosowanej przez red. Olejnik, która przedstawiła to zdjęcie ucięte w miejscu, w którym Donald T. podnosi swoje pięści.

Póki co głos na temat "tłumaczenia" bądź "analizowania" tego zdjęcia zabierają przedstawiciele mediodajni, min. Sikorski, rzecznik Graś, Stefan "won" Niesiołowski a co z samym Donaldem T.? Umknęło mi coś czy dalej milczy?

Tomasz "Geolog"
Pozdrawiam Serdecznie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#387992

Całkiem możliwe, że mógł to być kontrolowany przeciek wymierzony w Tuska. To milczenie jest znamienne. A mediodajnie dostały kociokwiku - ta żenująca manipulacja Olejnik jest kwintesencją mainstreamu.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#387993

Oni raczej boją się pokoju bo w wojnę kto będzie się bawił w sądy itd.?
A ten cały Komorowski junior... Jak on tak bardzo przestraszył się trotylu to może niech mu nikt nie mówi, że jego Rodzic może mieć serce w nodze i spoczywać w zupełnie innym grobie ?...
Ja przepraszam, że jadę tak bezpośrednio ale nie wiem czy mam płakać czy śmiać się z "argumentów" tego młodzieńca. Czy on żadnych szkół nie kończył ?

Pozdrawiam.
contessa

PS.Grzybie - tak na marginesie. Ja optuję, że foto zostało zrobione przed słynnym przytuleniem osieroconego Tuska, natomiast prawie zaraz po jego przybyciu do Smoleńska - powitanie, przedstawianie Putinowi polskiej delegacji rządowej itd. W sumie to nieistotne, istotny jest fakt, że taka scena miała miejsce.

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#387995

On woli niczego nie wiedzieć. Wiedza bywa uciążliwa dla psychicznego dobrostanu.
Mnie też to zdjęcie wygląda na zrobione przy powitaniu.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#388002

"Ten się śmieje, kto śmieje się ostatni" a im już nie do śmiechu.
Pamiętam jak dziś, szedłem przez Brukselę do warsztatu z którego miałem odebrać samochód gdy zadzwonił telefon i moje kochanie poinformowała mnie, że zginął Prezydent L. Kaczyński w wypadku lotniczym a moje pierwsze słowa to: to był zamach.
Łzy cisnęły mi się do oczu, byłem taki bezsilny i dotarło do mnie w jednej chwili, że godziłem się wcześniej na poniżanie i obśmiewanie L.kaczyńskiego przez to tylko, że wcześniej stanowczo nie sprzeciwiałem się takiemu zakłamaniu, i przez samo to poczułem się współwinnym. Mało tego. Jak dotarłem do warsztatu właściciel w biurze przez neta słuchał polskiego radia i, z taką dla mnie niezrozumiałą satysfakcją powiedział: ale problem, kilku pisiorów mniej i nie będzie już wstydu za tego...., z głupawym uśmieszkiem na twarzy. Byłem w szoku. Powiedziałem co miałem powiedzieć(trzęsącym się z nerwów głosem, nie zapomnę tego gbura do końca życia) zapłaciłem, odjechałem i nigdy już do idioty nie wróciłem.
Po co to wszystko opisałem? Ano tylko po to, iż domyślam się, że takich zdruzgotanych wiadomością o, wtedy jeszcze, wypadku było znacznie więcej osób. Ja przeżywałem to w bólu a oni w tym czasie się cieszyli, przejmowali urzędy(nie tylko Komoruski) i planowali swoją przyszłość na zwłokach ich przeciwników pokonanych w zdradzieckiej zbrodni.
Boże, za co nas tak karzesz, czym żeśmy zawinili.

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#388009

Ono ma nas nastraszyc, pokazac ich sile, a nasza besilnosc,
ich cynizmi i skurwielstwo.Prezceiz te zdjecie jest w dalszym ciagu nasmiewaniem sie mimo tyle czasu uplynelo z Prezydenta Lecha Kaczynskiego i nas.
Smieja sie na w twarz i mowia no i co nam zrobicie.
Ktos wpycha Polakow w krwawa pacyfikacje, pacyfikacje przez sily zewnetrzne.Prawie cala opinia swiatowa polknela MAKowska bajke a przywodcom panstw europejskich i USA jest na reke ta sytuacja w Polsce po zamachu smolenskim.Tak ze Polacy moga liczyc tylko i wylacznie na siebie no i na Wegrow do poki zyje Orban.

