ZAPRAWDĘ, POlitycy nie klękają

Obrazek użytkownika sosenkowski
Humor i satyra

POlitycy przestali mamić swą POzoroną religijnością. albo zamknęli się kruchtach swojej prywatności, albo przestali udawać. - najprawdopodobniej PiaRowcy oszacowali słupki i wyszło, że tak POdskoczy w tzw. "sondarzach" ;))))

purpurat Dziwisz tak bardzo się starał dla ober-świeckich władz:

 * ufundował parodię "drogi krzyżowej" dla masonów,

 * publicznie zwyzywał red. Tomasza Terlikowskiego z okazji Święta Wniebowzięcia NMP,

 * łaskawie pozwolił Ryszardowi Krauze kupić Muzeum JPII  dla Kurii Krakowskiej,

ba!

 * nawet z wielką pompą medialną wyklął Księdza dr Piotra Natanka za "wycie Życińskiego w piekle" i krytykę jego współpracy z prześladującą Polaków "Anti-Defamation League" (ADL)...

i TERAZ okazuje się, że to całe zaprzaństwo NA NIC  - Tusk do spółki z AGORAntami oraz ITIotami obrał kurs kolizyjny z Kościołem Rzymsko Katolickim. po przebiegłym skłóceniu arcybiskupa z Wiernymi wypiął się na niego wraz ze swymi "POmarańczowymi sotniami":
http://www.rp.pl/artykul/10,840487-PO-po-raz-pierwszy-bez-rekolekcji.html
Posłowie PO, którzy w poprzednich latach organizowali przedświąteczne spotkania z duchownymi, w tym roku nie mają do tego serca. - W Platformie nie ma klimatu do wysiadywania po kościołach – mówił jeden z posłów PO w rozmowie z „Newsweekiem"
 - być może abp Dziwisz chciał DOBRZE, chciał tylko aby przestano jątrzyć w sprawie beatyfikacji Karola Wojtyły. był spolegliwy, pokorny i wyciągał rękę, ale niestety - zasiał niezgodę, zgorszenie wśród najbardziej prostolinijnych Wiernych i został teraz z tą odrzucona ręką popierany jedynie przez kilka procent najbardziej merkantylnych i powierzchownych członków KRK. reszta musi znosić jego rozpaczliwe błędy z pokorą :(((

i tak oto niezbyt rozgarnięty arcybiskup Dziwisz i "cnotę stracił", i przestał być gwiazdą POstępactwa... czy to żałosne, czy tylko ja jestem taki cyniczny???

Brak głosów

Komentarze

ale rzeczywiście kard. Dziwisz sprawdził się b. dobrze jako "kapciowy" JP II. Natomiast wszystko to co ponad, to przerasta jego intelekt i kompenetcje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#237049

Od dłuższego czasu zastanawia mnie pytanie: jak można było niczego się nie nauczyć obcując z tak WIELKĄ OSOBOWOŚCIĄ jak JPII. Dziwi mnie ogromnie skuteczna odporność na wszystko co emanowało od WIELKIEGO PAPIEŻA. No niczego, dosłownie niczego nie można się dopatrzeć u naszego hierarchy co wynikałoby z tak długiego okresu posługiwania Karolowi Wojtyle i JPII. Może rzeczywiście kwestia polegała tylko na sprawdzaniu kolejności kartek wspaniałych homilii lub podawaniu pióra. Niestety już od dawna wyczuwalny jest inny klimat na Franciszkańskiej 3. Szkoda, bo właśnie w tym miejscu zawsze budziły się w człowieku najbardziej ludzkie odruchy. Tu najwłaściwiej biło serce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#237082

Ciekawe, kogo szykują - tym razem na Kraków.
Jak widać, teraz już nie partia, a media mają zatwierdzać nam biskupów.
Raz się udało i apetyty rosną?
Niedoczekanie.

Święty Stanisławie, Biskupie i Męczenniku,
Święta Jadwigo, Królowo, Pani Wawelska,
bł. Janie Pawle II -
wstawiajcie się za naszym pasterzem!
Amen.
______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#237091