Nowy Rok - Nowe Godło

Obrazek użytkownika sosenkowski
Kraj

zamiast POnurego podsumowania "starego zła" proponuję rozważania nt. NOWEgo GODŁa przygotowanego w ramach projektu "Orli Dom" przez Andrzeja Ludwika Włoszczyńskiego :)))

 

na swoim mini portalu Autor Nowego Godła napisał:

Wizerunek buduje się jednorodnym komunikatem, nie chaotycznymi ruchami tonącego i przeskakiwaniem do coraz to innych komunikatów i przesłań. To powinien być komunikat ponad podziałami partyjnymi i chceniami misia, stały jak skała Gibraltarska i ponadczasowy, komunikat odwołujący się do Godła jako symbolu trwałości i stabilności państwa.

i muszę się z nim zgodzić, pomimo że sam proponowałem zupełnie nowe godło w całkowitym oderwaniu od wzoru z 1927 roku.

zmieniłem zdanie, gdy w listopadzie 2011 zapoznałem się z zaprezentowaną tamże gotową "księga herbu małego", zawierającą wszystkie wersje herbu i godła. w sposób profesjonalny i szczegółowy opisano w niej skalowanie, tabelę zastosowań, specyfikację kolorów, tabele oddziaływania, pola ochronne, multiplikacje oraz na koniec geometrię samego orła - uffffff, ujrzałem kawał solidnej roboty lub innymi słowy rzetelne rzemiosło i uwierzyłem w sens kontynuacji starej formy bez kompromitujących gadżetów masońskich z czasów Piłsudskiego :)))

oto krótki opis procesu kreowania nowego projektu autorskiego Andrzeja Ludwika Włoszczyńskiego:

Moim zdaniem rozwiązanie A, z przywróceniem historycznych koniczyn, jest najlepszym wyborem. Ma to swoje uzasadnienie właśnie historyczne, ale i jest to element czytelniejszy niż ten dziwny pięciolistny twór obecny. Sądzę jednak że wersja B, z pominięciem przepasek i wieńczących je trójliści/koniczyn, ma także rację bytu – dla bardzo małych rozmiarów ekspozycji, co warto rozważyć.

Przy okazji prac nad okiem wróciłem także do dzioba. Jego kształt, nadany mu przez profesora Kamińskiego, irytował mnie i męczył od dawna, szczególnie przy porównaniach z orłem piastowskim wyglądało to niedobrze. (...) W orle Kamińskiego dziób jest zniekształcony w części wewnętrznej dolnej i daje to wrażenie atrofii dolnej części dzioba. (...) Zmiana, w postaci likwidacji złamania w górnej wewnętrznej części dzioba, powoduje zmianę ogólnego wyglądu głowy orlej na lepsze. (...) Takie ujęcie,  z wydłużonym dolnym fragmentem dzioba (rząd dolny), daje prawidłowo widziany rozwarty dziób z językiem w środku, bez zlewania się elementów.

Problematyczny jest także moim zdaniem kształt języka, który nie tylko jest za gruby i  szerszy od otworu gębowego, ale też w takim kształcie zlewa się z dolną częścią dzioba, co widać na dolnym rysunku prezentującym wylanie zewnętrznego rysunku czernią.

Jak widać powyżej cechą wyróżniającą jest „uczłowieczenie” głowy orła – oko ma kształt zbliżony do ludzkiego oka (...) Brew została zatem przedłużona i połączona z rysunkiem nosa, zaś oko przeszło kolejną ewolucję – zostało zmodyfikowane tak by „blik” nie był elementem wewnętrznym oka,  a „otwierał” oko na zewnątrz.

- ergo - w zasadzie wszystko już jest gotowe  dla Chwały Wielkiej Polski i teraz trzeba tylko:

a/ zdemaskować "tuskofaszystów" wobec świata i doprowadzić w kraju do ich dymisji

b/ odciąć się politycznie od "euroSSowietów"

c/ skutecznie rozliczyć PZPR i wszystkie jej dzieła pochodne

d/ przywrócić Konstytucji PARADYGMAT Niepodległości i Chrześcijaństwa

i wtedy dopiero cieszyć się dziełem dzieci Wielkiej, Niepodległej, Świętej ;)))

