Partyjne doły PO nie wierzą, że w Polsce może być normalnie

Obrazek użytkownika Politykierski
Kraj

Kpiny trzech warszawskich radnych PO z Hanny Gronkiewicz-Waltz

Troje młodych warszawskich radnych PO w niezamierzony (prawdopodobnie) sposób kpi z prezydent Warszawy - Hanny Gronkiewicz-Waltz. Otóż radni ci zainicjowali akcję "Dziura po zimie sama nie zginie". Polegać ma ona na tym, że na wskazany na wydrukowanej ulotce (swoją drogą z czyich pieniędzy była finansowana?) adres e-mail można wysyłać zgłoszenie dziury w jezdni, którą później odpowiednie służby załatają. Tak więc - chcąc nie chcąc - radni ci dają wyraz braku zaufania do odpowiednich służb desygnowanych przez panią prezydent do czuwania nad stanem dróg w Warszawie, prosząc mieszkańców o wskazywanie dziur. Zapewne radni ci już doskonale wiedzą, że zarządy odpowiednich instytucji (tu - ZDM i GDDKiA) zostały powołane głównie po to, aby pod koniec roku (i nie tylko) pobierać zasłużone nagrody, a dziurami w jezdni mają się zająć mieszkańcy.
Proponuję rozszerzyć akcję na inne dziedziny. I tak podróżujący PKP powinni bacznie przyglądać się szynom na sąsiednim torze i zgłaszać wszelkie usterki PLK. Podobnie pasażerowie samolotów mogliby przyglądać się pasom startowym na lotniskach podczas startów i lądowań - a nuż zauważą jakieś usterki, co - jak pokazuje przykład lotniska w Modlinie, nie jest wykluczone.
Swoją drogą jeszcze trochę i wrócimy do czasów jak w PRL. Pamiętam, gdy w szkole podstawowej wyganiano nas na tzw. prace społecznie użyteczne. Polegało to na tym, że np. grabiliśmy liście, bo dozorcy się nie chciało. Czyżby naszym władzom też się nie chciało?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Kilku młodych się rozbrykało i od razu wielkie zdziwienie. Starsi przywołają ich do porządku i będą karnie stać w szeregu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Szpilka

#340227

 Nawet teraz wygania się dzieci szkolne na akcję zwaną "Sprzątanie świata", głównie wzdłuż dróg, po rowach, bo służby nie sprzątają, bo mają pewnie inne zadania. Zresztą po co sprzątać, jeśli zrobią to dzieci i po co łatać dziury w jezdni, jeżeli wystarczy postawić znak "wyboje na odcinku...." i wprowadzić ograniczenie prędkości. Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#340305

Oczywiście że wracamy do PRLu o ile już w nim nie jesteśmy na swój sposób.
Oczywiście najlepiej byłoby gdybyśmy sami wszystko robili, płacili podatki i przepraszali że istniejemy.
Oni by się z tego bardzo ucieszyli. W końcu mieliby święty spokój i z głowy.

Ale tak wesoło i dobrze to nie ma nigdzie. W końcu po to narody powołują parlamenty i inne urzędy aby te wszystkie sprawy one załatwiały medodą tzw bezszmerową. To znaczy ja płacę podatki a ktoś tam dba, czyści, sprawdza itd. Ale to ideał, niedościgniony co jest o tyle istotne iż stwarza okazję do tak zwanego gonienia króliczka, co to ważne aby go gonić, ale nigdy nie złapać.
A radni dali tylko przykład młodzieńczego zapału i naiwności, który może pokrzyżować plany starszyzny, która ustawiła wszystko tak pięknie że te dziury odnawiające się corocznie w tych samych miejscach, łatają ci sami co zawsze ludzie i biorą za to nasze pieniądze. Jest biznes? Jest, i to jaki! Ktoś coś słyszł o nieuczciwości, nepotyzmie, braniu w łapę? A skądże! Siły natury robią dziury to się należy naprawa! A mieszkańy w czynie społecznym wyręczą już odpowiednie służby (wszędzie te służby, ciekawe?) które normalnie powinny same znajdywać i zgłaszać. No i na ulotce też ktoś zrobił pieniążki.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#340245

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#340285