Krucjata różańcowa - informacje

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Poniżej przesyłamy garść informacji krucjatowych. Uprzejmie prosimy o umieszczenie wiadomości w zaprzyjaźnionych czasopismach /umieszczenie na portalach/ oraz o rozeslanie tych informacji dalej do swych znajomych:

1. Pielgrzymka na Jasną Górę
Przedstawiciele Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w środę 30 listopada 2011 r. odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę i złożyli u stóp Królowej Polski pierwsze oprawione listy z nazwiskami osób należących do Krucjaty. Poniżej załączamy zdjęcie ołtarza jasnogórskiego, na którym postawiona jest Księga nazwisk Krucjaty. Księga będzie uzupełniana sukcesywanie wszystkimi tworzącymi to wielkie duchowe zaplecze naszej Ojczyzny.

2. Msze Święte w intencji Ojczyzny w 30-tą rocznicę stanu wojennego:
Gdańsk:
Krucjata Różańcowa za Ojczyznę w Trzydziestą Rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zaprasza na Mszę Święta za Ojczyznę
8.12.2011 Święto Niepokalanego Poczęcia Matki Boskiej, czwartek o godz. 18.00 w Gdańsku, ul. Elzbietańska 9/10, w kościele św. Józefa (o. o. Oblaci, blisko Dworca Głównego PKP)

Warszawa:
11.12.2011 niedziela o godzinie 18.00 w Warszawie na Służewie ul. Fosa 17, w kościele pw. Św. Katarzyny
Z Maryją Królową Polski modlić się będziemy o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. O wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

3. "Mesjanizm czy rzeczywistość" - artykuł Ewy Polak - Pałkiewicz (Niedziela nr 49, 4.12.11)

W Polsce komunistycznej i w III RP zrobiono wystarczająco wiele, by obrzydzić polskość samym Polakom. Przede wszystkim, by wykazać, że nie potrafimy się rządzić, że nasi przywódcy są nieudacznikami, że jesteśmy do niczego jako społeczeństwo, wiecznie podzieleni i skłóceni, że wszystko, co zyskaliśmy, potrafimy w pięknym stylu zniszczyć – taką już mamy autodestrukcyjną skłonność. Wszystko to są małe kłamstewka, powtarzane przez zazdrośników. Tak naprawdę nie istnieją żadne polityczne czy socjotechniczne narzędzia, które mogłyby dokonać zmiany prawdziwej polskiej tożsamości, której zasadniczym rysem jest szlachetność charakteru Polaków. Jedynymi, które mogą okazać się decydujące, są zjawiska o charakterze duchowym. Dlatego obserwowane dzisiaj w Polsce zniechęcenie, frustracja i gorycz są reakcjami powierzchownymi. Towarzyszą im taniutkie hasełka podkręcające drobnomieszczańskie ambicje, w rodzaju: nowoczesność, awans, dorabianie się.
Współczesna klasa polityczna – na całym świecie – to bardzo szczególny rodzaj ludzi. Mistrzowie kamuflażu. Ci, którzy zastąpią obecną ekipę rządzącą, powinni już teraz wziąć pod uwagę, że zostaną rozliczeni kiedyś nie z „nowych szat cesarza”, tylko z tego, czy rozumieją, jakiemu narodowi służą. To naród, który został tysiąc lat temu ochrzczony. Żeby przetrwał we własnym państwie, nie może pozwolić, by było ono państwem demoliberalnych procedur. Ono musi być państwem katolickich zasad. A pierwsza z tych zasad mówi, że horyzont doczesności jest bardzo ciasny, że dopiero poza nim rozciąga się ten prawdziwy, nieskończony – horyzont wieczności.
„Pragmatyczni” oraz „kreatorzy opinii” nie dostrzegają, że w ostatnich miesiącach katolicy w Polsce zastanawiali się częściej niż kiedykolwiek nad duchowym sensem ostatnich doświadczeń. W tej dziedzinie nastąpiła zmiana perspektywy. Postawa religijnego oczekiwania na spektakularny sukces Polski (polityczny, gospodarczy), na społeczne dowartościowanie milczącej katolickiej większości czy dopełnienie czary dziejów przepełnionych martyrologią, jako ukoronowanie historii Polski, przestaje dominować. Polacy dostrzegli wcześniejszy błąd myślenia: oczekiwanie na spełnienie mesjańskich wizji, że oto nadejdzie historyczny kres niesprawiedliwości, jakie dotykają Polskę, ma wiele wspólnego z teologią wyzwolenia. Tu nie chodzi o splot pomyślnych politycznych okoliczności, które nadejdą z zewnątrz. Nie, tu chodzi o nawrócenie się do Boga każdego z nas, każdego z osobna – a to wiele kosztuje. To ono będzie owocować, nie zaś zaprowadzenie choćby najbardziej obiecującego społecznego ładu przy pomocy nowoczesnych technologii władzy.

Cały artykuł zeskanowany w załączniku.

Zapraszamy do łaczności w modlitwie i raz jeszcze prosimy o przekazanie tych informacji dalej.
Z Panem Bogiem
Sekretariat KRzO

Brak głosów

Komentarze

Tylko Niepokalana może nas uratować módlmy się do naszej Matki i prośmy o pomoc
MARYJO KRÓLOWO POLSKI POMÓŻ TEJ ZIEMI
MÓDLMY SIĘ O POLSKĘ WIERNĄ BOGU KRZYŻOWI I EWANGELII ORAZ O WYPEŁNIENIE JASNOGÓRSKICH ŚLUBÓW NARODU

Vote up!
0
Vote down!
0
#205465