Vote up!
0
Vote down!
0
#388011

Germario, Nie Płacz Przyjacielu. Gdzieś w Księdze Ksiąg jest napisane: - Bóg, kogo kocha, tego doświadcza.... I jeszcze gdzieś pisze, że - stal hartuje się w ogniu. Nie potrafimy umysłem naszym ogarnąć wszystkiego. Nie potrafimy powiedzieć sobie i odpowiedzieć na wiele pytań. Dlaczego ? Dlaczego, dlaczego ??? Polska, jak żaden inny kraj na tym łez padołku, jest doświadczana krwawo przez długie wieki. To nie Bóg winien jest tych doświadczeń. Wszak Jezus na górze, gdy był kuszony przez szatana Odpowiedział: - Królestwo Moje nie jest z tego świata. to królestwo to szatańskie jest władztwo i on tu robi krwawą jatkę wszędzie... Tu i tam, na Ziemi. I coś jest w tym szczególnego, a może w NAS Polakach, że ten władca ciemności przez wieki i dziś rękoma zbrodniczej niby polskiej "władzy" tak bardzo doświadcza POLAKÓW. Tak bardzo chce ICH złamać. A ONI Trwają. Przez wieki TRWALI. ŁAMANI, NISZCZENI, MORDOWANI NA TYSIĄCE SPOSOBÓW. Najeżdzani przez wszystkie ościenne kraje. Z zachodu i ze wschodu. Z południa i z północy. Przez Germanów i przez ruskich barbarzyńców. Przez hordy Tatarów i Turków, Przez potop Szwedów zza morza. A ONI, POLACY - Trwają wciąż ! i wciąż SĄ Silni. Nie do złamania. i wciąż budzą przerażenie w tych ss....synach ciemności. Coś w tym jest co umyka nam, naszej świadomości. Coś Bardzo myślę, Ważnego i Wielkiego. Może kiedyś się dowiemy. Nie wińmy Boga Germario Przyjacielu. Trwajmy ! mimo tej burzy czerwonej, diabelskiej co szaleje wokół NAS. to dzieło synów ciemności. To niszczenie POLSKI szatańskie to dzieło ! to oczywista oczywistość..... TRWAJMY !
Vote up!
0
Vote down!
0
#388013

Dziękuję....

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#388104

Przepięknie to z serca napisane
Dziekuję i pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#388147

troche mnie to denerwuje, ze pomimo tylu naszych prob, PO - jak w tym dowcipie "po przekatnej" - samo sie wy*****!

jesli to schetyna puscil to zdjecie, to moze ich byc wiecej, ale i tak to ONO stalo sie ikona smolenska, tuska i PO. ikona zbrodni.

czekam na seryjnego, zobaczymy kogo skosi. wtedy bedzie przynajmniej wiadomo, kto za to beknal.

a jesli to nie schetyna? pozostaje wolodia. ale po jaka cholere mialby zatapiac tuska? czy ma kogos lepszego? gowina?

bo to, ze gowin ostrzy kly na przejecie sierot po PO to widac slychac i czuc.

Vote up!
0
Vote down!
0
#388019

Ziemkiewicz w swoim felietonie na Interii napisał, że takich zdjęć jest więcej i zdjęcie Karnowskich absolutnie nie jest "wyrwane z kontekstu". Zobaczymy kiedy i z której strony zaczną te fotki wyciekać...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#388185

 (..) „Przecież nie wypowiemy Ruskim wojny” 

 po publikacji "amerykańskich podsłuchów" nawet pani RPO zażądała śledztwa, a taki szef MSZ Radosław Sikorski powiedział wręcz -  "Polska oczekuje odpowiedzi od władz Stanów Zjednoczonych czy prowadziły działania szpiegowskie na terenie naszego kraju" 

I siem nie bojom. A co, jeśli z głupia frant Amis odpowiedzą, że owszem, prowadzili?

Bedzie wojna ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#388139

Chyba że PObolszewia liczy na POmoc cara Putina,lub już się
dogadała.

I nierząd ryżego kozaczy.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#388140

jak im ktos stanie na drodze to zamorduja, caly czas z malymi przerwami, wszytkie stanowiska panstwowe byly i sa obsadzone przez ich namiestnikow okupacja trwa, a Polacy placa lenno jak za cara.

Vote up!
0
Vote down!
0
#388143