Zawłaszczyć przeszłość

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Platforma zawłaszczyła już ze swymi sojusznikami teraźniejszość, teraz chce zawłaszczyć przeszłość. Sejm wybrał członków Rady Instytutu Pamięci Narodowej, nie zabiegając o konsens w narodowej sprawie z demokratyczną opozycją. Są obawy, że wybory nie są ważne.

 
Być może historycy, wybrani do Rady IPN głosami ław rządowych i spadkobierców PZPR, to kryształowe charaktery, ale nie wiadomo, czy spełniają oni surowe wymogi ustawy, a zwłaszcza, czy nie pracowali w cenzurze PRL. PiS (poza jednym posłem) w głosowaniu nie brał udziału.
 
Rada IPN
 
ma liczyć 9 osób: 2 z nich wybrał Senat, 5 Sejm, a kolejnych dwu powoła prezydent. Ustawa o IPN, znowelizowana śpiesznie przez PO w 2010 roku, była przejawem walki o przeszłość. Tę ustawę miał zaskarżyć do TK prezydent Kaczyński, na drodze stanęła katastrofa smoleńska. Ale
 
Trybunał Konstytucyjny
 
na wniosek PiS rozpatruje zasadność nowelizacji ustawy.Rada, licząca 9. członków, zastąpi jedenastoosobowe Kolegium IPN, oraz ma większe uprawnienia niż Kolegium: ustala ona priorytety badawcze i rekomenduje jego kierunki działań. W aktualnym kształcie IPN staje się placówką PO.
 
Redaktor jak z Trybuny Ludu, ratlerek bojowy PO, usiłuje złapać za nogawkę wielkiego naukowca, podszczywając krzesło, na którym on siedzi:
 
 
Post scriptum: hasło PO, zgoda buduje, dotyczy jedynie spadkobierców PZPR. Demokratyczna opozycja, za którą opowiada się według oficjalnych, rządowych statystyk 30 procent wyborców, nie ma głosu.
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

bo PO nie uznaje demokracji chociaż wyciera tym słowem swoje usta przy każdej nadarzającej się okazji. Przecież wszystkie sejmowe akty prawne są przygotowywane i uchwalane bez pytania o zdanie opozycji, szczególnie tej PiSowskiej. Jeszcze trochę a premier będzie mówił: demokracja, to ja!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#144567

Jan Bogatko

..właśnie dlatego ustawicznie piszę o PiS jako o demokratycznej opozycji, w odróżnieniu np. od SLD,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#144594