Tuleja, sędzia z korzeniami w SB

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

No i wyszło szydło z worka. Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Mamusia „antystalinowskiego” sędziego pracowała w SB. Teraz znamy powody jego bezstronności.

Informację tę zawdzięczamy Cezaremu Gmyzowi. Na łamach pisma tygodniklisickiego.pl dziennikarz informuje o mamusi sędziego, Lucynie Tuleyowej. Dama ta zaczynała karierę zawodową w Łodzi w szeregach MO. Następnie, do 1988 roku była w SB. Do zadań mamusi sędziego należała

inwigilacja

opozycji. Akta Lucyny Tuleyi przechowuje IPN*. I mimo to sędzia o esbeckich korzeniach rozstrzyga w sprawach lustracyjnych! Na ten skandal powinien w zasadzie odpowiedzieć minister sprawiedliwości. Mecenas Wiesław Johann, były sędzia TK, obrońca więźniów politycznych w I PRL, uważa, że

sędzia

na skutek powiązań rodzinnych powinien wyłączyć się z orzekania w sprawach lustracyjnych. Tuleya, mający licznych obrońców z czerwonego szamba, nie uznał za stosowne złożenie takiego wniosku. Uważa, że jest bezstronny. Teraz wiadomo, że zarzut metod stalinowskich wobec CBA wynika… z tej bestronności.

*sygnatury: PIN BU 0604/116 i IPN BU 001102/959. Lucyna Tuleya została objęta ustawą dezubekizacyjną, na skutek czego obcięto jej emeryturę za 17 lat służby w organach bezpieczeństwa.

http://www.youtube.com/watch?v=4U_rG5Y0DOM

Post scriptum: i tak czerwona pajęczyna nadal rządzi II PRL. I orzeka we własnej sprawie! Jakże dumna musiała być tow. Lucyna Tuleya, kiedy jej syn, Igor Tuleya, odbierał nominację sędziowską z rąk b. towarzysza Aleksandra /magister/ Kwaśniewskiego. Czy puścił do niego oko?
Medialny debiut Tuleyi, atak tego H. i tej P. na Martę Kaczyńską, brednie won Niesiołowskiego na temat afery grzybowej (Rydzyk i Kaczyński) to wszystko wskazuje za zimową ofensywę neostalinowców na demokratyczną opozycję.

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (1 głos)

Komentarze

 W tym kontekście postulat o deesbekizacji i dekomunizacji polskiej przestrzeni publicznej do 3. pokolenia wstecz nabiera szczególnej mocy! Czekam, aż to się stanie. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#323255

Jeśli pierwsza dama RP może, to taki Tuleya tym bardziej.

Renesans całą gębą...
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#323258

 Czy to w ogóle jest po polsku? A może jidysz? Bo jakoś z RUSKA mi brzmi... :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#323262

Jan Bogatko

...rodzice pani prezydentowej to ubecy żydowskiego pochodzenia.

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323286

Mój wniosek ,o jawność pochodzenia  Jarosława Kaczyńskiego i przyszłych członków rządu wywołał Pana agresywną odpowiedź w stosunku do nie . Tu jak widzę , temat pochodzenia żydowskiego nie wzbudza w Panu obrzydzenia . Mogę poznać przyczynę pańskiej "huśtawki" dociekań ? . Nie uważa Pan , że podobne standardy powinniśmy stosować  do wszystkich ludzi aspirujących do elity politycznej naszego kraju ? .  

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#323305

Jan Bogatko

...nie jestem agresywny, więc nie mogła to być moja odpowiedź.

Tuleya to sędzia, ferujący wyroki,Kaczyński to polityk.

Pochodzenie Kaczyńskiego jest powszechnie znane: najbardziej znany polski genealog podaje jego pochodzenie na www.sejmwielki.pl, genealogia.

