„Azbestowy Donald” (ludzie i tak zapomną…)

Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Natłok ostatnich wydarzeń, w których apogeum znajduje się kumulacja w postaci „ustawy o zdrowotności”, ujawnienia kłamstwa związanego z podłożem próby samospalenia pod KPRM oraz szalenie poważnego zachwiania „mitem naciskowym” w sprawie smoleńskiej zaś w perygeum 40% poparcie dla Tuska i jego zgrai pokazuje, że nie zaktualizował się inny mit związany z obecną władzą. Chodzi o przekonanie, że Donald Tusk posiadł własność teflonu i nic, nawet największe, najbardziej imponujące g**no będące skutkiem procesów trawiennych jego ekipy nie jest w stanie przywrzeć do niego i stanowić „plamy na honorze”. To ostanie nie tylko z powodu tego „teflonu” ale przede wszystkim tego, że plama nie miałaby za bardzo do czego przywrzeć.

To, co ostatnio zostało upublicznione i nie zdołało zachwiać notowaniami sprawców tego wszystkiego pozwala stwierdzić, że „teflonowy Donald” osiągnął kolejny stopień odporności i dziś bez wahania można mówić o nim „Azbestowy Donald”. Nie ukrywam, że ta nazwa wiąże się i wynika z postępku pana Tuska, o którym pisałem poprzednio wskazując przy okazji na jakie inne określenia zasługuje Donald Tusk. Poczytajcie jeśli nie mieliście okazji.*

Tego, co napisałem wyżej, nie napisałem po to, by sobie ulżyć. By odreagować tę prostą konstatację, że nic innego w tej sytuacji nie mogę zrobić. Nie, nie po to. Pozom moralny, etyczny i każdy inny Donalda Tuska lata mi koło… Ten pułap lotu jest zresztą jedynym, który wymienione wartości są w stanie osiągnąć. I nie ma co się nad tym użalać.

Problem natomiast w tym, co wynika z fakty, że rządzi nami „Azbestowy Donald”, któremu procenty nie drgną nic a nic nawet w temperaturze, w której ludzkie ciało zaczyna zmieniać się w węgiel. Wynika, szanowny czytelniku to, co najlepiej obrazuje wypowiedź donaldowego totumfackiego na temat ostatnich odkryć dotyczących oficjalnej, rządowej wersji smoleńskich zdarzeń. Pan Graś, zapytany o komentarz do oczywistego faktu złapania jego ekipy na łgarstwie rzekł „To już nie przywróci życia tym, którzy w tej katastrofie zginęli.”**

Wstrząsające, ale… Przyznam uczciwie, że nie od Grasia i nie w sprawie katastrofy smoleńskiej pierwszy raz usłyszałem te same (prawie) słowa. Pozwolę sobie na stwierdzenie, że jest to odwieczne zawołanie rodowe wszelakich sukinsynów, którzy w ten sposób starają się racjonalizować swoje wyjątkowe sukinsyństwo. „Mój” sukinsyn, był lekarzem, który po wódce przyznał, jak kilka lat wcześniej podmienił krew kolegi przy badaniu na zawartość alkoholu. Kolega spowodował wypadek, w którym śmierć poniosło dwoje nastolatków. „I tak by życia tamtym nie wróciło, gdyby poszedł siedzieć…” brzmiała tamta wersja grasiowej mądrości. Przywróceniem dobrego imienia dwójce zabitych, obciążonych winą za wypadek nie martwił się nikt, poza ich rodzicami.

Nikt do dziś oficjalnie nie wytłumaczył durniowi mianowanemu przez kogoś (kogo?) ministrem i twarzą rządu, że ta jego durna wypowiedź w zasadzie jest wykładnią bezkarności morderców. Bo czy wsadzanie ich za kraty komukolwiek przywróci życie panie Grasiu?

Zatem, szanowny czytelniku, „azbestowość Donalda” ma proste przełożenie na to, co dzieje się z naszym krajem i na to jak daleko mogą posunąć się ci, co za to „dzianie się z krajem” odpowiadają. Im bardziej „Azbestowy Donald” tym bardziej też typy w rodzaju Grasia.
I nic na to nie poradzimy. Nie poradzimy, bo „azbestowość” a wcześniej „teflon” Tuska, miał w sobie i tę właściwość, że powodował w większości społeczeństwa amnezję.

Tak więc szanowny czytelniku, mieszkańcu państwa „Azbestowego Donalda”. Wiedzieć musisz, że żadne konsekwencje nie dotkną tego człowieka oraz typków w rodzaju Grasia, mimo, że mają na sumieniu choćby zapaść ochrony zdrowia, mimo, że łgali w sprawie człowieka, co palił się przed progiem Tuska ani za to, że obarczyli bez dowodów oficera winą za zabicie setki ludzi.

