Ustalony rzeczy porządek

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Idee

 Od jakiegoś już czasu trwa dyskusja nad „Konwencją Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”. Coś tam się podpisuje, protestuje, ale nauczona, że jest praktyką powszechnie stosowaną przez łżeelity III RP dyskutowanie o czymś czego się nie widziało i nie słyszało, postanowiłam sprawdzić o co w tej Konwencji chodzi. Odszukałam Serię traktatów Rady Europy – pozycję nr 210. Jest ten dokument dostępny pod linkiem: (http://www.europapraw.org/files/2011/10/konwencja_PL.pdf). Większego bełkotu trudno nawet szukać! Dotrwałam do Art. 3 pkt c! Czytam definicję: „płeć” oznacza społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i cechy, które dane społeczeństwo uznaje za właściwe dla kobiet i mężczyzn;” …czytam raz jeszcze i oczom swym nie wierzę! Eureka jestem mężczyzną! Mam tych swoich latek trochę, na palcach zliczyć się nie da, zawsze myślałam, że jestem kobietą i było mi z tym wspaniale! Teraz okazuje się, że jakiś idiota – biurokrata, gdzieś za biurkiem w Brukseli stwierdza, że to społeczeństwo będzie decydowało o mojej płci. DOBRE! Świat Orwella to pikuś!

Tak się składa, że o płci decydują cechy płciowe. Jest samiec i samica u ssaków, ptaków, gadów i innych zwierzątek. Kobieta i mężczyzna w rodzaju ludzkim i nic tego nie zmieni. Samiec nie będzie rodził, znosił jaj - a samica nie zapłodni. W przyrodzie panuje porządek. Po nocy dzień nastaje i nikt tego głosowaniem nie zmieni. Ciekawa jestem skąd się biorą takie pomysły. Wiadomo, szkolnictwo zdegradowane, ale chyba nie do tego stopnia! Toż analfabeta na głuchej wsi, kilka tysięcy lat temu odróżniał krowę od byka! Żadnej definicji nie potrzebował. Oj, byka by nie podoił! Może winni są dziennikarze? W pogoni za newsem, ciekawostką, sprawili, że ktoś – jakiś biurokrata chciał zaistnieć. Ale nie, to trwało by krótko. Cały świat by się pośmiał i tyle.

To jednak wygląda na precyzyjnie przygotowaną akcję. Prasa kobieca, polskie klony zachodnich magazynów, traktują Polki jako skończone idiotki. Może one same takie są? Tematyka w tych gazetach poruszana kręci się wokół kosmetyków, ciuchów, garów, celebryckich plotek i tego jak zdobyć partnera. Nie, nie pomyliłam się - nie jak zdobyć męża ale partnera, bo teraz taki „trynd” w tej prasie panuje. Najlepiej być „singelką” i mieć kochanka a nawet modniej kochankę. Feministki anglosaskie chcą nas Polki uczyć równouprawnienia kobiet!!!! Chichot historii. Kto i jakim prawem ma narzucać kobiecie i mężczyźnie jak ma się zachowywać, czym zajmować i przez to definiować płeć! Jeśli kobieta chce być inżynierem a powszechnie w danej społeczności wiadomo, że to męski zawód, to co, ma zmienić płeć??? Czy inż. Nina ma zostać inżynierem Janem? A może wzorem krajów anglosaskich kobiety do garów….?

To się w Polsce nie przyjmie. Naszych babek i praprababek nikt okiełznać nie mógł! Niechby spróbował, to szablą przez łeb i spokój. Kobietom w Polsce oddawano cześć całując je w ręce. Warto wspomnieć kilka z tych bohaterek, które tylko w dwóch ostatnich wiekach za ojczyznę poszły w bój.

Joanna Żubr walczyła w wojnach napoleońskich od 1808 do 1813r. i była pierwszą kobietą oznaczoną orderem Virtuti Militari. Dosłużyła się stopnia sierżanta. Jej mąż był w tym samym oddziale. Największy wyczyn sierż. Joanny Żubr miał miejsce podczas walk o Zamość 19 maja 1809 r. Przedostała się na czele grupy żołnierzy przez sekretną furtę w okolicach Bramy Lwowskiej i wdarła na mury obronne zdobywając armatę. Miała wtedy prawie 50 lat. Dożyła na emigracji sędziwego wieku – 90.

Józefa Rostkowska, z domu Mazurkiewicz walczyła w powstaniu listopadowym w bitwach pod Białołęką, Grochowem, Dębem Wielkim, Ostrołęką, Wolą i w obronie Warszawy. Odznaczona została Srebrnym Krzyżem Orderu Virtuti Militari.