Link:http://www.sejm-wielki.pl/b/sw.11871

uwaga: dalszych przodków p.prezydenta Kaczyńskiego możemy poznać dopiero po wykupieniu dostępu do pełnej bazy dr.Minakowskiego; ta baza informuje o powiązaniach z Sejmem Wielkim i stanowi jej istotny fragment.

Jestem oczywiście ZA ujawnieniem pochodzenia przyszłych (i aktualnych) członków rządu.

Nie da się przezwyciężyć lat komunistycznego bezprawia przy pomocy ludzi o ubeckich powiązaniach.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323308

Oto dowód :

"

TYBERIUSZ

Jan Bogatko, 10 stycznia, 2013 - 13:08

Jan Bogatko

...no,no. A jakiego Pan jest pochodzenia? A jak się Pan nazywa? A gdzie Pan mieszka? A jaki ma Pan numer telefonu? Przodkowie Małżonki do 3 pokolenia?

Pozdrawiam "

Dla jasności : . Pan Tuleja nie jest moim idolem , jak wszyscy których Pan wymienia , ale mam zasady , które stosuję wobec wszystkich jednakowo .

Co do linku który Pan zamieścił , odpowiem tak  jak wcześniej ( dokładnie nie pamiętam kto ) jakiś internauta : Każdemu można zbudować odpowiednie drzewo genealogiczne , wraz z pięknym herbem , aż do najdalszych przodków , Piasta i Rzepichy .

Ps. Genealogie rodu Kaczyńskich ( z Pana linku ) to mistrzostwo świata :)

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#323311

Jan Bogatko cytat:
Co do linku który Pan zamieścił , odpowiem tak jak wcześniej ( dokładnie nie pamiętam kto ) jakiś internauta : Każdemu można zbudować odpowiednie drzewo genealogiczne , wraz z pięknym herbem , aż do najdalszych przodków , Piasta i Rzepichy .

Każdy tak,ekspert nie. Dr Minakowski jest ekspertem, a Pan raczej nie (chyba, że się mylę).

Widzę, że ma Pan krytyczne uwagi do genealogii Kaczyńskich. A więc kawa na ławę! Przedstawić dowody i napisać nową! Zachęcam!

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323325

 

Panie Janie . To Pan Jarosław Kaczyński zabiega o pracę na stanowisku jednego  z najwyższych urzędników w państwie . To w jego interesie jest przedstawienie " papierów " i uwiarygodnienie swoich kwalifikacji .

Ja jako Polak , jestem jego ewentualnym pracodawcą , i nie moim zadaniem jest przeprowadzanie kwerendy jego rodu .

A co do kwalifikacji , to co Pan odpowie mi na temat głosowania posłów PIS w sprawie przymusu szczepień Polaków ? . A dodam , że to tylko jeden z przykładów mojego braku zaufania do tych posłów .

Nie budzi Pana zdziwienia kompletny brak wiedzy większości internautów , co do celów polityczno-gospodarczych i sposobów dochodzenia do nich przez PIS ?

Tu też poleci mi Pan kwerendę w tej sprawie ?

 

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#323336

W końcu nikt ci nie każe głosować na Kaczyńskiego lub/i PIS. O co więc ten cały, trwający od kilku dni raban?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#323342

Raban spowodowany jest tym , że kolejny raz jestem zmuszany do wyboru między większym i mniejszym złem . Tym razem chcę zadbać o to,  by to mniejsze zło zmniejszyć do minimum . Myślę , ze większość z tu piszących , włącznie ze mną  będzie głosować na PIS , więc to mamy za sobą . Teraz moim zdaniem powinniśmy skupić się na tym  , by ustrzec się błędów i nieprawidłowości w działaniach przyszłego rządu , i o tym w szczególności powinniśmy rozmawiać . Tylko o to mi chodzi , i o nic więcej .

Jeśli ktoś nie dostrzega błędów w działaniach PISu i nie chce o tym rozmawiać , jest ślepy i głupi . A jeśli już jest się głupcem , to warto przed szkodą , a nie po .

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#323343

Jest takie powiedzenie: Chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam.

