Manipulanci wszystkich krajów, łączcie się!

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Wiwat CBOS! CBOS to jedyny instytut badania pinii publicznej na świecie, który jest w stanie zaprezentować każdy pożądany ranking partii politycznych. Ostatnio przebadał on preferencje 147 procent Polaków, dowodząc ponad wszelką wątpliwość, że tylko PO się liczy.

 

To nie żarty – informacje o wynikach badań CBOS podał www.onet.pl. Wynika z nic, że – cytat: „48 proc. Polaków wskazało PO jako ugrupowanie reprezentujące ich poglądy i interesy. Z SLD identyfikuje się 37 proc.; z PSL i PiS - po 31 proc. W sumie , jakby nie liczyć

 

147 procent

 

potencjalnych wyborców to znaczenie więcej, niż elektoratu PZPR w latach najwięjszej świetności ideowej poprzedniczki Platformy Obywatelskiej. Ale 48 procent ze 147 to kiepski wynik. Gdyby CBOS odważył się przepytać na tę okoliczność 294 procent Polaków, to za

 

PO

 

opowiedziało by się 96 procent Polaków. A tylu chyba popiera Platformę, czy nie? Istnieje tak zwana temperatura odczuwalna. Kiedy na dworze (dla krakowiaków: na polu) jest minus 5 stopni i wieje wiatr, to się odczuwa mróz 20. stopniowy. To samo z Platformą: ciary przechodzą!

 

http://www.youtube.com/watch?v=5yWdD7Bcmyg

 

Post scriptum: statystyka to ciekawy instrument pijarowski. Podejrzewam że autorzy tego modelu badań mają szansę na Nobla.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A ostatnio w wyniku nerwów chyba zapomnieli, że trzeba zachować pozory. Zaraz po opublikowaniu jakże nieprawomyślnego sondażu Homo Homini, w którym platforma miała tylko 37% i zanotowała spadek o 10% pojawił się sondaż zdaje się polonii gdzie nie tylko zadali kłam wieści o tym drastycznym spadku poparcia, ale wykazali niezbicie, że jedynie słuszna partia jest popierana o 1% więcej wyborców, czyli 48%.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#116350

Jan Bogatko

...najlepiej ankiety przeprowadzać wśród czytelników GW, wówczas wynik będzie jak ulał,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#116384