Niemcy, Europa, przestroga

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Helmut Schmidt, liczący 92 lata kanclerz Niemiec, wygłosił na zjeździe SPD testament polityczny na temat UE. Na tym tle Sikorski w Berlinie sprawia ważenie mokrego pudla.

 

Wystąpienie Helmuta Schmidta, kanclerza seniora z ramienia SPD, sędziwego polityka, pamiętającego ojców Europy (zawsze o nim mówiono, że należy do niewłaściwej partii) miało na celu sprowadzenie bujającej w obłokach Angeli Merkel i jej menażerii na ziemię.

 

Schmidt

 

w Berlinie powiedział o Merkel to, co w Warszawie Kaczyński: Niemcy zmierzają do dominacji w Europie. I dodał to, czego nie powiedział Kaczyński: mianowicie, że poniosą klęskę. Na tle mądrego przemówienia Schmidta wypracowanie, przeczytane przez gończego z psiarni Tuska

 

w Berlinie

 

wygląda na to, na co zasługuje: na tani panegiryk, kompromitujący Polskę w oczach Niemców. Niemcy zawsze miały za nic swych pochlebców i w tej materii nic się nie zmieniło. Schmid z właściwą wielkiemu politykowi ironią zacytował słowa towarzysza kanclerz

 

Merkel

 

z ław CDU, Volkera Kaudera („w Europie będzie się znowu mówić po niemiecku). Przestrzegł Berlin przed chrapką na mocarstwową rolę i powiedział to, co robi Kaczyński: „my, Niemcy, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasi sąsiedzi przez kolejne pokolenia nie będą nam ufać“.

 

Przemówienie Schmidta:

 

http://www.youtube.com/watch?v=3clNsHRoUBI

 

Post scriptum: Schmidt ocenia Angelę Merkel podobnie, jak polska opozycja demokratyczna. Zwraca on uwagę na fakt, że Niemcy otrzymały po wojnie pomoc, kiedy były w potrzebie, a teraz muszą okazać ją innym. To tyle w temacie krytykowanych przez Merkel euroobligacji. Schmidt mówił też o „postnarodowym napinaniu mięśni“ przez Berlin. Kto o tym jeszcze mówił, no kto? Sikorski w Berlinie?

Jedna z dzisiejszych gazet przypomina, że wprawdzie Niemcy są płatnikiem netto Europy, ale i w takim samym stopni kasjerem netto i na wspólnocie zarobiły najwięcej. Czy p. Tusk i jego wybitni eksperci coś o tym wiedzą?

 

Chapeau bas, panie kanclerzu!
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Polecam ten film jako odpowiedź Sikorskiemu
Dr Rath - kartel farmaceutyczny 1/4 (Napisy PL)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jw35QwKuHtc

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#205610

Jan Bogatko

....bardzo ciekawy film,

dziękuję,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#205615

W stercie starych ksiazek w jednej z ksiegarni w B.... wygrzebalem ksiazke niejakiego Joschki Fischera "Risiko Deutschland. Krise und Zukunft (przyszlosc) der deutschen Politik." Polecam wszystkim zainteresowanym - w powazny sposob - polityka NIemiec , napisana w 1995, a wiec trzy lata przed objeciem przez Fischera urzedu wice-kanclerza oraz federalnego ministra spraw zagranicznych.   Autor wie o czym mowi (tytul jasny i czytelny) , w przeciwienstwie do polskich i miedzynarodowych obserwatorow np. zjazdu SPD. Przemowienie Schmidta pozostaje bez echa, a zurnalistyczna gawiedz ekscytuje sie na zamowienie ,  wydarzeniami bez znaczenia -vide R. Sikorski - przyjmujac bez sprzeciwu jezyk narzucony przez administracje EU oraz panstwa wiodace Unii (Niemcy i Francja - np. w sprawie tego co jest pro europejskie, a co nie; co sluzy bezpieczenstwu tych krajow a co nie, czym jest interes wspolny, a czym partykularny itd. )  .  Niestety nikt nie ma w POlsce odwagi nazwac polityki niemieckiej - polityka na wskros N A C J O N A L I S T Y C Z N A, i to niezaleznie od tego jaka partia jest w Berlinie u wladzy. (Pan Fischer jest w tym temacie rowniez nie bez winy.  A Schröderuznawany jest powszechnie za "Polityczbnego wnuka" Willy Brandta ). Niestety wiedzy na temat NIemiec jest rowniez nieielka, w ocenach dominuja emocje. (Autor niniejszego bolga pozostaje chlubnym   wyjatkiem.) 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#205625

Przepraszam za literowki we wspisie, ale komputer zastrajkowal, pewnie tresc niepoprawwna. Pozdrawiam autora, bardzo cenny wpis. Ciekawe jaki bedzie odzew czytelnikow ???:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#205627

Jan Bogatko

Bardzo cenne przypomnienie. Zaproponuję na najbliższy czwartek Skowrońskiemu w radiu Wnet ten temat,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#205635

Propozycja ministra Sikorskiego jest raczej propozycją elit takich czy innych przestraszonych widmem utraty władzy i apanaży. Dotyczy to i Brukseli i państw narodowych ( ho,ho, co za słowo straszliwe ). Taka silna integracja jak proponowana nie jest dostosowana do obecnego czasu i chyba nigdy nie będzie. Ilość konfliktów wewnątrz państw oraz pomiędzy państwami może doprowadzić do wysadzenia całej UE. Swoją drogą to wcale nie wykluczone, że obecny kształt UE jest uczyniony na wyrost. I to na znaczny wyrost.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#205638

Jan Bogatko

"Państwa narodowe", to rzeczywiście strasznie brzmi,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#205646

Witam,
to ważne byśmy wiedzieli, że Niemcy nie tylko Merkel i STASI stoją, a są tam też ludzie myślący, jak Kanclerz Helmut Schmidt.

To odrobina nadziei.
I niech PO-owcy ujrzą wreszcie co naprawdę myśli się w Europie.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#205660

Jan Bogatko

...dlatego zwróciłem uwagę na to wystąpienie - na jego tle taki Sikorski to pętak,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#205700