Treści z tagiem: kod kulturowy

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Nie jestem zwolennikiem uprawiania medialnej bieżączki polityczno-emocjonalnej ani zwolennikiem oceniania ludzi po wyglądzie, tym niemniej zdarzają się wyjątki, kiedy trzeba te czynniki uwzględnić.

Niektórzy ludzie z tamtego obozu, owładnięci jakimś dziwnym szałem, zachowują się jak ćma lecąca prosto w ogień, albo jak ów słynny...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Trwa samozaorywanie się opozycji, a w tym jednostkowym przypadku dokładnie mówiąc, nomen omen, samozaKOPywanie się. Działa wspomniane przeze mnie w innej notce prawo entropii ? Znowu trzeba opozycji przypomnieć słynne wezwanie:

“Głupi niedźwiedziu, gdybyś w mateczniku siedział, nigdyby się Wojski o tobie nie dowiedział.”

Czyli...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Dzieje się. W sytuacji kryzysowej spadają maski z zaskoczonych twarzy. Dzieje się sporo na planie makro, krajowym, europejskim, międzynarodowym, globalnym oraz na planie jednostkowym, szczególnie wśród polityków opozycji czy jej zwolenników.

Interpretacja obu tych planów wymaga odpowiednich narzędzi intelektualnych. Jeżeli więc...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Jeśli komuś się wydaje,że, przykładowo, Szekspir jest nieaktualny, to najprawdopodobniej jest to winą jego edukacji,że nie potrafi odczytać intencji autora. Jeżeli tak uważa jakiś reżyser, to oznacza to, ze załamał się kod kulturowy. Jednakże próby uaktualnienie Szekspira na siłę przez reżysera w drodze dokonywania arbitralnych zmian są...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Idee

Biskup koszalińsko-kołobrzeski w przejmujący sposób odpowiada na pytanie, dlaczego duszpasterstwo rozmija się z pokoleniem 30-40-latków i młodszymi. I podpowiada, co można z tym zrobić:

http://kosciol.wiara.pl/doc/14...

0
Brak głosów