ZAPRAWDĘ, POlitycy nie klękają

Obrazek użytkownika sosenkowski
Humor i satyra

POlitycy przestali mamić swą POzoroną religijnością. albo zamknęli się kruchtach swojej prywatności, albo przestali udawać. - najprawdopodobniej PiaRowcy oszacowali słupki i wyszło, że tak POdskoczy w tzw. "sondarzach" ;))))

purpurat Dziwisz tak bardzo się starał dla ober-świeckich władz:

 * ufundował parodię "drogi krzyżowej" dla masonów,

 * publicznie zwyzywał red. Tomasza Terlikowskiego z okazji Święta Wniebowzięcia NMP,

 * łaskawie pozwolił Ryszardowi Krauze kupić Muzeum JPII  dla Kurii Krakowskiej,

ba!

 * nawet z wielką pompą medialną wyklął Księdza dr Piotra Natanka za "wycie Życińskiego w piekle" i krytykę jego współpracy z prześladującą Polaków "Anti-Defamation League" (ADL)...

i TERAZ okazuje się, że to całe zaprzaństwo NA NIC  - Tusk do spółki z AGORAntami oraz ITIotami obrał kurs kolizyjny z Kościołem Rzymsko Katolickim. po przebiegłym skłóceniu arcybiskupa z Wiernymi wypiął się na niego wraz ze swymi "POmarańczowymi sotniami":
http://www.rp.pl/artykul/10,840487-PO-po-raz-pierwszy-bez-rekolekcji.html
Posłowie PO, którzy w poprzednich latach organizowali przedświąteczne spotkania z duchownymi, w tym roku nie mają do tego serca. - W Platformie nie ma klimatu do wysiadywania po kościołach – mówił jeden z posłów PO w rozmowie z „Newsweekiem"
 - być może abp Dziwisz chciał DOBRZE, chciał tylko aby przestano jątrzyć w sprawie beatyfikacji Karola Wojtyły. był spolegliwy, pokorny i wyciągał rękę, ale niestety - zasiał niezgodę, zgorszenie wśród najbardziej prostolinijnych Wiernych i został teraz z tą odrzucona ręką popierany jedynie przez kilka procent najbardziej merkantylnych i powierzchownych członków KRK. reszta musi znosić jego rozpaczliwe błędy z pokorą :(((

i tak oto niezbyt rozgarnięty arcybiskup Dziwisz i "cnotę stracił", i przestał być gwiazdą POstępactwa... czy to żałosne, czy tylko ja jestem taki cyniczny???

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ale rzeczywiście kard. Dziwisz sprawdził się b. dobrze jako "kapciowy" JP II. Natomiast wszystko to co ponad, to przerasta jego intelekt i kompenetcje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237049

Od dłuższego czasu zastanawia mnie pytanie: jak można było niczego się nie nauczyć obcując z tak WIELKĄ OSOBOWOŚCIĄ jak JPII. Dziwi mnie ogromnie skuteczna odporność na wszystko co emanowało od WIELKIEGO PAPIEŻA. No niczego, dosłownie niczego nie można się dopatrzeć u naszego hierarchy co wynikałoby z tak długiego okresu posługiwania Karolowi Wojtyle i JPII. Może rzeczywiście kwestia polegała tylko na sprawdzaniu kolejności kartek wspaniałych homilii lub podawaniu pióra. Niestety już od dawna wyczuwalny jest inny klimat na Franciszkańskiej 3. Szkoda, bo właśnie w tym miejscu zawsze budziły się w człowieku najbardziej ludzkie odruchy. Tu najwłaściwiej biło serce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237082

Ciekawe, kogo szykują - tym razem na Kraków.
Jak widać, teraz już nie partia, a media mają zatwierdzać nam biskupów.
Raz się udało i apetyty rosną?
Niedoczekanie.

Święty Stanisławie, Biskupie i Męczenniku,
Święta Jadwigo, Królowo, Pani Wawelska,
bł. Janie Pawle II -
wstawiajcie się za naszym pasterzem!
Amen.
______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#237091