Wojna izraelsko-polska

Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Dwa dni temu seaman zaapelował by Żydzi przestali się wygłupiać odnosząc się w ten sposób do publikowanych, jedno po drugim oświadczeń środowisk żydowskich w sprawie zakazu rytualnego uboju zwierząt, podtrzymanego decyzją Sejmu.* Można powiedzieć, że apel seamana przyniósł skutek odwrotny bo zamiast wyciszenia emocji mamy ich eskalację w skali, która ociera się nieomal o początek działań wojennych.
 
Mamy oto za sobą kolejne stanowcze kroki państwa Izrael, które zachowuje się, jakby właśnie zamierzało zająć nam w dwa dni Wzgórza Golan. Niestety dla Izraela, Wzgórz Golan nie posiadamy…
 
Po ogłoszeniu przez izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oficjalnego stanowiska w tej sprawie po naszej stronie pojawiły się głosy wskazujące pilna potrzebę zawezwania do naszego MSZ -u w celu złożenia wyjaśnień izraelskiego ambasadora w Warszawie. Okazało się tak przy okazji że pojmowania znaczenia terminu „pilnie” moglibyśmy się uczyć od naszych przyjaciół z Tel Awiwu. Palcem nie zdążyliśmy kiwnąć, choć to zapowiadano i tego oczekiwano, a nasz ambasador w stolicy Izraela już zdążył poznać miękkość dywanika w centrali tamtejszej dyplomacji.
Rzec można, strona izraelska w ofensywie.
 
Próbując na spokojnie przeanalizować działania izraelskiej dyplomacji nie da się skomentować ich inaczej jak tylko jako świadomą próbę deprecjonowania Polski. Tak duży brak delikatności w relacjach z państwem, z którym chce się utrzymywać już nawet nie przyjazne ale choćby poprawne relacje powinien zadziwiać. Tym bardziej, że określenie „dyplomatyczny” oznacza w mowie potocznej właśnie postępowanie dyskretne i pozbawione ostentacji.
 
Jaki interes ma Izrael w tym, by, choćby symbolicznie, zajmować nam Wzgórza Golan? Nie mam pojęcia. Jedyne, co przychodzi mi do głowy to chęć skopania przeciwnika by łatwiej go było później ustawiać. Mechanizm, który dotąd był raczej przypisywany amerykańskim organizacjom żydowskim, starającym się osłabić pozycję Polski w walce o „restytucję mienia żydowskiego”.
 
Oczywiście można zakładać, że chodzi wyłącznie o prawo polskich Żydów do swobodnego sprawowania swego kultu. Ani nie odmawiam im tego prawa ani nie mam nic przeciwko temu by Izrael się o nie upominał. Gdybym myślał inaczej, musiałbym protestować gdy Polska upomina się o prawa Polaków na Litwie czy Białorusi.
 
Jednak z oficjalnych wypowiedzi i z działań strony izraelskiej wynika chyba co innego. Ja przypomnę rzecz, która jakby umknęła uwadze polityków z izraelskiego MSZ. Sejm nie wprowadził w pamiętnym głosowaniu zakazu uboju rytualnego a odrzucił przepisy, które by na taki sposób zabijania zwierząt pozwalały. Skoro momentu do głosowania część  społeczności żydowskiej w Polsce wierna swej religii nie wyginęła, nie pomarła z głodu czy nie poszła sobie do innej, liberalniejszej od naszej „niewoli egipskiej” to chyba aż takie słowa i takie działania są za mocne.
 
Moje podejrzenia wzmacnia także pan Yigal Palmor, rzecznik izraelskiego MSZ-u, grzmiący, że „teraz Żydom nie będzie już wolno spełniać jednego z najstarszych i najważniejszych rytuałów”** nie za bardzo sam ma pojęcie o czym mówi.
 
Może ja się nie znam ale po pierwsze pan rzecznik zdaje się sugerować, że do wynikających z wyznania obowiązków prawowiernego Żyda należy rezanie zwierzyny. Własnoręczne. W moim odczuciu, które potrafię jakoś tam uzasadnić, szechita jest obłożoną religijnymi nakazami (i to one stanowią o rytualnym charakterze) czynnością o całkiem racjonalnym i dość przyziemnym celu. Świadczy o tym choćby to, co stanowiło główny argument PSL-u za utrzymaniem w Polsce możliwości prowadzenia „rytualnego uboju” czyli te tracone miejsca pracy dla Polaków. W tradycji żydowskiej szechity dokonywać powinien specjalnie do tego przygotowany, także albo przede wszystkim w sensie duchowym, rezak. Nie mam pojęcia czy pracownicy firm, o których interesy upominali się ludowcy to starozakonni. Dostępne opisy przemysłowego „uboju rytualnego” na to raczej nie wskazują. Tym bardziej, że „rytualnie” ubija się zwierzynę na potrzeby tak społeczności żydowskiej jak też muzułmańskiej. Chyba więc nie robią tego wyłącznie szojchet wierni Jahwe i nie poważający Proroka.
 
