List do Braci Węgrów

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Świat

Węgierscy Przyjaciele,
Przyjmijcie od nas wyrazy szacunku, podziwu i poparcia. Wynik ostatnich wyborów parlamentarnych na Węgrzech daje nadzieję na dokończenie procesu wychodzenia z komunizmu w Waszym kraju. Obserwujemy z nadzieją działania rządu Premiera Viktora Orbana. Determinacja Premiera i rządzącej koalicji może przynieść sukces, może doprowadzić do stworzenia prawnych i instytucjonalnych podstaw, które pozwolą przestać nazywać Węgry „krajem postkomunistycznym”.

Premier Viktor Orban i jego rząd przejęli władzę w obliczu grożącej krajowi katastrofy gospodarczej. Stan ten jest głównie skutkiem błędnych decyzji, kłamstw i oszustw, których dopuszczali się poprzednicy. Rząd w Budapeszcie zmaga się z wewnętrznym kryzysem we wrogim sobie otoczeniu międzynarodowym. Reformatorskie decyzje Węgrów zmierzające do sanacji finansów publicznych bez jednoczesnej utraty suwerenności na rzecz międzynarodowych instytucji są odważne i zarazem ryzykowne. Jednak to właśnie Wasze zdecydowanie, zrozumienie węgierskiej racji stanu budzi nasz podziw, Wasz patriotyzm niesie nadzieję. Wasz sukces będzie wzorem do działania dla innych, także dla nas Polaków. Porażka rządu Viktora Orbana byłaby z ulgą przyjęta przez tych w Europie, którzy kierują się obezwładniającą poprawnością polityczną, ekonomicznym dogmatyzmem i niechęcią do jakichkolwiek pozytywnych rozwiązań wypracowanych suwerennie przez rządy narodowe.

Wasza siła leży w jedności. Reformatorski rząd nadal cieszy się wielkim poparciem. Protestujący obrońcy „wolności” węgierskiej gospodarki to w rzeczywistości obrońcy wpływów węgierskich postkomunistów w sojuszu z europejską lewicą i szukającymi łatwego zarobku międzynarodowymi firmami. Mamy nadzieję, że uruchomiona nagonka nie podważy poparcia Węgrów dla Viktora Orbana i jego rządu.

Liczymy na Wasz sukces. Wasze powodzenie stworzy precedens i wzór do naśladowania w Polsce, w innych krajach postkomunistycznych a także w rozpaczliwie szukającej nowych idei Europie.

Przyjmijcie nasze podpisy pod tym listem jako wyraz solidarności i dowód na to, że polsko-węgierska przyjaźń i wspólnota losu są stale prawdziwe.

Warszawa, 19 stycznia 2011 r.

PODPISY MOŻNA SKŁADAĆ TUTAJ:
http://www.lettertohungarians.eu/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

W skrócie reformy jakie podejmuje odważny Viktor Orban czy też szczegóły tych reform:

1.PODATKI I ULGI PODATKOWE

PIT-Liniowy 16%

CIT-Dla dużych firm 19%

CIT-Dla małych i średnich firm 10%

VAT dla większości produktów 27%

Zmiany progów podatkowych czy zasad podatkowych można dokonać tylko większością 2/3 głosów w parlamencie.

Podatek kryzysowy dla obcych banków,instytucji finansowych,wielkich sieci handlowych powyżej 300m² dodatkowo 8% do stycznia 2013 roku a przy tym zakaz budowy obiektów handlowych powyżej 300m² (możliwość rozwoju małych sklepików).

Małżeństwa mogą odliczać od podatku 223 euro miesięcznie na pierwsze i drugie dziecko,a 723 euro za każde kolejne,urlop macierzyński trwa 2 lata i jest płatny w wysokości 70% pensji.
 
2.KONSTYTUCJA
Wprowadzenie zasady,że dług publiczny Węgier nie może przekroczyć 50% PKB,liczba posłów w parlamencie zostanie zmniejszona z 386 do 199 od 2014 roku,rząd będzie się składał z 8 resortów.
To oczywiście nie wszystkie reformy chciałem tylko przybliżyć i zgrupować najważniejsze z nich.
 
List oczywiście podpisałem bez zastanowienia.
 
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#220694