Skoro nie wierzysz nawet uznanym genealogom, sam ustal pochodzenie rodziny Kaczyńskich i zagłosuj stosownie do swoich ustaleń.

Możesz - zamiast komentować po cudzych blogach - napisać samodzielnie notkę dotyczącą pochodzenia Kaczyńskiego i błędów PIS. Jesteś tu od ponad roku, masz pokaźny dorobek komentatorski... cóż więc stoi na przeszkodzie? Myślisz, że zostaniesz zablokowany przez Administrację portalu NP? Nie sądzę. Spróbuj, to się przekonamy.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#323346

Pisanie bloga nie jest celem w samym sobie , to powinieneś wiedzieć . Piszący z góry zakłada , a na pewno ma nadzieję , że jego blog wzbudzi dyskusję , choćby nawet i bardzo żywiołową . Sam blog , bez komentarzy , jest tylko pustym tekstem . Pan Jan to też wie , i jestem przekonany , że nie uważa mnie za intruza .

Według Twojej teorii , należy zabierać głos wyłącznie na własnych blogach i nie " komentować na cudzych " . To dość oryginalna teza :) .

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#323469

Udajesz, że nie rozumiesz?

Twoje komentarze od kilku dni - począwszy od dyskusji nad propozycją Contessy - koncentrują się na sprawie pochodzenia Kaczyńskiego. A więc, łaskawie, nie rżnij głupa.

Nie zauważyłem też, abym snuł jakąś teorię. Zaproponowałem tylko, abyś napisał własną notkę poświęconą temu, co tak bardzo cię interesuje. A jeśli nie masz nadziei na inspirującą dyskusję na ten temat, to już twój kłopot.

Następnym razem nie próbuj wkładać mi w usta czegoś, czego nie powiedziałem. Za stary jestem na takie numery, kolego.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#323476

Zabieram głos na różnych blogach , poruszających różną tematykę , ale trzeba mieć klapki na oczach , lub złą wolę , żeby tego nie widzieć . To Ty notorycznie czepiasz się moich wypowiedzi i ciągle wciskasz mi ten  jeden temat .Masz durny zwyczaj włączania się w cudzą rozmowę .

i nie rżnij głupa , bo to ty napisałeś :        " Możesz - zamiast komentować po cudzych blogach - "

 Nie oczekuję twojej , jak sądzę następnej  głupiej odpowiedzi . .

 

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#323488

Co to znaczy notorycznie? Takie ładne i nośne słówko sobie znalazłeś? Odzywam się do ciebie po raz drugi. Po raz pierwszy było to na wspomnianym wątku Contessy. To się teraz nazywa "notorycznie"? Marnie manipulujesz. Marnie też insynuujesz.

Tu panuje taki zwyczaj, że każdy w każdej chwili może się wtrącać w dyskusję na blogu. Jeśli ci nie odpowiada, prowadź korespondencję prywatną

I daruj sobie pouczenia oraz przewidywania jakości ewentualnej odpowiedzi. Mało mnie też interesuje, czego oczekujesz.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#323490

Pełna zgoda :

"Tu panuje taki zwyczaj, że każdy w każdej chwili może się wtrącać w dyskusję na blogu. Jeśli ci nie odpowiada, prowadź korespondencję prywatną"

Uff , w końcu to do ciebie dotarło , troszkę to trwało . Dobrej nocy .

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#323492

Niestety, nie będzie dobra ze świadomością, że do ciebie nic nie dotarło.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#323493

Jan Bogatko

...jeżeli Pana nie przekonuje najbardziej znany aktualnie polski genealog, to nie potrafię zająć stanowiska w tej sprawie.

Oczywiście na chce Panu narzucać preferowania PiS,ale uważam,że jest to alternatywa wobec PO.

Nie przeprowadzałem badań wśród internautów,ale wydaje mi się,pe na tym forum wykazują ponadprzeciętną orientację MIMO nieobecności PiS w reżimowych mediach.

