Atak na wóz transmisyjny TVN to atak na wolność słowa?

Obrazek użytkownika ander
Kraj

Właśnie, drodzy Państwo, czytam wydane dzisiaj oświadczenie prezesa Stowarzyszenia Wolnego Słowa, Pana Borowika (1). Może przytoczę jego fragmenty za, jak wszyscy doskonale w naszym kraju wiedzą, kochającą wolne słowo Gazetą Wyborczą:
"Atak zamaskowanych bandytów na dziennikarzy, wozy transmisyjne, samochody i sprzęt radiowo-telewizyjny to poważny atak na wolność słowa w Polsce - napisał w przesłanym w niedzielę PAP oświadczeniu prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa Wojciech Borowik.
"Święto Niepodległości stało się pretekstem do fizycznego, siłowego rozprawiania się z tymi, którzy są gwarancją naszej demokracji i praworządności" - napisał w oświadczeniu Borowik.

"W imieniu Stowarzyszenia Wolnego Słowa stanowczo protestuję przeciwko takim, grożącym demokracji i wolności słowa zachowaniom. Domagam się od władz przykładnego ukarania winnych tych czynów, a organizacje dziennikarskie, stowarzyszenia i fundacje występujące w obronie praw człowieka wzywam do potępienia tych ekscesów. Tego samego oczekuję od wszystkich partii politycznych" - napisał prezes SWS." (2)

Panie prezesie...

Rozumiem, że jest Pan zbulwersowany tym, co się wydarzyło 11.11.2011 r. w Warszawie; jak rozumiem, w swoim oświadczeniu nawiązuje Pan między innymi do zniszczenia wozu transmisyjnego stacji TVN. Otóż, moim zdaniem Panie prezesie, atak na wolność słowa wygląda nieco inaczej, niż się Panu wydaje.

Dzień 11 listopada 2011 r. rzeczywiście przejdzie pod tym względem do historii, bo jak do tej pory nie widziałem w TVN, Polsacie oraz TVP, czyli telewizjach o największym zasięgu w naszym kraju, ANI JEDNEJ OBIEKTYWNEJ RELACJI Z PRZEBIEGU MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI, w którym miałem przyjemność uczestniczyć. Zamiast tego widzę nieustający festiwal kłamstw i manipulacji, jakich nie powstydziliby się dziennikarscy aparatczycy z najbardziej mrocznych lat PRL-u.

Oczywiście, jest to tylko moje zdanie, ale zapraszam Pana do odwiedzenia niezależnych portali internetowych, na których będzie Pan miał okazje obejrzeć prawdziwe filmy i zdjęcia z Marszu Niepodległości i wtedy porównać je sobie z tym, co Pan widział w stacjach telewizyjnych TVN, Polsat oraz TVP. Zobaczy Pan również filmy i zdjęcia pokazujące, KTO I W JAKI SPOSÓB prowokował uczestników Marszu Niepodległości, aby doprowadzić do tego, aby ten Marsz się nie odbył, został rozbity czy też zdelegalizowany.

Czy widział pan, Panie prezesie, chociaż jedną RELACJĘ w tych mediach, których Pan broni, chociażby w tych będących właścicielem zniszczonego wozu transmisyjnego, Z TRASY Marszu Niepodległości, który trwał ponad dwie godziny i przeszedł kilka kilometrów ulicami Warszawy?

Czy widział Pan jakieś ZDJĘCIA Z TRASY Marszu, które pokazywały by niszczenie mienia, samochodów lub ataki na postronnych obserwatorów czy też na Policję?

Czy widział Pan starych, młodych, babcie, dziadków, kibiców, ojców, matki, chłopców, dziewczyny, rodziny z dziećmi, grupy z różnych organizacji patriotycznych, śpiewających razem "Jeszcze Polska nie zginęła" przy rondzie Jazdy Polskiej?

Nie, nie widział Pan, prawda?

Bo RELACJI Z TRASY MARSZU, szanowny Panie prezesie, ci dziennikarze, których Pan broni, te stacje telewizyjne, które mają być, jak Pan to ujął, "gwarancją naszej demokracji i praworządności", NIE UZNAŁY ZA STOSOWNE POKAZAĆ SPOŁECZEŃSTWU, które przecież nie miało możliwości w całości przybyć na ten Marsz do Warszawy aby zobaczyć, jak on naprawdę przebiegał.

I teraz niech Pan sobie zada pytanie: dlaczego nie pokazały?

I gdzie się tak naprawdę podziała wolność słowa, której Pan broni?

I mam do Pana jeszcze jedno pytanie, już ostatnie: czy w tej sprawie również Pan zabierze głos?

Materiał źródłowy:

(1) http://www.sws.org.pl/

(2) http://wyborcza.pl/1,91446,10634351,SWS__atak_na_dziennikarzy_to_atak_na_wolnosc_slowa.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Polecam ten link, który mi przed chwilą podesłano - opisuje on zdjęciowo sytuację, o której mówi również moja notka, czyli o tym, jak niby niszczono wóz transmisyjny tvn:

http://pokazywarka.pl/4oed8m/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#200024

Mam dobrą radę.Zamiast niszczyc samochdy,należy im golic
kłamliwe łby na łysą pałę.Wtedy by pokazali,że polcyjni
bandyci,atakowali bezbronnych ludzi.
http://www.youtube.com/user/janolsza?feature=mhee#p/u/0/V556jxrXsoc

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JAN OLSZEWSKI

#200037

Tak, może to by ich czegoś nauczyło, choć obawiam się, że te instytucje są już tak zindoktrynowane, jak stajnie Augiasza.

Dzięki za film.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#200056

Niech te słowa kieruje do Michnika, GW, TVN i Blumsztajna.
To oni zorganizowali bojówki i zaprosili na gościnne występy młodzieżówkę NSDAP, członkowie której pluli na polskie historyczne mundury i swoim zachowanie uniemożliwili przejście pochodu organizowanego przez władze RP.
HAŃBA!
Michnik i ww osoby nawołują do antysemickich wystąpień. Sprowadzony przez nich młody bojówkarz krzyczał na Nowym Świecie Heil Auschwitz.

Bojówkarze w białych czepcach- kominiarkach, wszczęli awanturę na Placu Konstytucji, by uniemożliwić dołączenie do pochodu osobom, które stały na Placu od strony ul. Pięknej.
Jeden z nich zaatakował fotoreportera Gazety Polskiej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#200114

"Niech te słowa kieruje do Michnika, GW, TVN i Blumsztajna."

Również tego bym oczekiwał, ale zapewne się nie doczekam.

Dziękuję za komentarz, pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#200213

znaczy jest jednym z elementów tej inscenizacji.
Założę się, że zostało to zaaranżowane przez te okupacyjne, gadzinowe media.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200139

było bardzo wiele. Od początku, kiedy dotarłwm na plac Konstytucji, byłem przekonany, patrząc na siły policyjne i sposób ich sformowania, że będą prowokacje.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#200215