Ludzie o tym wszystkim zapomną. A Donald… Donald za jakiś czas będzie platynowy, potem tytanowy, później diamentowy. Choć tak naprawdę jest wyłącznie…

* Moja notka w S24: http://rosemann.salon24.pl/380701,premier-desperat-spod-kprm

** http://wpolityce.pl/wydarzenia/21394-czy-rzad-juz-oficjalnie-nie-chce-prawdy-w-sprawie-smolenska-gras-o-najnowszych-ustaleniach-to-juz-nie-przywroci-zycia-tym-ktorzy-w-tej-katastrofie-zgineli

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ciesze sie, ze i tu Pan pisuje, bo na S24 juz nie moge komentowac. a co do tresci, to powiem Panu, ze ja to nie mam zaufania ani do sondaży, ani do wynikow wyborow. martwi mnie jedynie, ze wielu z nas dalo sie zwiesc, ze 20 lat temu odzyskalismy niepodleglosc i teraz zwyczjanie glupio sie przyznac, ze mozna sie bylo az tak pomylic.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215672

Tu rzadko komentuję. To tak na wypadek gdybym w przyszłości nie odpowiedział. Proszę wtedy nie wyciągać żadnych pochopnych wniosków :)
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215674

wyciagac pochopne wnioski, bo czemu by nie? kto mi zabroni?:)
prosze raczej tutaj szanowac komentatorów bo wykletych z S24 jest nas tutaj calkiem sporo, a kto wie, lada dzien, moze sie okazac, ze tam zostana tylko cyrkowcy w wiecznym szpagacie i letnie jurki.

pozdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215678

Byłem dzisiaj w aptece i widziałam zdenerwowanych ludzi, którym tłumaczono zawiłości receptowe, widziałem matkę z niepełnosprawnym dzieckiem, rezygnującą z jakiegoś lekarstwa,  słuchałem co kolejka ma do powiedzenia na temat tego aptecznego horroru.

  Wiem jak głosowało moje osiedle, Platforma wygrała w cuglach przy mizernej frekwencji. Zastanawiałem się dzisiaj, czy apteczna kolejka widzi jakiś związek między tym, co się dzieje, a swoimi wyborami.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215676

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215679

marcopolo

Oni to lubia ,pod jednym warunkiem ,ze nie biora w tej dyskusji udzialu-jak tylko problem "?NASZE SLONCE ZNIKA" TV "Publiczna" ,kiedy rzadzacym odpowiada to i da nam relacje z PARLAMENTU(SEJMU) jak to nasi poslowie "walcza" o Nas,ale za nasze pieniadze mozemy sobie poogladac ,reklamy,pogode i atak na PiS,stalej relacji nie ma ,jak to w calym cywilizowanym swiecie,o demokracji nie wspomne,bo oni te slowo na codzien uzywaja i juz im sie "przejadlo",zreszta oni to wszystko maja w "dupie" a szczegolnie NAS!Sprawa lekow -matka slynnej ustawy powiedziala na konferencji tylko i tyle,ze ustawa jest jej i jest bardzo dobra i...chodu!to jest II osoba w panstwie,ktora caly czas "przemyka "1.5 pod nami;czy to nam sie podoba czy nie ONA w NAGRODE SMOLENSKA zostala II OSMIESZONA DAMA RP!!Drugi raz wypowiadam sie na temat wyborow!!Czy ktos moze mi powiedziec^,ze wybor Niesiowskiego -to "uczciwy" wybor i zgodnie z polskim sumieniem,kolejna osoba to Pitera,caly kraj uznal ja za Pierwszego Nieroba RP i co wygrali weszli do Sejmu i znowu ich widzimy i jak zwykle "pi....dola" bez sensu  obrazajac miliony Polakow! Co, z tego wynika ? Wybory zostaly sfalszowane,nikt nie reagowal,kiedy znaleziono tysiace kart do glosowania z poparciem dla J.Kaczynskiego!!Ostatnio pokazano reklame,jak francuska krytykuje nas-Polakow,ze nie placimy ABONAMENTU RTV i tu popelniono blad,bo adres nie ten,to przecie TUSK nawolywal o nie placenie ,takze niech "ten milioner" placi,ale nie z naszych ,bo wszystko sprawdzimy i bedzie do zwrotu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#215687

To "stała Rosemanna"!!Taki wzór matematyczny...:-)
Na maile tez nie odpowiadasz,a to niegrzeczne...
Patryk

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215691

Staram się...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#215700