"amerykański" skok na szpitale

Obrazek użytkownika sosenkowski
Gospodarka

Grupa amerykańskich prywatnych inwestorów poważnie przymierza się do przejęć w polskiej branży medycznej - dowiedział się "Puls Biznesu".

Do końca kwietnia Amerykanie - (już my wiemy, co to za "Amerykanie" ;) - założą spółkę White Stork Capital (WSC), która poszuka okazji w prywatnym sektorze medycznym. Są zainteresowani nie tylko dużymi centrami medycznymi, ale także przychodniami i laboratoriami diagnostycznymi.

WSC prowadzi już rozmowy z kilkoma podmiotami, a pierwsze mają się zakończyć jeszcze w tym półroczu. A pierwszy ogień pójdzie rynek warszawski i okolice, ale spółka chce inwestować w całej Polsce.

źródło: pap, gazetaprawna

i tu przypomina mi się niedawny artykuł Demaskatora o szantażach Shin Bet wobec ciężko chorych Palestyńczyków:

The Guardian Weekly z bodajże 08.08.2009 r., str.4 (który miałem w ręku, ale nie jestem dziś pewien daty), izraelska tajna policja naciskała palestyńskich cywili z Gazy, by szpiegowali na rzecz Izraela w swoim środowisku w Gazie w zamian za pozwolenie na skorzystanie z jedynej dostępnej tam opieki medycznej po stronie Izraela. Lekarze z organizacji „lekarze dla praw człowieka” powiedzieli, że Shin Bet (jednostka specjalna sił zbrojnych Izraela) zaczęło przesłuchiwać palestyńskich pacjentów poszukujących drogi dotarcia w nagłych medycznych sprawach do szpitali w Izraelu po izraelskiej blokadzie. Na przejściu granicznym w Erez agenci Shin Bet sprowadzają palestyńskich pacjentów, chcących udać się w nagłych i poważnych przypadkach do izraelskiego szpitala (jedynego dostępnego), do podziemnej sutenery bez okien gdzie daje się im ultimatum, albo współpraca z agenturą i sypanie swoich, albo nici z pomocy medycznej, więc w wielu przypadkach rychła śmierć.

i wspomniane źródło:

Middle East: Israel's secret police pressuring sick Gazans to spy for them, says report

Israel's secret police are pressuring Palestinians in Gaza to spy on their community in exchange for urgent medical treatment, according to a report released today by an Israeli human rights organisation.

Physicians for Human Rights says the Shin Bet began interrogating Palestinian patients seeking permission to travel from Gaza to Israel for crucial medical help after Israel blockaded and then declared the tiny territory an enemy entity more than a year ago.

- może przesadzam z tymi analogiami, a może nie...


vide: 3kr@n

Brak głosów

Komentarze

A POLACY NIECH DALEJ GLOSUJA NA ROZOWO - CZERWONYCH CYLI PO - SLD to bedzie nasze kamienice, wasze ulice i cmentarze!

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#142393

oy!
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#142396

Szpitale?
Za gaz łupkowy, który jankesi będą u nas eksploatować, można by było wybudować prywatna klinikę dla każdego Polaka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#142426

który wygrał sprawę w sądzie? Co na to sąd?

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#142438