pytania

Obrazek użytkownika nieliniowy
Blog

Jednej rzeczy nie rozumiem. Być może jako laik czegoś nie wiem, ale zadam pytanie: dlaczego ciała były zmasakrowane? Rozumuję w następujący sposób:
jeśli nie doszło do zwęglenia zwłok, czy to w wyniku eksplozji, czy pożaru (bo nie doszło - pilot wypuścił paliwo), to dlaczego są takie problemy z identyfikacją. Przecież samolot nie spadał z dużej wysokości, a na różnych filmach widzimy niezmiażdżoną kabinę pilotów i kawałki (?) kadłubu. W filmie Knowing z Nicolasem Cage jest całkiem wiernie przedstawiona katastrofa lotnicza. Oczywiście jest to fikcja zrealizowana w 3D, bynajmniej jednak, nie pozbawiona realizmu. Do momentu wybuchu paliwa cześć pasażerów daje się uratować. Jeśli kogoś to nie przekonuje proszę o obejrzenie słynnego dokumentu o ludziach, którzy rozbili się samolotem w Andach (jest na youtube), gdzie upadek przeżywa połowa z nich (około 30 osób), też nie było wybuchu paliwa.
Z danych dotyczących katastrofy w Smoleńsku wynika, że powodem trudności z identyfikacja ciał może jedynie być ich rozerwanie. Czy jednak wszystkie 96 ciał zostało rozerwanych?
Jeszcze raz podkreślę, jestem kompletnym laikiem, ale jeśli czytam informacje, że wieniec prezydenta pozostał nienaruszony, piloci nie popełnili błędu, 100 tonowy samolot ściął jak zapałki kilka drzew i nie było wybuchu paliwa, a upadek był z małej wysokości, nie dość tego widzę na zdjęciach porozrzucane na miejscu zdarzenia nienaruszone kamizelki ratunkowe, iiiiii …… nie jechały żadne karetki…… to….
Jeśli moje rozumowanie to głupoty, proszę uprzejmie o rzeczowe wyprowadzenie mnie z błędu.

Brak głosów

Komentarze

Radziłbym nie traktować fikcji filmowej serio, jeśli chodzi o prawa fizyki...

http://www.intuitor.com/moviephysics/

Vote up!
0
Vote down!
0
#55387

... braćmi Wright.

A tak po ludzku umiałbyś nam to wyjaśnić?

Swoją drogą ukończyłem telekomunikację na PG i fizyki też nieco liznąłem. W liceum wysyłano mnie nawet przemocą na różne takie śmieszne olimpiady. A więc zapewne zrozumiem.

Zatem GO AHEAD I WYJAŚNIAJ!

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#55399

Panie doktorze co zatem wydażyło się w świecie rzeczywistym?

Vote up!
0
Vote down!
0
#55401

Twierdzono - było na pokładzie 20 Mg (ton)paliwa w chwili upadku.
Slady pożaru po godzinie od zdarzenia(nagrania) przeczą oficjalnym wypowiedziom .
To, dalej-
Po jakiego !!!!!!!Załoga pozbyła się paliwa??????????
rozrzutność ???
I ta taśma z wystrzałami jak z TT albo Parabellum ( Bronek na jesieni zbroił się w "si vis pacem, par bellum")
Odgłosy przypominają strzelanie na LOK-owskiej strzelnicy.
Las i miarowe wystrzały- prawie jak na filmie "Katyń"

Vote up!
0
Vote down!
0
#55413

cytat z wypowiedzi fachowca: Ogladajac zdjecia z miejsca katastrofy caly czas nie dawala mi spokoju jedna rzecz - ogon samolotu. W znakomitej wiekszosci katastrof ogon jest w miare w "jednym kawalku". Jak tu wygladal - wiemy. Bazujac na informacji, ze samolot zetknal sie z ziemia obrocony - w pelni to wszytko tlumaczy.
Przy okazji wiadomo tez dlaczego sa takie problemy z identyfikacja ofiar, w przypadkach innych katastrof dolna czesc samolotu dziala jako pewien rodzaju amortyzator, pozwajac na przezycie kaastrofy.
http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15-wypadki_i_incydenty_lotnicze/24626-2010_04_10_tu_154_samolot_prezydenta_rp_rozbil_sie_pod_smolenskiem-33.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#55464