Na koniec jeszcze taka uwaga dotycząca samej dyskusji na temat uboju rytualnego. Nie zabierałem dotąd głosu pro ani contra bo się sam z siebie zwyczajnie nie znam na tym. Zasięgnąłem jednak opinii zawodowca. Specjalisty od anatomii i fizjologii zwierząt. Wyjaśnił mi, że cała dyskusja jest dęta. Zabicie bez głuszenia, zgodnie z zasadami szechity nie powoduje żadnych „wielominutowych cierpień”. Istotą jest przecięcie tętnic szyjnych, które w ciągi sekundy do trzech pozbawia zwierzę świadomości. Zapytałem czy podrzynanie gardła jest bolesne ale zbył mnie dość celnym (choć może niezbyt delikatnym) żartem, że ci z poderżniętym gardłem jakoś się nie skarżą. Mając na myśli to, że nie da się tego po prostu sprawdzić. Pytany o te dramatyczne relacje, służące jako argumenty wyjaśnił, że szechitę, dokładnie tak jak i ubój z głuszeniem, można oczywiście spieprzyć. I wtedy zwierzęta faktycznie cierpią. Sam z siebie sądził, że dyskusja tak naprawdę odbywa się w sferze estetyki.
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Narzuci 36mln. swoją wolę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#370479

A może być. Starczy mieć odwagę i być zdeterminowanym.
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#370482

 Wszystkie zydowskie organizacje na calym swiecie zostaly zmobilizowane w tej sprawie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#370679

To jest po prostu ustawka medialna na trochę wyzszym poziomie niż zazwyczaj u nas.
Niemcy zapłacili, Izraelski MSZ "wpadł w oburzenie". A jak sadzę to w Niemczech i Izraelu niektórzy ludzie wprost tarzają się ze śmiechu po podłogach i dywanach.
Niemcy po prostu przejmują ten interes do siebie.
Podobna akcja była kiedyś z tuczem przemysłowym kaczek i gęsi. Też "ekolodzy" doprowadzili do zakazu tego procederu w Polsce. A ci "ekolodzy" to granty dostają z Niemiec.

Zadziwia mnie tylko jedno, czemu PiS dał się w to wkręcić.

This world is totally fugazi.
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#370483

A co mają Niemcy do foie gras? Od 2005 roku obowiązuje tam zakaz tuczu (którego nie nazwałbym przemysłowym) i produkcji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#370484

I tak nasza Krasula, nasza wielkopolska, podkarpacka, czy podlaska Młućka, pojednała narody obrzezane i stała się osią historii, osią czasu.
Kto by się spodziewał, że naczelny rabin z naczelnym mułłą padną sobie w ramiona i zaczną czule głaskać się na wzajem po długich brodach, zjednani wspólnym celem, spuszczeniem z Krasuli dwóch wiader krwi przed śmiercią a nie po jej śmierci.

Znów mamy dowód na to, że jesteśmy Narodem Wybranym a jeśli nie my sami, to przynajmniej nasze Młućki, Baski i Krasule, nad życiem i śmiercią których pochylają się z taką troską największe religie świata.

Nic tak nie jednoczy zwaśnionych stron jak nienawiść, nienawiść i znalezienie wspólnego wroga.

I ten wróg, jak za wyciągnięciem czarodziejskiej różdżki się znalazł. Jest nim polki antysemityzm i ksenofobia względem moslemów................tym razem w rzeźniach.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370489

Ciekawy pogląd jak na komentatora, który w obronie tolerancji religijnej był gotów flagować:

"Chamować się lub nie "Chamować" u siebie
tańczący z widłami, 1 czerwca, 2013 - 11:13

Mimo wszystko proszę o powstrzymanie się od zamieszczania w SIECI uwag mających charakter religijnej ksenofobi.
(hamować lub nie hamować można się dowolnie w swoich domowych 4 ścianach, najlepiej przy zamkniętych oknach)
Nietolerancja religijna podpada pod netykietę portalu.
Proszę to wziąć pod uwagę. Nie chciałbym pańskiej notki oflagować.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Ciekawe, czy komentator sam zgłosi się do Działu Naruszeń?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#370495

Po pierwsze.
Tylko Krasula nie zmienia zdania.

Po drugie.
1 Czerwca był Dzień Dziecka, któremu towarzyszył mój celowy, przejaskrawiony infantylizm.

Po trzecie.
1,5 miesiąca temu, rabin jeszcze nie macał się z mułłą parząc z podnieceniem na polską krowę.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370499

Twit, twat and jester.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#370501

Zabrakło amunicji (kamieni) ? Czy wytaczamy cięższe działa ? :))
Nie marnuj jej (amunicji) niepotrzebnie. Wszak Saracen i Jewrej u bram.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370511

...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#370513

Przypomniało mi się, jak to w 1967r Egipt straszył Izrael bombardowaniam Wałbrzycha i okolic.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#370532

braki w elementarnej wiedzy o czymkolwiek i do tego jeszcze logika na poziomie czterolatka.

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#370557

Nasz ambasador w Izraelu został bardzo uprzejmie zaproszony do izraelskiego kolegi Radka, a nie wezwany. Poza tym spotkania dyplomatów to normalka, a że się zbiegło jakoś w czasie no to... zwykły zbieg okoliczności.
Tradycyjny z resztą.

Podejrzewam, że Radek ambasadora Izraela do siebie nie wezwał bo po prostu wie, że dla pana ambasadora jest tym, który może ekscelencję najwyżej pocałować tam gdzie pana majstra...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#370564

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#370722