Dlaczego Work Service Misiaka zrezygnował z kontraktu

Obrazek użytkownika Tomasz Węgielnik
Kraj

System bezprzetargowego wyboru Work Service został zaakceptowany przez wszystkie zainteresowane podmioty czyli władze Stoczni, Związki Zawodowe,Ministerstwo Skarbu i Finansów w związku ze strategią jak najszybszego objęcia pomocą zwalnianych stoczniowców ( na dzień dzisiejszy jest to około 1000 osób,1/3 załogi, nie ma danych o spółkach powiązanych ze Stocznią). Komuś zależało na uderzeniu w P.O poprzez Misiaka i dla tego cała sprawa została odpalona jako bomba medialna. Nie zmienia to mojej opinii na temat zachowania Misiaka które jest karygodne, ale jeszcze gorzej funkcjonuje Work Service (nie wiem na jakim poziomie W.S jest kontrolowane przez swojego założyciela Misiaka).

Mianowicie Work Service zadeklarowała że rezygnuje z kontaktu w związku z zagrożeniem strat prestiżowych. Prawda jest taka że Work Service nie jest w stanie wypełnić kontraktu i zagwarantować ofert pracy w Szczecinie dla tysięcy zwalnianych ludzi i zrezygnowała aby nie ponosić kar finasowych.

Związki Zawodowe alarmują iż zwalniani ludzie znajdują sie w tragicznej sytuacji ( nie przysługuje im prawo do zarejestrowania się jako bezrobotni)są praktycznie bez pomocy państwa i wyspecjalizowanych firm. Kolejny skandal pokazujący dysfunkcjonalność polskiego państwa.

 

Brak głosów