Nie bardzo rozumiem,co Pan ma na myśli, pisząc o kwalifikacjach p.Kaczyńskiego.

Pozdrawiam,

ps: uważam za błędne restrykcyjne przepisy dotyczące wglądu do akt stanu cywilnego.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jan Bogatko

#323392

Panie Janie , pisałem o " uwiarygodnieniu " kwalifikacji , i ma to ścisły związek z dziwnymi głosowaniami posłów PIS , choćby tego w sprawie przymusu szczepień . Co do nikłej wiedzy internautów ( nie wykluczając mnie) o planowanych zmianach w gospodarce i polityce , przez przyszły rząd  , świadczy mnogość podejmowanych wątków i ilość zadawanych pytań w dyskusji zainicjowanej przez contessę .

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#323400

Jan Bogatko

...chyba obaj wiemy,że nie wybieramy idealnej partii, a tylko tę,która naszym zdaniem jest lepsza od konkurenta i z którą zgadzamy się na co najmniej 51 procent.

Innymi słowy to w pewnym sensie plebiscyt, nic więcej.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323458

Dziadzia...

Pozwolę sobie na kilka słów - o ile na żydowskie pochodzenie prezydętowej są dowody, o tyle żydostwo Kaczyńskiego jest wciąż tylko w sferze hipotez. To jest różnica zasadnicza dlatego nie rozumiem o co to darcie... szat?
W ogóle - żydowskie pochodzenie to na prawdę mały pikuś na tle pokrewieństwa, zwłaszcza w pierwszej linii, z SB-kami !

contessa

PS. Zrównywanie sarkazmu lub ironii z agresją jest kompromitującym błędem.

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#323333

Kompromitującym błędem jest niezauważanie powiązań między  sarkazmem a agresją . Za Słownikiem Języka Polskiego :

sarkazm «złośliwa ironia, drwina lub szyderstwo»
• sarkastyczny • sarkastycznie
 

Jeśli złośliwa ironia , drwina lub szyderstwo , Pani zdaniem nie jest agresją wobec rozmówcy , to co w takim razie jest ? . :)

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#323341

agresji.

Agresja - zbrojna napaść jednego państwa na drugie; psychol. postawa agresywna. Agresor - napastnik. Agresywny - napadający, zaborczy, napastliwy, zaczepny. (W.Kopaliński, "Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych", wyd.książkowe WP, Warszawa 1983)

Czy Jan Bogatko jest : "napadający, zaborczy, napastliwy, zaczepny" ?

B/O.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#323344

Pisałem o agresji w rozmowie . Proszę czytać dokładnie . :) :):)

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#323347

Moim zdaniem jeśli ktoś jest Polakiem z żydowskim pochodzeniem, to nie ma raczej nic do rzeczy. Wszak rodziców się nie wybiera. Zagrożeniem natomiast jest żyd z polskim pochodzeniem. Znamy takich.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#323377

Celne !
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#323403

Jan Bogatko

...dobre,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323459

Jan Bogatko

b. dobre podsumowanie, mme,

pozdrawiam,

ps - w oparciu o pracę dr Minakowskiego mogę stwierdzić,że teza o żydowskim pochodzeniu p. Kaczyńskiego jest błędna.

Wiem też, że w Polsce często zarzuca się żydowskie pochodzenie komuś, kogo się nielubi.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323394

"Wiem też, że w Polsce często zarzuca się żydowskie pochodzenie komuś, kogo się nielubi."

Bardzo delikatnie ujęte.