 

zatem DO DZIEŁA!!! - dał nam przykład Orban, jak zwyciężać mamy. najwyraźniej od 2010 roku sprawa jest przesądzona - SSowieci i inne "agresywne mniejszości" wypowiedzieli Polakom wojnę i już nie mamy wyjścia.  została nam tylko degeneracja i dekadencja, albo Bezkompromisowy Ruch Oporu wobec bezkarności "SSowieckich korporacji" i bezczelnych "wykluczeń w imię tolerancji"... okazuje się, że "najdłuższa wojna nowoczesnej europy", jeszcze się nie zakończyła, trwa nadal w swej "bezkrwawej formie" oraz będzie trwać przynajmniej przez następne pokolenie i to głównie dzięki milionom obcych dotacji kierowanych do dyspozycji zaprzańców tudzież rezydentów :(((

w takich okolicznościach przyrody należy zachować rozsądek i pamiętać o Odwiecznej Polskiej Hipostazie:

Bóg + Honor + Ojczyzna

przy okazji oporu nie wolno nam ulegać pokusom krwiożerczego darwinizmu, ponieważ gdy odrzucimy choć jeden z Trzech Filarów Polskości, to momentalnie stracimy równowagę i podzielimy los innych zaszczutych oraz rozgromionych narodów vide: Palestyńczycy, Serbowie, Irakijczycy...

Brak głosów

Komentarze

Witaj w Nowym Roku:)
Pozwolisz,że pozostanę przy nazwie Herb?
Ten projekt, zdecydowanie mi się podoba.
Co do wniosków, w jednym mam tylko zastrzeżenie.

"trwa nadal w swej "bezkrwawej formie""

Ludzie nadal giną, tylko mniej lub bardziej po cichu.
Pozdrawiam serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#211135

a z tymi ofiarami to fakt, tylko trzeba to udokumentować i nagłośnić za granicą. ONI już z Polaków robią "hitlerowców" na całym świecie... bez skrupułów :(((
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#211147

Jest to działanie, w pełni podporządkowane wyniszczaniu
opozycji.
Robiąc zamieszanie w głowach międzynarodowych obserwatorów,
chcą się zabezpieczyć przed interwencjami.
Temu służy cały czarny PR lewactwa.
A do nagłaśniania na zewnątrz, trzeba uruchomić
ruchy patriotyczne wśród emigracji.
A opornie to idzie...
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#211152

a "wiadoma diaspora" pilnuje, by się nie odrodzili następcy. w 1918 roku nie dopilnowali Naszych i stracili szansę na swój kraj na naszych ziemiach ;)))

niemniej jednak Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku życzę, a zwłaszcza powodzenia w realizacji Wspólnoty Wielkiej, Niepodległej Świętej tu nad Wisłą i za granicą :)))
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#211162

I tego Nam Wszystkim życzę. Pozdrawiam "My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma
Vote up!
0
Vote down!
0
#211165

Witam!.Uważam,że wizerunek Orła w naszym Godle to bardzo ważna sprawa.Niemniej uważam,że to Polacy na drodze referendum powinni podjąć decyzję.Osobiście przychyliłabym się do zdania górali,aby korona była uwieńczona krzyżem.Orzeł to dumny ptak,jego szeroko rozpostarte skrzydła kojarzę z tym,że ogarnia nimi całą naszą Ojczyznę,jego surowy wzrok sięga ponad horyzont i jak ojciec pilnuje swoich dzieci,aby ustrzec ich od niebezpieczeństwa ,tak Orzeł w naszym godle powinien symbolizować takiego surowego,ale kochającego ojca,który obserwuje swoje dzieci od Bałtyku aż do Tatr.To takie moje dywagacje i nikt nie musi z nimi się liczyć.Posłuchajmy głosu ludu,a wszystko będzie jasne.Ja tam zawsze za większością,ale swoje zdanie mogę mieć.Podoba mi się ten wizerunek,ufam że jeżeli mają być zmiany,to ludzie decydujący o tym podejmą mądre decyzje.

                                                                  Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#211139

gdy zostaniemy Suwerennym Państwem i zakończymy politykę zagraniczną w stylu Jagiellońskim z sukcesem. tym samym zasłużymy na tzw. koronę "cesarską" (corona clausa):
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awieckie_oznaki_godno%C5%9Bci
korona zamknięta z jednym lub dwoma skrzyżowanymi kabłąkami i zwieńczona sferą z krzyżem, przysługiwała jedynie cesarzowi: najpierw Cesarstwa Rzymskiego, potem Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Korona zamknięta była bowiem oznaką władzy w pełni suwerennej, będącej wyłącznie w posiadaniu cesarza, jako jedynego z władców ziemskich. Królowie w tym czasie używają koron otwartych (corona aperta), w kształcie opaski ozdobionej fleuronami, czyli stylizowanymi, na przemian większymi i mniejszymi, kwiatami lilii lub liśćmi akantu.

ps.
kwiaty lilii to Maryjna oznaka czystości ;)))
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#211144