Powrót Mazura.

Obrazek użytkownika ander
Kraj

Kilka dni temu napisałem tekst o powrocie "Mira", który w ostatnich tygodniach znów wypłynął na szerokie wody zaprzyjaźnionych z władzą mediów, udzielając wywiadów na lewo i prawo - a dziś, po informacjach o "odnalezieniu" zabójców gen. Marka Papały, zastanawiam się, czy nie szykuje się kolejny powrót - tym razem biznesmena Edwarda Mazura, o którego ekstradycję z USA, właśnie w sprawie zabójstwa byłego szefa polskiej policji, starała się kilka lat temu prokuratura.

Jak wiadomo, do tej ekstradycji finalnie nie doszło - a dzisiaj mecenas Kruszyński oświadczył, że "wszystko wskazuje na to, że runęła wersja z udziałem Edwarda Mazura w zabójstwie gen. Marka Papały. Jestem tym bardzo usatysfakcjonowany, od początku wierzyłem w niewinność mego klienta."

Mecenas Kruszyński podobno odmówił dalszych komentarzy - ale skoro prokuratura za pomocą niejakiego "Patyka" wykluczyła udział tego znanego biznesmena w tej tragicznej historii - to zapewne nic nie stoi na przeszkodzie, aby pan Edward Mazur ponownie zaczął pojawiac się w Polsce.

Po co miałby to robić?

Zapewne aby nadal prowadzić swoje interesy lub też odwiedzać swoich przyjaciół i znajomych, których mu w naszym kraju nie brakowało:

"Oleksy wspominał: "Nie miałem pojęcia o jego relacjach ze służbami. Grał Polonusa, dobroczyńcę z Chicago. Sasin, mój sąsiad i znajomy, był jego pracownikiem. Wtedy nie przywiązywałem do tego wagi, ale rzeczywiście, odkąd mnie poznał, dążył do zacieśniania więzi. Wpadał do mnie sam lub ze znajomymi. Byłem u niego w domu razem z Włodzimierzem Cimoszewiczem, widywałem go z Ałganowem i Zacharskim, którego prywatnie też znałem" ("Gazeta Wyborcza", 17.11.2008 r.)."

Jak wiadomo, pana Mazura "wkręcił" w sprawę zabójstwa gen. Marka Papały, któremu ten zresztą ponoć załatwiał kurs językowy w USA, a kilka godzin przed śmiercią generała się z nim spotkał, niejaki "Iwan" - Artur Zirajewski, groźny gangster, który... zmarł w szpitalu aresztu śledczego w Gdańsku w 2010 r.

Czy pan Edward Mazur zjawi się w takim razie niedługo w Polsce?

Wydaje się, że nic już nie stoi ku temu na przeszkodzie...

Źródła:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11615295,Kruszynski__Wersja_z_Edwardem_Mazurem_ws__zabojstwa.html

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111026&typ=my&id=my05.txt

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Rewizor widać musi porządek zrobić.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#248935

To, co przychodzi mi na myśl - to "ściągamy posiłki", bo może być niedługo, że tak powiem - różnie.

A pan Mazur, jak mi się wydaje, ma spore mozliwości - i kontakty, i pieniążki.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#248986

załatwiono bezpieczny wjazd na czas Euro 2012. Jest to dla Mazura i jego kompanów ze służb czas żniw. A "pańskie oko konia tuczy", jak powiedziano wyżej.

(http://wpolityce.pl/artykuly/27405-patykiem-w-kokainie-oto-nagle-jak-filip-z-konopi-wyskakujemorderca-marka-papaly-patyk)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249107

"resetu' polskiego w stosunkach z ZSSR w wydaniu Putina. Wszyscy którzy mogli zaszkodzić mocodawcom, wykonawcom i komu tam jeszcze są unieszkodliwieni przez seryjnego samobójcę który odwiedzał także więzienia i areszty. Polski raczej nie stać na śmierć za 20 milionów ale już na pistolet z tłumikiem dla złodzieja samochodów i owszem. I po to biliśmy się w latach wojny i w czasach komuny. Ech...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248943

Jestem ciekaw, jak dalej potoczy się ta sprawa.
Dla mnie wyjaśnienia prokuratury i policji, są, delikatnie mówiąc, nieprzekonywujące.