Wie Pan ? Tak sobie myślę...
Platfonsy "żydem" już go spróbowały zrobić. Coś im nie wyszło zatem jestem przekonana, że ktoś już "pracuje" nad wrzutą o agenturalności.
Jak nie kijem go to pałką, nie wierzę, że tak łatwo zrezygnują.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#323399

Jan Bogatko

...na NE prześladował mnie niejaki Tumdarski, mme, czy jakoś podobnie, który nawet moje nazwisko pisał chyba po hebrajsku (niestety, nie znam tego języka). Zarzucał mi rusofobię. On widział żyda w każdym, chyba poza sobą samym.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323461

 zażartowałem sobie tylko... :-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#323310

Jan Bogatko

...dlatego,mme,po wygranej Komorowskiego, u Dukaczewskiego strzelały korki od szampana,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323284

Jan Bogatko

...gruba kreska dała komunistom szansę na zagarnięcie majątku i władzy.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323283

Nie tylko 3 wstecz w linii prostej, ale jeszcze 3 w prawo i lewo.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#323371

 drogi oporniku45. Szwagrowie, kuzyni bliżsi i dalsi oraz inne pociotki - ta zaraza rozprzestrzenia się wszerz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#323499

Pod tymi rządami bardzo szybko upodabnia się do ZSRS,pod każdym względem.Putia tylko jeden.

Vote up!
0
Vote down!
0
#323280

Jan Bogatko

...podzielam tę opinię,Polska weszła na drogę neostalinizmu, do tego wszystkiego Rosjanie mają w Polsce licznych agentów wpływu - zarówno w SLD, jak i w tzw. "narodowym" Obozie "Wielkiej" Polski,brylującym za moich czasów na Nowym Ekranie,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323285

"Znać rodowody, to wiele zrozumieć. Na przykład zrozumieć lewicową tendencyjność Moniki Olejnik, córki pułkownika MSW, czy uprzedzenia do Kościoła katolickiego ze strony wychowanego w ateistycznym środowisku Jerzego Owsiaka, syna wysoko postawionego partyjnego milicjanta." www.jerzyrobertnowak.com/ksiazki/czerwone_dynastie.htm

Zbigniew Owsiak - płk SB ojciec Jurka Owsiaka http://arch.ipn.gov.pl/ftp/pdf/Aparat_kadra_kier_tom%20II.pdf 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#323293

Jan Bogatko

...nie mówiłbym "lewicowa", bo te panie i ci panowie mają geny stalinowskie, to coś więcej niż lewica. Ale trzeba o tym stale przypominać -w mediach są takich setki.Czerwone dynastie do ważna encyklopedia wiedzy o niektórych z nich.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323296

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji.
Otóż na złodzieju czapka gore. Najgłośniej krzyczą ci, którzy w wielu sprawach delikatnie mówiąc powinni siedzieć cicho.
O panu Igorze zrobiło się głośno w mediach. W jednym z nich, tym pisanym, natknąłem się na wzmiankę, iż pan sędzia Tuleya jest wybitnym znawcą najnowszej historii Polski, szczególnie tej powojennej. Wręcz nazwano to pasją w jej poznawaniu. Teraz rozumiem skąd ta wiedza i pasja pochodzi. Nawet nie od kuchni tylko z samej kuchni.
I trochę z innej bajki z tym samym morałem.
Otóż obecny wódz plemienia czerwonoskórych (ten co to nie ma dla niego znaczenia początek tylko koniec)oznajmił publicznie, inaczej, miał czelność oznajmić publicznie, iż należy zlikwidować CBA ponieważ jest to policja polityczna PIS.
Pragnę nadmienić wodzowi, iż tylko w tak tolerancyjnym, tak bardzo tolerancyjnym kraju jakim jest Polska, czerwonoskórzy nabyli tak szerokie prawa. W demokratycznym kraju za jaki uważają się Stany Zjednoczone, czerwonoskórzy gniją w rezerwatach.
Pragnę również przypomnieć wodzowi, iż w czasach w których on dochodził do szczytu kariery (może z racji młodego jeszcze wieku miał inne szczytowania) istniało coś takiego jak MBP, UB, SB, WUSW, RUSW, które miały swój rodowód od Śmierszy, GRU, NKWD. "Instytucje" te były niczym innym jak policją (milicją) polityczną, chroniącą takich jak on i jemu podobnych.
Dlatego proponuje wodzi trzymać morde na kłodke w sprawach za które przed wojną gnił by w ... rezerwacie.
Pozdrawiam z dychą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#323369

