Frankowicze nabici na opcje

Obrazek użytkownika Jerzy Bielewicz
Gospodarka

Bez urazy, ale znakomita większość frankowiczów (dumnych posiadaczy mieszkań zastawionych pod kredyty hipoteczne denominowane we frankach szwajcarskich) to lemingi, które lemingami póki co pozostają. Nie przejmują się, że kroczą ku przepaści, z której dna po horyzont rozciąga się ocean długów, zaraz też w nim utoną. A wiedzie przywódca, leming nad lemingi, Donald Niepław Tusk. Bo przecież to właśnie frankowicze, przyzwalając na zniesienie progu ostrożnościowego, ryzykują najwięcej. Bo przecież, że złoty osłabi się w stosunku do franka wraz ze wzrostem długu państwowego, jest więcej niż pewne.

Leming ma oczywiście i nadzieje. Chciałby oto przedłużyć swój marny finansowy żywot o kolejny miesiąc, rok, może dwa lata. Nie dopuszcza myśli, że zaraz oto pójdzie na dno, dusząc się niemiłosiernie. Kolejne karty kredytowe i kredyty na spłacenie starych długów już nie wystarczają, dług ciągle rośnie i przygniata..., ciągnie na dno. A że tonący brzytwy się chwyta, tak i leming, gotów nawet ukraść. Bo rodzina, dzieci, zobowiązania i... dobro kraju. Przykład, jak to mówią, idzie z góry i oto naczelny Niepław Tusk sięga już, już... po wdowi grosz z emerytur. Transfer kapitału doprawdy godny tego rządu (PO/PSL): od emeryta do leminga, który nie rozumie, że też kiedyś będzie emerytem.

Oczywiście należy się słowo powagi. Kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich to instrument, w którego konstrukcję wbudowano opcje walutowe - kredytobiorca podejmuje nieograniczone ryzyko walutowe, gdyż zarabia w złotówkach, a spłaca zobowiązania we frankach - jest to więc produkt skrajnie spekulacyjny. O tym dobrze wiedzą banki. Ostatnie wyroki dotyczące opcji walutowych w Polsce nie pozostawiają wątpliwości: przedsiębiorcy nabici na opcje wygrywają sprawy w sądach. W świetle tych rozstrzygnięć i przez analogię, banki w podobny sposób nabiły na opcje frankowiczów! Mogliby i oni wygrywać sprawy przed sądami. Jednak, podobnie jak w przypadku nabitych na opcje walutowe, właściciele mieszkań są przedmiotem skutecznego szantażu. "Pójdziesz do sądu, to zabierzemy ci mieszkanie. Skorzystamy z Bankowego Tytułu Egzekucyjnego (BTE) i egzekucji komorniczej. Wyrzucimy twoją rodzinę na bruk" Bo trzeba pamiętać (a powie Wam to każdy prawnik), że wobec obowiązującego w Polsce stanu prawa, żadna z procedur sądowych nie wstrzymuje egzekucji komorniczej, co w praktyce oznacza, że polskiego kredytobiorcę i frankowicza w przeciwieństwie do Hiszpana, Chorwata czy Węgra, skutecznie pozbawiono ochrony sądowej w relacjach z zagranicznymi bankami! Stąd tak ważne jest wyeliminowanie BTE z obiegu prawnego - repolonizacja banków. Sytuację najlepiej oddają liczby. W 2010 roku na ponad milion egzekucji komorniczych związanych z BTE, walkę o swe prawa podjęło jedynie 50 osób. Reszta uległa szantażowi. Wielu zgodziło się spłacać przez resztę życia długi wielokrotnie wyższe niż pierwotny kredyt. Stali się niewolnikami systemu, zakładnikami długów i „porządku” prawnego w państwie Tuska.

Czytaj również:

Opozycja wygrała ważne głosowanie. Bankowy Tytuł Egzekucyjny może zostać wyeliminowany z obiegu prawnego w Polsce!

Rzeź polskich przedsiębiorców. Bankowy Tytuł Egzekucyjny umożliwia bezprawie

Więcej na: http://unicreditshareholders.com/bie%C5%BC%C4%85ce_informacje/

Brak głosów

Komentarze

Święcie przekonani o tym , że to nie o nich chodzi ...
I obudzą się pewnego pięknego dnia z ręką ....
w "nocnym" naczyniu ...

To bezgraniczna wiara we własną nieomylność ...

:(

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszczia Polska nie zginęła / Isten, áldd mega magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#374112

Czy mógłbyś przybliżyć mi przyczyny, dla których jesteś przekonany, że zaciąganie kredytu we frankach wiązało czy wiąże się w jakiś sposób z poglądami politycznymi, a konkretnie z sympatią do Platformy?

Pytam, bo przypomina mi się niejasno, że jakiś czas temu robiono sensację z frankowego kredytu śp. prezydenta Kaczyńskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#374116

To chyba nie tak. Autorowi chodzi o to, że lemingi wspierające PO doprowadziły (większość pośrednio przez popieranie PO, niektórzy wręcz bezpośrednio) do przyjęcia ustawy dla nich samych szkodliwej. O ludziach normalnych, którzy mają kredyty we frankach, nie ma tu mowy. Nie o nich chodzi.
Innymi słowy: "Lemingi, sami podcinacie gałąź, na której siedzicie, ponieważ nadal głupio, bezkrytycznie popieracie Platfornię, która robi was w konia". Lemingi nie kupują nawet tego, że PO im funduje nędzę.
A że nielemingi cierpią, to sprawa oczywista i sądząc z tonu wpisu, autor wie o tym doskonale.

Vote up!
0
Vote down!
0

Muldi

#374139

Początek wpisu sugeruje coś innego. Autor wyraźnie pisze, że większość frankowiczów to lemingi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#374244

ponosi sie zawsze gdy operuje sie dwoma walutami -czy chodzi o zarobki czy o konta walutowe bo kurs zawsze moze ulec zmianie.
Skoro Frank byl stabilna waluta i we frankach banki dawaly korzystne kredyty[niskie oprocentowanie] to nic dziwnego, ze wielu ludzi je wzielo i nie jest to powod by zwac ich lemingami.
Ponadto z tego co wiem, to kazdy taki kredyt przeciez mozna w niekorzystnych czasach przewalutowac np w Polsce na zlotowke- skoro ktos zarabia zlotowki i nie chce ponosic ryzyka kursowego wiec ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#374171

 Przewalutować kredyt można, ale po pierwsze to kosztuje (prowizja banku), a po drugie i najważniejsze - ludzie robią to zazwyczaj PO fakcie, kiedy kurs waluty jest już dramatycznie wysoki. Nikt nie zmienia waluty kredytu przy niskim kursie, a wtedy, kiedy kurs niebezpiecznie rośnie. Jak wyznaczyć dobry, tzn tani moment do przewalutowania? Nie wiem. Trzeba tu mądrzejszego ode mnie. Zasadą jest jednak, żeby brać kredyt w walucie, w której się zarabia. POlskie banki jednak nie wiedzieć czemu mają dla Polaków wysokie oprocentowanie w złotych i niższe w Euro lub CHF. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#374217

jest potężnym narzędziem, które zabezpiecza interesy banków, dlatego też jeżeli zniknie z obiegu poszukają innych sposobów zabezpieczenia wierzytelności. Krótko mówiąc "jak nie kijem go to pałką".

Vote up!
0
Vote down!
0
#374238