Co do unieszkodliwiania i wpływu resetu - zgadzam się,czuc powiew wschodnich wiatrów.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#248987

Wyroku nie ma, więc Mazur P0winien być czujny. Jeżeli Mazur pojawi się P0lsce, będzie to oznaczać, że nie boi się kolejnego zwrotu w śledztwie i zatrzymania przez służby. Musiałby to jemu zapewnić P0lityk siedzący bardzo wysoko.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Chrust

#248952

Jego znajomości sięgają, z tego, co o nim czytałem, bardzo wysoko - szczególnie w byłych słuzbach.
A byłe służby, jakby tu powiedzieć... nie krępują się ostatnio.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#248988

 ... rośnie w zastraszającym tempie!

Uważna lektura tekstów Aleksandra Ściosa nie pozostawiała od dawna złudzeń co do nieubłaganej konsekwencji faktów.

 

Choć dla ambitniejszych jest wiele pozycji popularnonaukowych, to nawet czytając tylko  "Ojca Chrzestnego"  ma się wystarczającą wiedzę dotyczącą zdarzeń typu nagła i niespodziewana śmierć przez zachłyśnięcie,  samobójstwo w celi czy nieoczekiwany zgon w więziennym szpitalu! 

Szkoda, że większości widmo obciachu "oszołomstwa spiskowej teorii dziejów"  nie pozwala na zwykłe użycie rozumu.

Pozdrawiam

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249006

"Szkoda, że większości widmo obciachu "oszołomstwa spiskowej teorii dziejów" nie pozwala na zwykłe użycie rozumu."

Niestety, logiczne myślenie nie jest chyba "trendy" za obecnych rządów.
A może skala przekrętów i manipulacji jest już tak wielka, że większość, jak na razie, zaczyna to traktować jako normalność?
No bo przecież jak rządziło PiS...- bełkoczą.
A jak im się mówi, że skala podsluchiwania obywateli za rządów PO przekracza wszelkie dopuszczalne granice, to zaczynają coś mamrotać, że to nie jest istotne, że tyle tych sieci komórkowych, a ludzie zmieniają numery...
Ale to się zmienia.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#249013

Teraz prosta droga do oczyszczenia z zarzutów Mazura, ułaskawienia Słowika i Boguckiego..ale przecież jeszcze trzeba im odszkodowania wypłacić! By Żyło się Lepiej! a jeszcze lepiej uczynić ich "ofiarami Kaczyzmu"..tym się zajmą medialni funkcjonariusze. to już ich domena.
W takie debilizmy to uwierzą tylko wyborcy PO..ci co je serwują zaiste muszą mieć ich za debili..Kto normalny uwierzy że małolaci zastrzelili komendanta głównego Policji ? no bo przecież kradli luksusowe auta..tak bez rozpoznania..trafiło się Espero...to odpalili kierowcę..
Jakie jeszcze rewelacje nas czekają ? Obawiam się że następne będą doniesienia o samobójstwie Patyka i reszty..Tylko niech poczekają z tym "samobójstwem" bo może trzeba będzie rzucić kolejny temat zastępczy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antek_emigrant

#249010

"Kto normalny uwierzy że małolaci zastrzelili komendanta głównego Policji ? no bo przecież kradli luksusowe auta..tak bez rozpoznania..trafiło się Espero...to odpalili kierowcę.."

Dzisiaj rano już to słyszałem w zaprzyjaźnionych mendiach - że espero było popularne u taksówkarzy i że części do niego były drogie.
Bzdura.
Jeździłem tym autem - paliło w mieście bardzo dużo, zawieszenie bylo do d..., elektryka padała non stop,co chwila coś się psuło itp.itd.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#249014

"Prokuratura zamierza oczyścić Edwarda Mazura z zarzutów - informuje RMF FM. Mazura, polonijnego biznesmena, stołeczni śledczy podejrzewają o podżeganie do zabójstwa Marka Papały.

Jak informuje RMF FM, decyzja o oczyszczeniu Mazura z zarzutów ma wkrótce zapaść. Sam Edward Mazur najprawdopodobniej złoży wniosek o oczyszczenie go z zarzutów.

Prawnicy Edwarda Mazura rozważają złożenie wniosku o odszkodowanie za kilkumiesięczny areszt swojego klienta - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Chodzi o czas, kiedy przebywał za kratami w oczekiwaniu na rozpatrzenie polskiego wniosku o jego ekstradycję."

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Edward-Mazur-zostanie-oczyszczony-z-zarzutow-ws-Marka-Papaly,wid,14453114,wiadomosc.html?ticaid=1e5d9&_ticrsn=3

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ander

#250126