Jan Bogatko

...bardzo cenne trzy grosze,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323396

Gdzie nie spojrzysz - ciężkie patologie.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#323408

za 150 lat mało kto będzie pozytywnie wspominał Millera, Siting Bull'a tak .
Sorry ale w Ameryce to Czerwonoskorzy byli tubylcami - w USA sa w rezerwatach.
Jednak WASP zrobili cos co dzis nazywa sie ludobojstwem...
Skoro z ok 60 mln Indian kiedys pozostalo mniej niz 1 mln !

CZerwoni ze sowieckiej spozcizny to nas chce wygnac na emigracje lub zagonic do slamsow ( rezerwtow ) a sami mienic zaczeli sie juz "baronami".
Zaledwie 10 lat temu, po niby "upadku komuny"....
Czerwoni karierowicze maja sie dobrze a nas chca zamienic na wspolczesnych niewolnikow pracujacych za grosze.
Czy znasz jakiego czerwonego sekretarza, ktoremu dzis bieda zaglada do garnka?

Prosze nie rownac Czerwonoskorych Wodzow ( Sitting Bull np )
z takimi czerwonym kreaturami z Ordynackiej i nie tylko wylegarni, bo to uwlacza Honorowi Czerwonoskorych Wojownikow.

tu

Vote up!
0
Vote down!
0
#323474

Powtarzam to przy każdej możliwej okazji, ale rzadko kiedy uzyskuję tak dobitny na to dowód.

Pewne rzeczy robi się z pobudek głębszych niż ideowe. Te głębsze pobudki to motywy osobiste, a konkretnie mówiąc - więzy krwi.

Wszyscy, którzy w sposób najbardziej uderzający formułują najdrastyczniejsze osądy wobec takich ludzi jak Kaczyński, Macierewicz, Kamiński, etc. muszą mieć zasraną genealogię.
Koniec, kropka.

Nie ma (nie znam) od tej reguły żadnych wyjątków.

I to by było na tyle - w zasadzie świetny przyczynek do zrewidowania poglądu na sprawę dzieci, rzekomo nieodpowiadających za grzechy swoich rodziców.

Owszem, niektóre pewnie nie odpowiadają za grzechy swoich rodziców.
Większość jednak, chcąc nie chcąc, zatruła się spożywaniem owoców z zatrutego drzewa. Niektórym bardzo smakowało, najedli się do syta i dzisiaj chcieli by w spokoju leżeć i trawić...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#323378

Jan Bogatko

...bardzo trafna opinia.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323462

aby nie plodzic wiecej Goeringow wykastrowaly sie !

Vote up!
0
Vote down!
0
#323479

 postępowania rodziców potrzebna jest tzw. moralność. Tego kręgosłupa moralnego z pewnością nie posiadają dzieci SBeków, UBeków, komuchów i innej hołoty. Nikt mi nie wmówi, że POtomkowie POstkomuny będą w stanie wyjść poza ramy świata, w którym żyli ich rodzice i w którym - nie ma co ukrywać - spodziewają się ciągłych profitów. Dlatego uważam, o ile lustracja czerwonego pomiotu okaże się niemożliwa, że po prostu należałoby stworzyć nieformalne mechanizmy lub zwyczajnie atmosferę społeczną dla odsunięcia tych ludzi od wpływu na sprawy Polski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#323501

To można by załatwić chyba w miarę prosto.

Prawna negacja PRL. Uznanie tego podobnie do nazistowskiego tworu i karanie za wszelkie próby ubarwiania historii, relatywizowanie i negowanie zbrodniczej i wasalnej natury sowieckiego potworka.

