Bolesna diagnoza bp. Dajczaka
Biskup koszalińsko-kołobrzeski w przejmujący sposób odpowiada na pytanie, dlaczego duszpasterstwo rozmija się z pokoleniem 30-40-latków i młodszymi. I podpowiada, co można z tym zrobić:
http://kosciol.wiara.pl/doc/1443757.Bolesna-diagnoza-bp-Dajczaka
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 1817 odsłon
Komentarze
Bardzo dobrze, że Pani podała ten link
25 Lutego, 2013 - 00:52
Bardzo dobrze, że Pani o tym napisała. Wczoraj to obejrzałam na YT i zastanawiałam się, w którym wątku można o tym napisać, polecić obejrzenie.
Diagnoza smutna, ale moim zdaniem bardzo mądra, trafna.
Nie wiem, czy to coś da, bo katecheci i księża musieliby sami postawić się w sytuacji takiej młodzieży, wejść w jej skórę, a oni pewnie zbuntowani ani wątpiący nigdy nie byli. Ani wobec Kościoła, ani wobec rodziców. Tym bardziej panie katechetki.
Młodzieży przydałoby się spotkanie z jakimś nawróconym "łotrem". To by chwyciło. Tylko skąd wziąć tylu nawróconych łotrów?
Ciekawa jest postać zaprzyjaźnionego z Radiem Wnet ks. Jabłońskiego, kapelana więziennego. Jego by dać do takich katechizowanych uczni! Skutek murowany, sądzę.
ooone: Nie chce byc
25 Lutego, 2013 - 01:04
ooone:
Nie chce byc posadzony "ze ten to zawsze swoje!". Tak, wysluchalem ks. biskupa z wielkim zainteresowaniem i nawet poruszeniem. Nie bardzo wiem na czym polega ta innosc dzisiejszej mlodziezy od np. mojego pokolenia (Beatlesow). I oczywiscie tu wchodzi moje idee fixe - czy ten brak porozumienia nie jest skutkiem falszywych reform posoborowych, ktore mialy wlasnie zblizyc Kosciol do ludu, a tu okazuje sie, ze odnosza odwrotny skutek? Podkreslam (bo nie chce wywolywac niepotrzebnych klotni) - pytam sie. Poddaje temat...
ooone
Dziękuje, Pani Jadwigo
25 Lutego, 2013 - 21:13
za link do wykładu ks. Dajczaka. Nam - z diecezji zielonogórsko- gorzowskiej, w której był on przez kilkanaście lat biskupem pomocniczym - bardzo Go brakuje. To wspaniały, mądry, pełen charyzmy i pokory Duszpasterz. Dzięki takim przewodnikom Kościół ma szansę na odrodzenie i przemianę.Pzdr.