Czy grozi nam podwyżka cen energii elektrycznej?

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Dostałam mailem:
Witam Państwa,

Już niedługo staniemy w obliczu potężnej przeszkody dla dalszego wzrostu gospodarczego. Ceny energii w Polsce od roku 2013 wzrosną o 30-40%, a w dalszej perspektywie mogą wzrosnąć nawet o 60-80%. Przyczyną tego drastycznego wzrostu cen energii będzie realizacja unijnego pakietu energetyczno-klimatycznego. Polska popełniła kolosalny błąd zgadzając się na jego wprowadzenie. Solidarna Polska wystąpiła z inicjatywą dającą szansę powstrzymania szkodliwych dla Polski skutków pakietu klimatycznego.

Jako pierwsi w Europie, politycy Solidarnej Polski z inicjatywy Ludwika Dorna postanowili wykorzystać tzw. Europejską Inicjatywę Obywatelską. Podczas konferencji zorganizowanej przez Solidarną Polskę przedstawiono raport Instytutu Kościuszki oraz firmy Ernst&Young. Uroczyście podpisano również Deklarację Poparcia Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej (EIO). Oficjalnie ruszyła akcja zbierania podpisów za zawieszeniem niekorzystnego dla Polski pakietu klimatycznego. Potrzeba miliona podpisów w
siedmiu krajach UE, po to by wezwać Komisję Europejską (KE) do przedstawienia projektu aktu prawnego zawieszającego wykonanie tzw. Pakietu Klimatycznego.

Konsekwencje Pakietu Klimatycznego dla Polski, a także części innych krajów Unii są bardzo groźne. Najdotkliwiej jego konsekwencje odczuje Polska, której energetyka oparta jest na węglu. Polska gospodarka będzie się rozwijać wyłącznie wtedy, gdy będzie miała dostęp do energii, wytwarzanej najlepiej z naszych własnych, krajowych zasobów, energii - pewnej i niedrogiej. Pakiet energetyczno-klimatyczny zmusza państwa UE do redukcji emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych oraz
ustanawia system pozwoleń na emisję gazów. Podejmowane działania będą bardzo kosztowne, a jednocześnie pozostaną bez znaczenia dla globalnej emisji gazów cieplarnianych, już bowiem dzisiaj obserwujemy przenoszenie się przemysłu z Europy do krajów, w których takie ograniczenia nie obowiązują.
http://www.klubsp.pl/artykul/stop-pakietowi-energetyczno-klimatycznemu-solidarna-polska-za-zawieszeniem-niekorzystnego-dla-polski-pakietu-energetyczno-klimatycznego-wielka-europejska-inicjatywa-obywatelska-zbieramy-podpisy

Więcej argumentów w obszernym Raporcie Instytutu Kościuszki:
http://klubsp.pl/uploads/files/STOPPakietowi/raport%20pol.pdf

CZY ZGADZASZ SIĘ, ŻE PAKIET KLIMATYCZNY DOBIJE NASZĄ GOSPODARKĘ, SPOWODUJE MASOWE BEZROBOCIE I BIEDĘ? JEŚLI TAK PODPISZ SIĘ I ZBIERZ PODPISY WŚRÓD RODZINY I ZNAJOMYCH:

Kliknij tutaj i pobierz listę do zbierania podpisów za wstrzymaniem pakietu energetyczno-klimatycznego.
http://klubsp.pl/uploads/files/Ulotki-plakaty/Lista_poparcia_EIO_7NOV2012_GP.pdf

Listy z podpisami prosimy przesyłać na adres: Solidarna Polska ul. Piękna 1B 00-539 Warszawa lub złożyć w biurach Solidarnej Polski. Kliknij tutaj i zobacz, gdzie możesz przynieść listę z podpisami, lub wpisać się na listę na terenie całej Polski:
http://www.klubsp.pl/miejsca

Zapewne większość Państwa interesują biura w Trójmieście, dlatego podaję informacje o nich (godziny otwarcia pod podanym wyżej linkiem):

Biuro Solidarnej Polski w Gdańsku: al. Grunwaldzka 76/78

Biuro Solidarnej Polski w Gdyni: ul. Starowiejska 54/2

Serdecznie Pozdrawiam

Filip Stankiewicz

P.S. Proszę o przekazanie informacji ludziom, którym zależy na dobru naszego kraju. Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać informacji proszę o przesłanie maila, ale na adres filipstankiewicz@tlen.pl w tytule można wpisać na przykład wypisz. Pisałem w jednym z poprzednich listów z czego wynika moja prośba.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Banda POlszewicka POd wodzą Don Donka,z czegoś musi żyć na pewnej stopie,wymagania łobuzów są duże,nawet magik Vincent nie naleje z pustego,durny naród przetrawi nowe POdwyżki,i nie ważne że ten pakiet klimatyczny uchwali PO-PSL,winien jak zawsze PIS,niestety mózgi napełnione sieczką medialna nie są wstanie myśleć normalnie

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#317476

Bo wreszcie leming głupotę wchłaniać całkowicie przestanie
"Solidarna" przejdzie słusznie i zasłużenie do lamusa
I nie będzie w polityce kolejnego kaktusa
Bo ludzie pamiętają czasami dobrze ,czasami gorzej
Kto jakie wyściela swoim brudnym ciałem łoże
Skończą się srebrniki nastanie wreszcie czas pracy
O to wołają od dawna nasi rodacy
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#317493