No, parę osób poczułoby się nieciekawie - szczególnie ci, którzy bardzo dobrze wpasowali się w tamten system.
Ale co zrobić, wszystkim przyjemnie być nie może.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#323540

Jan Bogatko

Dokładnie: najpierw należałoby uznać SB i UB za organizację przestępczą, następnie pozbawić funkcjonariuszy PZPR od szczebla gminnego czynnego i biernego prawa wyborczego.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323659

Nie wdrapało się na żadną stojącą drabinę
Myślę że byłby to procent naprawdę znikomy
Warto jest zrobić badanie, by poznać domy
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#323429

że czerwona pajęczyna rządzi nadal. Przecież żyją i mają się dobrze jej dzieci, wnukowie, którzy określone poglądy wynieśli z domowego wychowania.
A że neostalinowcy podjęli zimową ofensywę? No cóż, to też mają we krwi. Brakuje tylko Pałacu Zimowego a i jakiś wystrzał z neoAurory by się przydał. A tu jak na złość Brunona K. zapuszkowali.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#323460

Jan Bogatko

...a co gorsze okazało się,że Brevikowski miał co najwyżej kapiszony względnie korki do korkowca. Salon skompromitował się zagranicą, na szczęście.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323464

gość z drogi

czy Igor ma jedno imię,czy dwa lub może Trzy...?jeśli dwa ,to drugie jest Jan,czy np władymir,lub coś w tym rodzaju...

ja jestem zofia z pierwszego imienia ...w mojej rodzinie,nie ma  igora...ale przecież to raczej normalne...

Czterdzieści lat temu były raczej zośki,jasie,basie ....pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#323558

A cóż to za złośliwości???!!! Sędzia pochodzi ze znanej rodziny brydżystów, a swoje imię zawdzięcza powiedzeniu: Figur kładź na figur, mawiał święty Igór... ;-)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#323562

gość z drogi

to tylko małe pytanie :)

pozdr :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#323719

gość z drogi

czy Igor ma jedno imię,czy dwa lub może Trzy...?jeśli dwa ,to drugie jest Jan,czy np władymir,lub coś w tym rodzaju...

ja jestem zofia z pierwszego imienia ...w mojej rodzinie,nie ma  igora...ale przecież to raczej normalne...

Czterdzieści lat temu były raczej zośki,jasie,basie .... dobrze pamiętam, bo sami wybieraliśmy imiona naszym synom, pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#323561

Jan Bogatko

...Igorek to pewno taka pamiątka po wycieczce do Kraju Rad.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323661

gość z drogi

taka dziwna....niby nasza ,a nie nasza...i jeszcze taka brzydka :)

pozdr :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#323721

Może chodziło o to by "Igor" automatycznie kojarzyło się z "kniaź" ?
Faktu, że kolejne czerwone książątko o POprawnym (cokolwiek to znaczy) rodowodzie pokazało kły i pazury jednak nic już ukryje. Ilu takich jeszcze wylezie jak glizdy po deszczu?
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#323840

gość z drogi

ale bardzo możliwe,ze TAK :)

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#323846

imieniem "Lenin".
Oczywiście nie w Polsce.
To nawet trochę kuriozalny przypadek bo działo się to na plaży (koniec lat 80-tych) nad M.Czarnym. Damski głos wzywał "Lenin gdzie jesteś?" itd., myśleliśmy, że ktoś dla jaj pieska sobie tak nazwał, aż w końcu "Lenin" okazał się golusieńkim zapłakanym i zasmarkanym 5-latkiem.
"Internacjonalna POmysłowość" lewactwa nie zna granic...
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#323853

A spotkałaś się z imieniem żeńskim Ninel [Lenin wspak] i męskim Markel [Mark(s)+E(nge)l(s)]. Tak "chrzczono" dzieci w latach `30 w Rosji Sowieckiej. A i w Polsce się zdarzało... ;-)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#323855

Być może ale być może nie zwróciłam uwagi. Za to spotykałam imię "Fidel".
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#323942

Na Zachodzie dość częste są imiona typu Tania, Olga, Nadia itd. W ciemno twierdzę, że rodzice to lewactwo, pożyteczni idioci (bo regularna agentura takich imion by nie dawała).