Emilia Plater dowodząc zorganizowanym przez siebie oddziałem zaatakowała silnie uzbrojoną i potężnie obwarowaną twierdzę Dyneburg. Antonina Tomaszewska wykazała się bezprzykładnym męstwem, kiedy oddziały polskie zagrożone były przez jazdę czerkieską. Antonina walcząca w kawalerii żmudzkiej, ruszyła do boju w pierwszym szeregu. Zwyciężyła Czerkiesów i Polacy uniknęli okrążenia. Słynne było męstwo i brawura porucznik Tomaszewskiej w bitwach pod Szawlami i Powendeniami.

W powstaniu styczniowym brała udział Maria Piotrowiczowa z domu Rogolińska. Jej oddział został okrążony. Odrzuciła propozycję rosyjskich oficerów poddania się, uznała bowiem, że taka postawa nie licuje z godnością i honorem Polaka. Broniła mężnie sztandaru. Okrążona przez kozaków jednego zabiła, drugiego raniła, pod trzecim zabiła konia. Broniła się rewolwerem i kosą. Zginęła porąbana przez Kozaków. Była w bliźniaczej ciąży. Walczący przy jej boku mąż został ranny, zmarł na atak serca dowiedziawszy się, że Maria zginęła zasieczona przez Kozaków.

Jadwiga Prendowska była kurierką oddziału Mariana Langiewicza. W tym samym słynnym oddziale walczyła Anna Henryka Pustowójtówna. Była adiutantem Dionizego Czachowskiego. Brała udział w kilku bitwach: pod Małogoszczem, Pieskowa Skałą, Chroborzem, Grochowiskami. Teresa Ciszkiewiczowa już jako 15 letnia dziewczyna dowoziła broń, korespondencję i żywność do oddziałów powstańczych. Później związała się z POW i Legionami Piłsudskiego.

W latach 1918 -1920 kobiety walczyły na pierwszej linii, z bronią w ręku. Najsłynniejsze z nich to –Ludwika Kepisz –Daszkiewiczówna, Ina Żalińska, Helena Pawłowiczówna, Helena Bujwidówna. Brały też licznie czynny udział w powstaniu Górnośląskim – a jedna z nich Paulina Maciejowska – złapana przez Niemców została powieszona w celi. W 1920 r. podpułkownik Aleksandra Zagórska zorganizowała Legię Ochotniczą Kobiet. 3000 ochotniczek stanowiło samodzielną jednostkę organizacyjną - umundurowaną i uzbrojoną. W czasie ciężkich walk z bolszewikami pełniły służbę wartowniczą i etapową.

Legia Wileńska pod dowództwem Wandy Gercówny walczyła z bronią w ręku siejąc w zastępach bolszewickich spustoszenie. Moja babka Julianna Dreiseitel zd. Machowska zgłosiła się ze swoim mężem Janem do Legionów Hallera. Moja matka Jadwiga Szaniawska, wdowa po kapitanie „Dwójki” Edwardzie Szaniawskim, więźniu Ostaszkowa, pracowała w wywiadzie AK w Okręgu Stanisławowskim. Jedyny w historii świata obóz jeniecki dla kobiet, w Oberlangen był utworzony dla Polek - żołnierzy AK, walczących w Powstaniu Warszawskim. W Katyniu wśród kadry oficerskiej zamordowana została Janina Antonina Lewandowska z domu Dowbor-Muśnicka. Córka Piłsudskiego była pilotem.

I kto odważy się nam Polkom mówić o równouprawnieniu! Niech zachodnie - anglosaskie feministki leczą swe kompleksy u siebie! Ich problem.

Dziennikarzom powierzona została misja nie tylko informowania społeczeństwa ale też edukowania. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy czytelnictwo książek spada i dla wielu jedynym źródłem wiedzy stają się media. Widać jakim zainteresowaniem cieszy się np. „Uważam Rze -Historia”. Każdy dziennikarz powinien zdać sobie sprawę z tego, że media kształtują wzorce zachowań. Większości celebrytów słoma z butów wystaje. Szkoda, bo postęp cywilizacyjny przez tysiąclecia polegał na tym, że równało się do najlepszych wzorców. Obecnie poziom w szkołach wyrównuje się do najsłabszych uczniów. Teraz „szpan” to chamstwo i głupota. Ktoś chce tylnymi drzwiami coś ugrać. Być może kształtować nowego człowieka burząc porządek rzeczy. Jedno jest pewne - podpisanie tej konwencji ośmieszy podpisujących.