Co do imion w Rosji, to parę ciekawych jest u Suworowa, a w ostatniej jego przeczytanej przeze nie książce ("Matka diabła") pojawia się imię znacznego działacza pochodzące od nazwy (albo skrótu) jakiejś komunistycznej organizacji, ale w tej chwili go nie pamiętam, a nie chce mi się kartkować.

Vote up!
0
Vote down!
0
#323972

Jan Bogatko

Sánchez, znany jako Carlos,lewicowy terrorysty, miał na imię Iljicz, od ikony lewactwa.

Kościół lewicy ma swoich świętych.

Ciekaw jestem, kiedy pierwsza dziewczynka otrzyma w Polsce na imię Seneszyn, a chłopiec Palikot.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#324286

gość z drogi

nawet jak miało tylko 5 lat...internacjonały są wśród nas...leninki,nie mylić z lemingami, też,,,,, :)

pozdrowienia :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#323862

5-latek raczej nie był świadom swego "patrona". Po prostu zgubił się na plaży, stąd ryk.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#323944

gość z drogi

że Dziecię  czuło pismo nosem ,.... :) i uciekło od takich rodzicieli celowo...:)

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#323946

gość z drogi

sami swoi.....brak tylko Iwana...albo Władimira...

dycha dla Autora...

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#323950

Jan Bogatko

...bardzo dziękuję.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323956

gość z drogi

obnażajmy tą PRL bis...i pajęczynę juz nie czerwoną,ale zróżowiałą....

serd pozdr :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#323957

Jan Bogatko

...numer komunistów,jaki zrobili milionom ludzi na świecie, polegał na tym, że najpierw ograbiono ich w imię równości, a potem zagarnięto ich majątek, jako należny byłej awangardzie proletariatu.

Po tym, jak tzw. robotnicy zdali sobie sprawę, że zrobiono ich w bambuko, komuniści wybrali sobie nowy elektorat: feministki, pederastów, początkowo i pedofili, w przyszłości postaną im nekrofile. W tm celu walczą z religią, honorem, poczuciem narodowym itp.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#323960

pod ziemią mamy korzenie i kłącza; korzenie - idące prosto w dół (geotropizm) są piękne;  świństwo pleniące się od wchodu - to kłącza, chwasty, zaraza...

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#323966

gość z drogi

czerwonych uwłaszczonych na naszym prywatnym i narodowym majątku..?

przekształcenia,restrukturyzacje i prywatyzacje...w latach końcowych dziewięćdziesiątych...to Powieść bez końca...to dramat jakiego nawet Dołęga/ Mostowicz nie wymyślił w swych "Bracia Dalcz i spółka 

nauczyciele ze szkól partyjnych, szybko zamienili Kapitał Marksa na Kodeks Handlowy,a ten jeszcze szybciej "zmodyfikowali " na sój szcziot...milleroPOdobni,kwachy i cała ta różowa pajeczyna,zwana kiedyś nomenklaturą, dzisiaj śmieje sie z nas,żeśmy biedni i głupi...ano biedni,,,bo nie chcieliśmy kraść tego pierwszego "melona.".. .

serd pozdrawiam

akcjonariusz serii A- idiota,bo patriota...:)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#324092

Jan Bogatko

...temat frapujący. Najważniejsze jednak przesłanie polega na tym,że komuna się nie skończyła,a jedynie uwłaszczyła się i teraz ma i władzę, i kapitał.

Dlatego walczę, jak mogę, z eufemizmem III RP w miejsce II PRL.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#324289

gość z drogi

wręcz przeciwnie,umocnili sie jak diabli majac nasze pieniądze,nasze zakłady pracy i 

i umysły młodych oddawanych im na wykształcenie" nowych wykształciuchów..."

Doskonale Pana rozumiem i popieram 

10 z pozdrowieniami :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#324292

Jan Bogatko

...serdecznie dziękuję,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#324318