Jadwiga Chmielowska

Tekst ukazał się na portalu sdp.pl  

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A może taka brukselska definicja płci jest na rękę wszystkim europejskim Annom Grodzkim ?
Może rosnące w siłę lobby transwestytów, transseksualistów, ciot, pedałów, pedofilów i innych zboczków sprawiło, że nie ten kto rodzi jest kobietą, lecz ten co pierze, sprząta i gotuje. Zaś mężczyzną bezapelacyjnie i bez zaglądania w majtki jest ten, który przeklina, naprawia samochód i pije piwo podczas oglądania meczu (choćby i cycki sterczały mu do nieba).

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#276136

Po co jeszce cos wymyslac w prawie nie ma podzialow na plcie
a moze za jakis czas te darmozjady brukselskie wymysla
ochrone mezczyzn przed kobietami a wlasciwie dlaczego nie jak rownosc to rownosc co to baba to moze bezkarnie chlopa maltretowac?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276154

uzyskały w Polsce w 1918 roku w Wielkiej Brytanii w 1928.
Jest taki skecz Monty Pythona. Paniusia pacha wózek, podchodzi druga i mówi:
- O jakie śliczne dziecko, chłopczyk czy dziewczynka?
- Chyba za wcześnie narzucać dziecku rolę społeczną - odpowiada wzburzona matka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#276151

kobiety miały prawo iść do urn dopiero w 1944!
Bez komentarza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276170

POLSKA -  bierne i czynne prawo wyborcze dla kobiet w 1918r.

Prawa wyborcze uzyskiwały kobiety w :

1902, prawo wyborcze dla kobiet wprowadzono w Australii. W ten sposób Australia stała się pierwszym nowożytnym
suwerennym państwem z prawem wyborczym dla kobiet.

1920 - Stany Zjednoczone

1924 - Turcja

1928 - Wielka Brytania i Irlandia Północna

1931 - Portugalia

1944 - Francja

1946 - Włochy

1971 - Szwajcaria (katon Appenzell Innerrhoden - dopiero w 1990 roku)

1984 - Liechtenstein

2005 - Kuwejt

Niestety podejrzewam, że jednak o biznes aborcyjno - transwestycki tu chodzi. Obym się myliła, i to tylko spuszczone z uwięzi anglosaski szaleją.
áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#276197

"Rozdział III – Zapobieganie
Artykuł 12 – Obowiązki ogólne
1 Strony stosują konieczne środki, aby promować zmiany w społecznych i kulturowych wzorcach zachowań kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji i wszelkich innych praktyk opartych na pojęciu niższości kobiet lub na stereotypowych rolach kobiet i mężczyzn"

Jako kobiecie, bardzo mi odpowiadaja "stereotypowe role kobiet i mezczyzn" i majac dzieci, zdecydowanie wybralabym role "stereotypowa" niz  - ? - gdyby takowy wybor jescze istnial. Jak widac, wyraznie chodzi tu o dalsze oslabienie roli rodziny jako podstawowej jednostki spolecznej, a tym samym o nasilenie roli panstwa, a nie o walke z przemoca. W warunkach polskich, odbierajac kobietom (i mezczyznom) wzorce zachowan spolecznych opartych na tradycji i wzorcach kulturowych, prowadzi do zwiekszena ilosci wypadkow przemocy, a nie do ich eliminacji.. Innymi slowy, jest to kreowanie problemu z podanymi rozwiazaniami majacymi na celu wyeliminowanie tegoz probllemu. Kuriozum.

STOP PRZYMUSOWI SZCZEPIEŃ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#276216

Prawo zezwala na określanie płci na podstawie zachowań społecznych i jednocześnie nakazuje promować zmiany w społecznych i kulturowych wzorcach zachowań kobiet i mężczyzn.

Czyli wstaję rano otwieram szafę i myślę sobie, ach wezmę na siebie dzisiaj kobiecą rolę społeczną?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#276271

jesteśmy świadkami relatywizacji tak wielu pojęć, faktów i zjawisk, że euronazewnictwo także i płci wcale nie dziwi.
Powinni jeszcze ujednolicić "cycki" i inne pierwszo-, drugo- i trzeciorzędne cechy płciowe.
Nie wiem: ilość owłosienia nad lewą piętą, siła prawego sierpowego, tembr głosu...
Jak tak sobie pomyślę, to roboty mają te URZĘDNICZE NIEROBY na całe lata!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276254

Więc możemy się spodziewać tylko zła błyszczenia
Bóg potrafi to sprzątnąć jednym małym westchnieniem
Skoro Narody się zagubiły bycia Judaszowym pragnieniem
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#276291